Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szülés után nem indul meg...

Ha szülés után nem indul meg a tejem (előtej sem), addig mit eszik a babám?

Figyelt kérdés
Nincs előtejem és még a 70-es melltartó is nagy rám. Tudom, hogy ez nem meghatározó, de a család női tagjainak is nagyon nehéz volt a szoptatás. És nem igazán értem, hogy ha csak a 3. napon indul majd be a tejem addig mit fog enni a babám. Vinnem kell előre tápszert?
2008. okt. 16. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úgy olvastam, hogy még csak pár napja szültél. A kórházban a picit mikor kiviszik, mindig tett a cicidre, hogy szopizzon, bár ilyenkor még többnyire alszanak a babák. A gyerekorvos megvizsgálja a picit és a csecsemősök neki megfelelő tápszerrel táplálják.

Kellemes babázást!

Én császárral szültem hétfőn és csak csütörtökön sikerült némi tejet előcsalogatni a cicimből, azóta naponta többször is szopizik a babám, szépen fejlődik.

7 hónapos picilány anyukája

2008. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szültél? A tejleadó reflexek olyan cukik, hogy mellretétel után egyből beindulnak függetlenül a mell méretétől. Ne a családtagjaidból indulj ki, hanem te magad készülj a szoptatásra és gondolj arra, hogy te fogod a legtovább szoptatni a babád. Így tényleg nem lesz tejed, ha azt beszéled be magadnak, igenis lesz tejed bőségesen és szülés után pont annyi tej-még ekkor előtej) lesz elegendő a babádnak, amennyire az ő icipici gyomrának szüksége van. Mellre kell őt tenni gyakran, 2-3 óránként és a tejtermelés beindul. Az első napokban a sárga előtejet eszi issza, majd szépen átvált dúsfehérre :) Szóval ne aggódj, szülés előtt nem sok mindenkinek van előteje, de kérd, hogy még a szülőágyon ciciztesd már a babád. Az első inger azonnal beindítja a tejet! A 3. naptól már lesz tejed bőséggel, ha gyakran teszed addig is mellre. Egyébként alegtöbb kórházban cukrosvizet adnak a babáknak, valahol tápszert. Ha éjszaka nem lesz veled a babád, akkor mindenképpen fejjél neki kb 50ml-t, és add oda a csecsemősöknek, hogy a te babád azt kapjon. A legtöbb kórházban van mellszívó, kérj, vagy vigyél sajátot ha van. Én egy órán keresztül fejtem le ezt a kis mennyiséget, de boldog voltam, hogy azt adhattam. Sok sikert!!!
2008. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszálmolni. A születéstől számítva 3-4 napig előtejed van, és utána indul be a tejtermelés. Addig a baba számára az előtej ideális, tápláló és elegendő. Állítólag ilyenkor mindennél fontosabb neki. Így a kórházban (mivel max 4 napig vagy bent) nem adnak neki tápszert, legalábbis Debrecenben a Kenézy kórházban nem, kivéve, ha nagyon sokat esik a súlya. Viszont amit lefejsz tejet, azt kérésre odaadják éjszaka. Egyébként teáztatják őket, bár nem tudom, hogy mindenhol így van-e.


Az egyik szobatársamnak nem volt teje, és már a kórházban felírták neki a tápszert, de semmiképpen sem szülés előtt. A kórházba nem kell magaddal vinni.


Remélem, tudtam valamennyire segíteni.

Boldog babavárást és könnyű szülést!

Zita

2008. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
teljesen jó válaszokat kaptál :) minden bennük van :) (második)
2008. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igazatok van, nem lényeg mert lesz tejem!!!!
2008. okt. 16. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszültél már? Mert én viszont úgy értelmezem a kérdést, hogy az előtej alatt a terhesség alatti tejszivárgást érted. Az nem mindenkinek van. A 70-es melltartó miatt se aggódnék a helyedben, van egy ismerősöm, akinek pattanásnyi méretű melleiben annyi tejcsi termelődött, hogy literszám hordta az anyatejgyűjtőbe.


Amúgy puding próbája az evés, az anyatejtermelődésé meg a szoptatás.


Amikor megszülsz, még többnyire minimális mennyiségű előtej képződik, de pont annyi, amennyi elég a babának. A tejtermelésre maga a szoptatás, és a szülés utáni hormonális változások ösztönzik a szervezetedet.


De ha mégsem lesz elég a tejcsi, akkor természetesen a kórházban kap tápszeres hozzátáplálást a baba. De szerintem ne siesd el, van akinél csak a 3-4 napon indul be, főleg császárosoknál. Én is ebbe a kategóriába tartoztam, 4 nap után lett tejem, de akkor meg annyi, hogy nem győztem fejni, tele is lett vele a fagyó!


Sok sikert, és kitartást, ha negatívan állsz a dologhoz, azzal is sokat ronthatsz a helyzeteden.

2008. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így van! :)
2008. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!