Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Szoptatás alatt az atkins-diét...

Szoptatás alatt az atkins-diétás elveket "követve" -kevés szénhidrát, sok zöldség... Milyen zöldségeket ehetek ami nem árt a babának és nem fáj tőle a hasa?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

ÁLLJ!

HA SZOPTATSZ TILOS FOGYÓKÚRÁZNI!!!! ÁRTASZ VELE A BABÁNAK!!!!

Ha már nem lesz egy csepp tejed sem akkor lehet. Különben meg ilyen drasztikus fogyival pont azt éred el,hogy ne legyen mit adnod neki.

Hány hetes vagy hónapos a pici????

2008. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szia, én is várnék vele, ha nem is az utolsó cseppig, de addig feltétlenül, amíg csak szopik. Valamennyi szénhidrát kell a tejtermeléshez, legalábbis a tapasztalatom ez. Orvosok szerint azért nem jó diétázni szoptatás alatt, mert ha nem viszel be elég kalóriát, akkor a zsírtartalékból "készít" tejet a szervezeted. Az elraktározott zsír tartalmazza azokat a méreganyagokat, amiket a szervezeted nem tud lebontani (növényvédőszerek, nehéz fémek pl. ólom stb...)

A zöldségeket pedig ki kell próbálni,hogy melyikre lesz hasfájósabb a babád. Én minden fajta zöldséget ehettem, beleértve a "k" betűseket is, csak TEJET nem ihattam, mert attól kikészült szegény babócám.

2008. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

na akkor figyelj, annyira azért ne ijedj meg. Azzal máris fogysz, ha nem eszel édességet, csokit, cukrot, cukrosüditőt, és sok vizet iszol egy nap, vagy frissen facsart gyümileveket. Szénhidrátra szükséged van neked és a babának is. Egyél naponta 5ször, 3szor rendesen (reggeli, ebéd, vacsora), kétszer csipegessél (gyümölcs, zöldség). Nem kell óriási adagokat enned, a szervezetednek egy kevés is elég, és az anyatej nem attól termelődik! Nem lesz zsírosabb sem a több ennivalótól...ez tévhit. Ne egyél fehérkenyeret, hanem kétszersültet, abonettet, fekete teljkiőrlésű kenyeret és inkább rakott zöldségeket ebédelj,de ne krumplit, és kevesebb tésztát. Levesek is tejföl, rántás nélkül, sok gyümölcsleves is lehet...

Dietetikus vagyok, ha kérdésed van, segítek.

2008. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen zöldséget ehetsz, nekem a paradicsomtól lett kiütéses a babám, így azt keveset eszek. De kisérletezni kell!
2008. júl. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Ne fogyókúrázz, amíg szoptatsz. Én már 5 éve szoptatok szinte folyamatosan (két gyerkőcöm van), és nekem is le kellene adnom úgy 5-6 kilót, de inkább kivárom, míg a kicsi is abbahagyja a szopizást. A baba sokkal fontosabb mint néhány kiló felesleg.
2008. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!