Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy 7 hónapos...

Mit tegyek, hogy 7 hónapos kisbabám leszoktassam az éjszakai szopiról?

Figyelt kérdés
Még mindig 2-3-szor szopik, pedig már sok vele egykorú baba átalussza az éjszakát.
2009. máj. 8. 07:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 8 hónapos kislányom is 1-2x szopik éjszaka. Nekem ez nem furcsa, mert a nagyok is ezt csinálták. Lehet, hogy igazán csak arra van szükségük, hogy érezzék, hogy éjjel is ott vagyunk. Nálunk általában néhány korty után visszaalszik :)) Lehet, hogy csak szomjas olyankor. Van olyan is, amikor valóban szopizik is. Igen, vannak babák, akik átalusszák ilyen idősen vagy még korábban, de olyan is megesik, hogy jóval idősebb baba többször is ébred éjjel. Szerintem ez babafüggő. Az az igazság, hogy én nem akarom, hogy éjjel sírjon, ha nem kap szopit, mert akkor az egész családot felébresztené és se apa, se pedig a nagy tesók nem tudnának aludni. Persze te kipróbálhatod, hogy hogyan reagál a babád, ha csak cumit kap vagy vizet, esetleg megpróbálhatod, hogy nem adsz neki semmit csak simogatod, hátha visszaalszik..
2009. máj. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom 9 hónapos, még egyetlen éjszakát nem aludt át és ő is szopizik 2-3 alkalommal. Szerintem sincs ezzel baj, de ha téged zavar, akkor próbálj neki vizet vagy teát adni. Ha elfogadja, akkor szomjas volt, ha nem, akkor tényleg RÁD van szüksége...

Biztos neked is fárasztó, jól tudom, hogy milyen nehéz, de hidd el, megéri. Néha nekem is rosszul esik felébrednem, de amikor magamhoz ölelem, azonnal elmúlik minden "rossz" érzés:)

2009. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs baj azzal, ha szopizik, csak te nem tudsz aludni.

Az én manóm 5 hetes kora óta átalussza az éjszakát.Az egyik ismerősöm viszont ugyanúgy volt, mint te. Ő úgy oldotta meg, hogy vagy vizet, vagy teát adott éjjel a picinek( nem túl cukrosan, de legyen benne a kalória miatt)

Két hét alatt rájött a pici, hogy éjjel nincs cici, és nem is kérte.

Nappal viszont kicsit többet, vagy gyakrabban evett

Sok sikert

2009. máj. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!