Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 37hetes vagyok és még nem...

37hetes vagyok és még nem volt előtejem. Egyszer volt egy csepp de rendes fehér mint a tej. Ha szülés után mellre rakom a babát honnan fogom tudni h jön e neki előtej?

Figyelt kérdés

Ha nem jön előtej akkor attól függetlenül 2-3nap múlva beindulhat a tejtermelés?Addig mit eszik a baba?

Olyan van h valakinek egyáltalán nincs teje?Egy csepp sem?

Akkor rögtön tápszert kap?


2008. márc. 18. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.ne idegeskedj,lesz tejed....valakinek van elöteje a pici születése elött is valakinek nincs.nyugodtan tedd majd mellre ha megszületett,onnan tudod hogy "eszik"hogy megnyukszik.ha netán nem lesz röktön ne idegeskedj,minnél többször tedd mellre mert ez serkenti a tej telmelödést.3napon tutira lesz!!!!addig meg álltalába cukrosvizet és teát kapnak inni.de álltalába minden baba veszit a sulyábol mire hazavisszik.csak nyugi.irj hogy mi lett veletek.boldog babavárást jó szülést és grat a babához.1éves fiúcska anyukája
2008. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!
2008. márc. 18. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem sem volt előtejem egy csepp sem. Vasárnap szülem és csak szerda este lett tejem, akkor is kevés. Addig vizet és nagyon kevés teát kapott a babám, azt is szigorúan pohárból. Aztán beindult rendesen, 2 és fél évig szopizott. :)
2008. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem semmi előtejem nem volt terhesen, de nem is gondoltam hogy kéne lennie. Amikor meglett a baba, akkor is csak pár csepp előtej szivárgott, a harmadik-negyedik napon indult be a tej rendesen, addig viszont elég az előtej. Nem kell tápszert kapnia, mert akkor nem fog szopni rendesen, hiszen a tápszer könnyebben jön, így ellustul. Ha egy hét alatt sem indul be a tej, azt úgyis tudni fogja a védőnő, de mielőtt tápszert adnál, mindig beszélj vele. Mert valószínűleg csak idő kérdése és lesz rendes tej. Ha előtej lesz, akkor tej is lesz. De most még egyiknek sem kell lennie.
2008. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előtej mindenkinek van, csak nem mindenkinek csordogál ;) Mennyisége nem mérhető, ha szülés után mellre kerül a baba, neki az épp elég, olyan pici a gyomrocskája. Pár csepp is elég, onnan tudod, hogy van, hogy nyel :) Előtej termelődik a tejbelövellésig, ami hamarabb megtörténik, ha addig is gyakran szopizhat a baba. 2-4 nap múlva várható, és eleinte az sem sok, hiszen a baba nem tud rögtön nagy mennyiségeket szopizni.

Ha viszont a belövellésig teát/cukros vizet adsz neki, attól megnő a gyomor térfogata, és valóban éhes lesz, mert a tejből még nincs annyi.

2008. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És még egy jutott eszembe, onnan is tudod, hogy nyel előtejet, hogy a fekete magzatszurok, amit először kakil, zöldesség válik, majd fokozatosan aranysárgává!
2008. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt egy csepp előtejem sem. Szülés után azonnal mellre tettem, és szopizott is babám rendesen. Meg is nyugodott. Első napokban nehezen indult be a tejem, mert a babám nem szopizott - besárgult nagyon-. Viszont fejtem sokat, 3 óránként mindkét mellet, és még a kórházban annyi tejem lett, hogy 3.-4. napon már csak azt kapta pótlásra a babám egész nap. (Cumisüvegből, nem pohárból és kanállal!!!) Első hét végén kapott annyira erőre, hogy kezdett szopizni, és azóta is (ma 10 hetes) csak szopizik. Teát nem is igényel. Nem szoknak le a babák a cumisüveg használattól a szopizásról minden híresztelés ellenére! (Nekem ő a negyedik gyerekem)Ha nagyobb súllyal születik, nem biztos, hogy kap tápszert, csak cukros vizet. Az enyém kicsi volt és koraszülött, ezért az első 2 napban kapott pótlásként tápszert úgy, hogy a lefejt kis mennyiségú anyatejet beleöntötték a tápszerbe. Aztán elmaradt a tápszer...:-)
2008. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!