Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés volt szülés után...

Milyen érzés volt szülés után mikor először cicire tetted/tették a babát? Fájt? Vagy nem? Nem tudom elképzelni milyen érzés lehet. És jött is tej vagy előtej?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem fájt. Szülés után kb 10-15 perccel már szopott, addig mérték, öltöztették, stb. Akkor még nem jött rendes tej, az a szülés után 2. nap indult be.

Nekem nem fájt egyszer sem a szoptatás, a mellem sem gyulladt be, sebes se lett a mellbimbóm. A babám a születésétől fogva 5-8 perc alatt elintézi az evést, ha már nem éhes, nem nyammog rajta.

2009. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Segíti a méhösszehúzódásokat, úgyhogy minél hamarabb, annál jobb.
2009. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fájt. De valószínűleg nem is fogod tudni elképzelni, amíg meg nem történik és nem fogod tudni, hogy fájni fog-e, vagy nem, jönni fog-e előtej, vagy nem :)


Én az első hónapban úgy szoptattam, hogy az első fél percben nem mertem fogni a gyereket, nehogy megszorítsam, annyire fájt, ahogy elkezdte a szopást.

Előtejem alig volt, a tejem is csak egy héttel később indult be, de nem adtam fel, azóta is csak anyatejet eszik, most öt és fél hónapos.

Ne görcsölj, lesz, ahogy lesz. Könnyű szülést neked.

2009. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Kíváncsian várom milyen érzés lesz. Remélem menni fog! :)
2009. szept. 29. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Hú, én alig vártam,h. kihozzák a fiamat és megszoptathassam. Olyan leírhatatlanul furcsa és megható érzés volt. Megmondom őszintén, amikor "ráharapott", picit fájt. Mondjuk nekem befele forduló mellbimbóm van, és (nem tudom van-e összefüggés, de) elég gyakran véresre szívta a kisfiam. Tejcim viszont nem volt, az csak az 5. napon indult be.
2009. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, én annyira el voltam foglalva azzal hogy bekapja rendesen a cicit és szopizzon is, hogy őszintén szólva nem emlékszem hogy fájt e, de amikor végre normálisan sikerült elkapnia akkor nagyon örültem, valószínűleg ha fájt is nem foglalkoztam vele!

4 hós baba anyukája

2009. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!