Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónaposan bébikaja?

4 hónaposan bébikaja?

Figyelt kérdés
egyre kevesebb a tejcsim, a védőnőm azt tanácsolta, hogy naponta 2x adjak neki 1/2 üveg bébikajcsit, vagy én készítsek neki tököt, almát... s arra ciciztessek rá. tápszert kerüljük amíg van tejcsim. vélemény!
2011. nov. 7. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én már egy ideje pótlásként adok tápszert a picinek,ő most múlt 4 hónapos de a védőnő és a doktornőnk is ellenezte a bébikajákat most még.Azt mondták hiába 4 hótól vannak még jobb várni velük,mert megterhelik a gyerek gyomrát.Azt ajánlották 5 hótól tejpépeket adhatok neki.

Szerintem mindenhol mást mondanak ám!:)

2011. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem is jó ötlet a hozzátáplálás, ha már kevés a tejed, de én tuti főznék neki, nem üvegeznék!

Mi is 4 hónaposan kezdtük, most 13 hónapos, és nem bántam meg.

Ja és még egy tipp...ha almát adsz neki, akkor azon az almareszelőn reszeld, ha banánt, főtt répát,tököt, akkor villával törd össze.Én soha nem turmixoltam, mindig kicsit darabos volt az étel textúrája, nagyon szépen megette.

Most már magától harap a szendvicsemből,az almát is simán adom neki reszelés nélkül, mindent szépen megrág azzal a 7 fogával....a paprikát pl előre hozza a nyelvével és az első fogaival megrágcsálja mint egy kis pocok:)))

de ez csak egy tipp, nem kell megfogadni:))ahogy nektek jó!!!!

2011. nov. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha már most hozzátáplálsz, akkor még kevesebb lesz a tejed, mert kevesebbet fog szopizni. Sokszor teszed cicire? Szerintem akkor add neki, ha igényli, pluszba még fejhetnél is. Igyál sokat, s egyél sok főzeléket sült csirkehússal. Nálam ez vált be mind a kettő gyermekemnél. Inni gyümölcslevet ittam nagyrészt, de szerepelt a tea és az ásványvíz is. Persze nem vagyunk egyformák, csak próbálok neked tanácsot adni. Meg kell próbálni több mindent.

Amúgy meg, ha mégsem lesz több tejed, tápszeren is felnő egy gyerek! Fel a fejjel! :)

2011. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok...nem értem miért kell annyira erőltetni a tápszert, mikor már lehet neki adni mást is!!Attól nem kell kevesebbet szoptatni, csak nem tápszerrel kell kiegészíteni, hanem olyan ételekkel, amit már ehet.

Nem vagyok tápszer ellenes, mert tényleg van olyan, mikor egy anyának nincs teje,de egy 4 hónaposnak már nyugodtan lehetne mást adni, nem tápszert.

2011. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:

Én ezt vallom:

[link]

2011. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:

Egyébként én se vagyok tápszerpárti, de mivel az első 6 hónap idális esetben anyatej - ennek hiányában pedig tápszer, én ellenzem a korai hozzátáplálást. Semmivel sem jobb főzeléket, gyümölcsöt adni egy 4-6 hónaposnak, mint tápszert, sőt! (Pláne, ha még van elég tej ill. lehetne még többet is gyártani!!!)

Gondoljatok kicsit bele: bármikor is kezdődik az etetés, általában csak hetek alatt szoktunk kiváltani egy étkezést; tehát a szilárd étel mennyisége és így a bevitt tápanyagok "összege" is csak nagyon lassan fog növekedni! Magyarul, semmit nem nyer azzal a baba, ha korán kezd el szilárdat is enni, mert mire valóban jelentős tápértékű ételt fogyaszt el (ez szokott ugye az egyik indok lenni), addigra már jócskán a 2. félévet tapossa (pláne, ha nem tempós elválasztás, hanem lassú hozzátáplálás zajlik). - A másik oldalon viszont, mindeközben hazárdírozik is az anyuka, mert nem lehet előre tudni, hogy ennyi idősen a baba bírni fogja-e a szilárd ételeket vagy nem lesz-e miatta allergiás tünete. (És utóbbi kivédésére az sem biztos, hogy jó módszer, ha, középutas alapon, teszünk pár próbát és ha nem bírja, várunk még: az allergia bármikor kialakulhat, elég lehet egyetlen találkozás is.)


Szóval, a tápszer sajna nem olyan jó, mint az anyatej, mégis összetételében ez hasonlít rá a legjobban. És szerencsére a maiak már elég jó minőségűek, dúsítva mindenféle tápanyaggal. Műanyagnak műanyag, sajnos, de ha már muszáj két kevésbé jó (táp vagy korai hozzátáp) közül választani, a szakmai is inkább a tápszert javasolja.


Kérdező, én első körben a szoptatásra feküdnék rá a helyedben, mert amíg anyatejed van elég, addig nem is kellene ilyen "necces", nem mindig egyértelműen eldönthető helyzeteken rágódni...

2011. nov. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha van tejed, akkor nem kell bébikaja, csak 6 hótól.


ha szeretnéd, próbáld meg növelni a tej mennyiségét. de miért érzed kevésnek? hízik a babád? elégedett szopi után?


[link]

2011. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt. Nem volt elég a tej, nem hízott a babám és sokszor sírt az éhségtől. Én tápszerrel is kiegészítettem a szoptatást és csak fokozatosan vezettem be a bébi kaját. 4 hónapos és 2 hetes volt, mikor először kapott almát, aztán őszibarackot, aztán jöttek sorban a bébikaják.
2011. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minimum 4-6 hónapos koráig anyatejjel kell táplálni a csecsemőt. Ezzel szemben már nagyon sokan az első időszakban szilárd táplálékkal egészítik ki az anyatejet, pedig nem minden esetben hasznos a baba számára.



Szinte már elcsépelten hangzik, de a csecsemők számára a legfontosabb táplálék az anyatej. Hiszen tartalmaz minden olyan fontos tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, ami a baba számára szükséges. Mégis a csecsemők nagy részét nem szoptatják megfelelő ideig min. 4-6 hónapig, amennyi fontos lenne számukra.



Az utóbbi években ugyan növekedett Magyarországon a szoptatott csecsemők aránya, mégsem mondható eredményes növekedésnek. Még mindig nagyon sok az olyan csecsemő (50%), aki hat hónapos korában már nem kap anyatejet. Hamarabb kezdődik el a hozzátáplálás és az elválasztás. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy a korábban kezdett szilárd táplálék nem hasznos a baba számára. Ha lehetőségünk van rá, akkor minél hosszabb ideig szoptassuk csemeténket.



Korai hozzátáplálás hátránya



A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést

2011. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Az én védőnőm inkább arra tett javaslatokat, hogyan tudnám serkenteni a tejtermelést... a hozzátáplálást csak legvégső esetre tartogatja... (ő is gyakorló anyuka)
2011. nov. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!