Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kényes téma, de nektek nem...

Kényes téma, de nektek nem esett volna rosszul?

Figyelt kérdés

Valahova ki kell írnom, így most ide teszem:


Most már múltidőben beszélhetek az egészről. Első baba előtt: szinte nem is számítottam rá, próbáltam optimistán állni a dolgokhoz, hogy biztos lesz elég tejem, hogy tudok majd szoptatni. Nem így lett, minden igyekezetem ellenére. Ezt a részét nem részletezem, de átolvastam a szakirodalmat, kérdeztem, ittam teát, stb. stb. Vagyis mindent amit ilyenkor javasolnak.

Aztán úgy döntöttem, hogy ha nincs saját tej, próbálunk anyatejet szerezni. Aki ebben benne van az tudja, hogy nem ilyen egyszerű. Nekünk sem sikerül kapnunk. Így maradt a tápszer.

Ami miatt írok, ami a kérdésben szerepel: Több szoptató anyuka is volt a családban és bár nem vártam el tőlük, de eszükbe se jutott, hogy adjanak a tejükből. Pedig tudták, hogy próbáltunk anyatejet szerezni, stb. Inkább szoptatta a saját 2 évesét (meg még közben arról regélt, hogy ezt nem hiszi el, hogy nekem nem megy, biztos valamit rosszul csinálok), mint, hogy egy picit is akár adott volna az 1-2 hetes babámnak.

Lehet, hogy nagy kérés lett volna, nem tudom, de valahogy úgy érzem, hogy ha a helyükben vagyok, biztos próbáltam volna segíteni.


Aztán, nem történt semmi, kapott tápszert a babám és szépen fel is nőtt. De nekem ez akkor maga volt a tragédia és nem volt ott senki aki valódi segítséget nyújtott volna csak a "jó tanácsok", meg a bólogatás.


2011. okt. 26. 08:29
1 2 3 4 5
 21/43 TKI Ibolya ***** válasza:

Talán ha legközelebb szükséged van segítségre szólj mert senki sem gondolat olvasó.Két éves gyerek nem ugyan azt a tejet igényli mint a te a babád így az nem lett volna jó.Én egyébként úgy vagyok ezzel mint sokan mások hogy inkább tápszer mint más nő teje.Most szoptatom a hét hónapos fiamat és hidd el nem olyan könnyű kifejni tejet ahogyan te azt elgondolod.Látod neked sem sikerült pedig nagyon akartad.Más is így van ezzel ha akarnék akkor sem tudnék tejet adni másnak mert nem tudok ki fejni csak annyit amivel a napi gyógyszerét beadom a babámnak.Beállt a cicim a kereslet kínálatra és nem termel többet.

Az viszont ronda dolog hogy azzal piszkáltak hogy nem igaz hogy nincs tejed!Én az első babámat csak rövid ideig tudtam szoptatni és én is teljesen ki voltam akadva miatta,főleg amikor megkérdezték,hogy hogy nem szoptatom?!

Ezt csak az érti aki benne volt.


3 gyermekes anyuka

2011. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Nem bántani szeretnélek de, ha elolvastál mindent a szoptatásról, akkor azt miért nem tudod, hogy egy két éve szoptató anya teje nem tápláló egy 1-2 hetes babának. Sőt egy 6 hónapos baba által kapott anyatej sem megfelelő egy újszülöttnek.Ha kaptál volna tejet az anyatej-gyüjtőből, ott is olyat kaptál volna ami életkora szerint megfelel a te babádnak. Nálunk is volt családtag, akinek 5 héttel idősebb a gyereke és volt is teje bőven én meg 6 hétig tudtam csak szoptatni, mert én is bármit tettem nem sikerült szaporítani, de eszembe nem jutott kérni tőle. Én is azt hittem akkor, hogy itt a világvége, de akkor a párom elém állt és azt mondta: "Nézz rá! Úgy néz ki mint aki éhes? Jól lakott és egészséges a gyerekünk, nem fog éhenhalni." És beláttam, hogy ez itt a lényeg. Egészséges és elégedett. Azóta én is az vagyok. És nem nézek furán senkire, aki tápszert ad a gyerekének.
2011. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
49%

érdekes dolog ez a tej adás..Most lesz baba két helyen is a baráti körben,nekem van fagyasztott tejem a hűtőben(még az első 2-3 hónapból,most fél éves a kicsi) De ha kérnének sem biztos,h adnék...Nem azért,mert gonosz vagyok,hanem nagyon rosszul érintene,ha valamiért nem tenne jót azoknak a babáknak.Én nem akarok bűnbak lenni(h miért nem? nem cigiztem,nem ittam,viszont nem figyeltem arra mit eszek,mert az én lányomnak "mindegy" volt,nem bántotta semmi a pocakját)...Tanácsot nyilván fogok adni,ha valami gubanc lenne,mert nálunk is volt,de szerencsére megoldódott(szóval átérzem milyen az,ha nem megy)Amíg meg nem volt elég az anyatej,tápszert kapott,nem méreg az,csak alternatíva..

amúgy számomra is idegen,h vki másnak a tejét kapja a gyerek...

2011. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Még mindig ezen a részén lovagoltok, úgyhogy kénytelen vagyok válaszolni rá pedig a történet szempontjából nem ez a lényeg: Igen, tudom, erről is hallottam. Nem tudom, hogy működik a gyűjtőben, de azt kétlem, hogy pl. kolosztrumot össze tudnának gyűjteni és a koraszülöttnek azt adni. De ebbe nem is akartam belemenni.

Konkrétan az volt az elképzelés, hogy ha esetleg adnak valamennyi tejet (annyit úgyse tudtak volna, hogy elég legyen teljesen), akkor azt nyilván még ki kell egészíteni tápszerrel. Így a tápszer töltötte volna be a összetevők szerint a táplálék szerepét és az anyatej lett volna az ami az immunerősítő szerepet.


Sokat olvastam a szoptatásról, tájékozottnak is tartom magam. Csak nem vagyok olyan, aki mindent feltétel nélkül elhisz szó szerint ahogy az le van írva. Ezért pl. a te esetedre visszatérve: azért pár hét különbség még nem lett volna a világ.

2011. okt. 26. 11:23
 25/43 A kérdező kommentje:
Valaki próbált nyugtatgatni a tápszerrel kapcsolatban. Ezen a részén túl vagyok, ez elején én is valami rossz dolognak gondoltam. De sok mindennek utánanéztem és rájöttem, hogy sok negatív beidegződés van vele kapcsolatban, amik tévesek. (pl. inkább hamarabb kezdi a hozzátáplálást, csak ne kelljen tápszert adnia, nem érti meg, hogy ezzel a rosszabbik megoldást választja. vagy amikor tejpépet vesz, mert az legalább nem tápszer, megint nem tudja, hogy az is tápszer csak be van sűrítve valamilyen hozzáadott anyaggal. mi sok minden lehet, nem sorolom fel) Tehát már a szó hallatán sokan viszolyognak, pedig nem kéne
2011. okt. 26. 11:28
 26/43 anonim ***** válasza:

9:58-as vagyok.

Hát egy kicsit meglepődtem, ahogy az azóta íródott kommenteket olvastam. Valaki árulja már el, hogy miért is kell ilyen lekezelő stílusban kioktatni a kérdezőt?!

Megértette, hogy kérdeznie kellett volna, és hogy az egész nem annyira egyszerű, mint kívülről látszik. A többi oktatásra már nagyon nem volt szükség.

Amúgy aki valaha adott le anyatejet, az igazán tudhatná, hogy nem válogatják szét kor szerint. Csak a legtöbb tejadónak még nagyon pici a babája, amikor többlete van, így a nagy része tej 6 hósnál fiatalabb baba anyukájától jön. És abban is teljesen igaza van a kérdezőnek, hogy még az övénél idősebb baba anyukájától kapott tej sem lett volna haszontalan.

A szélsőséges nézeteken is meglepődtem kicsit, bár ezt mindenki maga érzi, hogy nála mi fér bele. Én tejadó voltam, sőt rokon gyereket szoptattam is. Egyáltalán nem éreztem "megcsalásnak". Nem a gyerekem elől ette el a tejet, és egyáltalán nem volt rossz érzés másik babát szoptatni. Nem elítélendőnek tartom ezt a hozzáállást, csak még nem hallottam ilyet. A fagyasztóban gyűjtögettésel még az elsőnél felhagytam. Hiába mondják, hogy 6 hónapig is eláll a tej, bizony 3 hónap után már nem fogadta el, holott előtte megette üvegből, ha nem voltam otthon. Így amíg tudtam fejni, bedobtam néhány felcímkézett üveget, de inkább odaadtam a fölösleget másnak, minthogy végül a lefolyóba öntsem.

Amivel azonban nagyon egyetértek, a fejés, tejleadás bizony munka. Időt kell rá szánni, és nem kevés higiéniás előírás is van, ami szintén bonyolít a dolgon. Egyeseknek van ehhez türelme, másoknak meg nincs.

2011. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

Te írtad, hogy felszívódási zavara van a kisgyerekednek. Jó, hogy figyelmeztetsz, erre is akartam reagálni:

Igen, azt a részét megszokhattuk, hogy szeretnek belekötni az emberbe. Meg még az is nagyon jellemző, hogy ahhoz is szeretünk hozzászólni amihez nem értünk. Esetedben a kettő összekapcsolódhatott. Ilyen speciális témában nem nagyon valószínű, hogy kapsz használható választ, hacsak nem találkozol egy sorstárssal. Mondjuk az utóbbi miatt mégis hasznos ha itt (is) kérdezel

2011. okt. 26. 11:56
 28/43 anonim ***** válasza:

Igazából arra kerestem választ, hogy vannak-e még általam kipróbálatlan trükkök, amivel evésre lehet bírni a gyereket. Ebben nem volt tapasztalatom, a testvérei jó evők voltak, sőt az öccse is nagy kajás. A lányomnak amúgy szójaallergiája is van, és amikor erre kértem tippeket, megint le lettem osztva. Sokan írták, hogy eszükbe nem jutna szóját adni a gyereküknek. Pedig ha megnézik, az élelmiszerek nagy része - beleértve a felvágottakat, csokit, túró rudit, péksütik egy részét, margarinokat - tartalmaz szóját.

Azon döbbentem meg, hogy a gasztroenterológus szaktudását vonták kétségbe, meg a tápszert szidták, de hasznos tippet nem igazán kaptam. Szerencsére már sokat javult a helyzet, már nem kell kérdeznem, megoldjuk a megoldanivalót magunktól is.

2011. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Hát én a nővérem egyik babáját (ikrei vannak) szoptattam, mikor ő a másikat etette. Én már apasztani akartam mert a lányom 16 hónaposan kijelentette, hogy nem kér több cicit. (necici).

Próbálj hangot adni: vond félre és kérdezd meg, hogy az influenzaidőben heti egy decit nem-e tudna adni!

2011. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Ezt a szöveget már régebben is olvastam. Ezek szerint még nem tetted túl magad rajta. Meg is értem egyébként. Nekem is borzasztóan rosszul esett volna.

Én biztos adtam volna, egyszer próbáltam is egy barátnőmnek, de képzeld, nem használta fel. Benne valamifajta ellenérzés volt ezzel kapcsolatban. Hogy az az én tejem, és ki tudja, milyen, mi van benne, stb. Én is néztem nagyot, hogy inkább a bolti szójatejet adja, mint a jó dús anyatejet, de elfogadtam a döntését.

Hogy emberek miért nem segítenek a másikon, amikor nehézségek nélkül megtehetnék, nem tudom, de hidd el, rengeteg ilyen ember van. Egyszerűen nem jut eszükbe, hogy ők is tehetnének valamit. Nem feltétlenül rossz szándékból ilyenek.

2011. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!