Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos a kisfiam, szeretné...

13 hónapos a kisfiam, szeretném teljesen elválasztani, hogyan kezdjek neki? Egyszerűen ne adjak neki?

Figyelt kérdés
napi 5x szopizik napközben, éjszaka is legalább ennyiszer. Cicin alszik el. Segítsetek légyszíves.
2010. márc. 15. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hú, hát ez elég reménytelennek tűnik...tehát napi 10szer szopizik, azaz átlag 2,4 óránként. talán azt lehetne megpróbálni, hogy mindig először lakjon jól mással, utána ha nem lesz éhes, könnyebb nem adni neki. egyszerűen elapasztod, vagy bekened ecettel, azt hallottam az is beválik, utána nem kéri, mert emlékszik arra a nagyon rossz ízre.
2010. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.De mi lesz éjszaka, ha nem adok neki?Biztos sírás, de azt, hogy lehet kibírni, ahogy a pici könyörög sírva a ciciért?
2010. márc. 15. 08:56
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Az a baj, hogy nagyo későn akarod már a ciciről leszoktatni. Sokkal korábban kellett volna, nem normális ez már. Kb. 8 hónaposan is már kellett volna neki adni más ételt, és akkor esetleg reggel és este szoptatni. Éjjel pedig ha felkel, eleinte nehéz lesz, de muszály. Ez így nem maradhat. Akkor ne te, hanem az apja menjen be hozzá.
2010. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jézusom, hát ezt eléggél elrontottad. 13 hónaposan? Na ne, hát most sokkal rosszabb lesz neki, mintha korábban próbáltad volna. Már jobban hozzászokott. Az előttem szólóval értek egyet.

Dr gratulálok, ahogy itt leírtad, kb. mintha egy 3 hónapos babáról beszélnénk, nem pedig 13 hónapos. Ügyes vagy. Már rég adhattál volna neki főtt sárgarépa, babakaját meg ilyenek. Ennek ellenére még mit eszik anyatej. Hát ez szép. Ilyenkor már a főtt húst is ehetné persze finoman.

Saját magadnak köszönheted, ha éjjel sír a szoptatás miatt akkor pedig gondolj arra, hogy nem te szenvedsz hallgatni, hanem a te hülyeséged miatt szenved a baba.

Van apja is menjen be hozzá ő, ha nem és te mész be eleinte még adhatsz neki, de fokozatosan le kell szoktatni Próbáld máshogyan megnyugtatni cumisüvegben is teát adhatsz, ha már végképp nem tudsz vele mit csinálni csak akkor szoptassad, ha minden kötél szakad

2010. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
ügyes vagy, a legegyszerűbb ezek szerint az volt, hogy ha sír eteted és a melleden mindjárt megnyugszik. Inkább nem is mondok semmit, az előttem szóló még finoman fogalmazott
2010. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nyugi, tudtam hogy kapni fogsz, szoptatós kérdést EZEN az oldalon egyszerűen nem szabad feltenni, engem múltkor le-dögözött egy kedves anyatárs, meg azt mondták minek nekem gyerek. na mindegy.

Szóval először is, csökkentsd a nappali szopikat, reggel ébredés utánra és este lefekvésre. A napközbeniket teljesen felejts el, adjál neki tápláló kaját és nem kell majd neki cici, nagyon foglald el valamivel. pár nap, és szerintem menni fog. Ezután jön majd az éjszakáról leszoktatás, ami szintén nehéz lesz, de egyszerűen nincs más választásotok. Az esti lefekvéses szopit hagyd meg, de éjszaka mindenképpen vizzel vagy teával kínáld. Vagy próbálj neki jóéjszakát tápszert adni lefekvés előtt, hogy jobban eltelítse a kis gyomrát.

nehéz napok elé néztek, de légy következetes.szurkolok.

2010. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én segítséget kértem, nem azt, hogy kioktassatok.Köszönöm annak aki normálisan válaszolt. Szerintem nem azt írtam, hogy CSAK anyatejet eszik, mielőtt lehordjátok az embert KÉRDEZZETEK.Eszik főtt húsit is, de az étkezések után mindig szopizik, sír érte... Nem könnyebb mellre helyezni, de ez lett az igény szerinti szoptatás eredménye.Én már fél éves korában el szerettem volna választani,de mindenre fintorgott,hiába próbálkoztam sokszor.11 hónapos korában kezdett el rendesen enni.Az a baj, hogy a védőnőre meg az gy.orvosra hallgattam.Akik mondták,hogy egy szépen fejlődő baba, és az anyatej 1 éves korig fedezi a tápanyag igényt. Kedves 09:11 te biztosan tápszerrel tömted a gyermeked.
2010. márc. 15. 10:58
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak, köszönöm,hogy megértő vagy!
2010. márc. 15. 11:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én babám 1éves,eszik már mindent de napközben még 3szor szopizik és este is ébred vagy kétszer.Voltmár olyan,hogy napközben egyátalán nem szoptattam,de keveset iszik igy néha megszopiztatom.Olyankor ugy altattam el hogy hintába tettem,de volt hogy olyan álmos volt,hogy forgolódott kicsit és elaludt.Reggel szopiztasd meg.10körül etesdd meg,joghurttal,gyümölcssel.Ebédre főzelék.Délután babakeksz vagy valami rágcsa.Este tejbegriz vagy vajas kenyér bármi én csak ötleteket irok.És csak akkor szopiztasd meg ha már tényleg nem birja.Ilyenkor már napközben csak egyszer alszik nem?Egyszerűen ne adj neki.Foglald el.Este nehezebb,mert én is inkább az alvást választom és rááldozom azt a két perces szopit.Lefogja magát választani,ha eljött az idő.Ne aggódj.De tudnia kell cici nélkül is van élet.
2010. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
le fogja magát választanmi. persze...pont az ilyen okos tanácsok miatt jutott ide szegénykérdező :S elolvastatnám ezt minden igény szerinti-mániással...első voltam...
2010. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!