Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul teszem ha kisbabám...

Rosszul teszem ha kisbabám minden elalváskor a cicin alszik el?

Figyelt kérdés
5 hónapos a kislányom, aki a cumit sosem fogadta el.Születése után több próbálkozásom is volt az altarásra, de a cicizés vált be. Most minden altatás, megnyugtatás a cicin történik, anélkül elég nehezen alszik el, kivéve autózás, séta. Jól teszem ha ezt így folytatom? Ha nem, mit tegyek? xStefix véleményére is kíváncsi volnék.
2011. nov. 4. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Kérlek, hamar szoktasd le róla! Én is csak kézben/cicin aludtam el, és a mai napig fóbiám az egyedül alvás, csak bekapcsolt tv mellett megy, mert rettegek egyedül. Hosszútávon sokkal jobban jár, ha leszoktatod róla!
2011. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Én babám (14hós) is újszülött kora óta cicin alszik el. Másképp nem ment, hiába próbálkoztunk. Én leszoktatni nem tudtam/nem is akartam (pont azért, mert neki erre szüksége van-kibírom) Azt mondta a védőnő, hogyha már nem lesz erre igénye leszokik magától. Most már ott tartunk, hogy cicizik és utána befordul és alszik (szóval, nem lóg rajta)
2011. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen jól teszed!


Ha nagyobb lesz, nem fog mindig bealudni már szopi közben. Akkor félkómásan beteszed majd az ágyába és ott alszik el.


7-8 hónapos koruktól kezdve a gyerekeim már nem aludtak el cicin, pedig én azt annyira szerettem :o)


Ettől függetlenül elalvás előtt "kellett a cici" ugyanúgy, csak már nem aludtak el tőle, de szépen megnyugodtak, aztán be az ágyba és alvás. (Igaz, nekem elfogadták a cumit is ilyenkor, de szerintem anélkül ugyanúgy működik.)


Ez a természetes! Ahogy nő a babád, változik majd ő is, és az igényei is.

2011. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Három gyerekem van, mindegyiket szoptattam (14, 18, 32 hónapos korukig) Amíg szopiztak általában cicin aludtak el, kivéve kocsiban, séta közben. Mikor nagyobbacskák voltak akkor persze apa is el tudta altatni őket, de tőlem kérték a cicit. Ahogy leszoktak a szopizásról simán "megtanultak" elaludni máshogy.

Úgyhogy ha téged nem zavar, akkor altasd nyugodtan cicin a babádat, hiszen így a legegyszerűbb, természet anyánk így találta ki:)

2011. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, hogy ezt írjátok, mert én szeretem így altatni:)
2011. nov. 4. 20:14
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Hároméves a lányom, a harmadik szülinapja előtt néhány hónappal szokott le teljesen magától a szopizásról, nem akartam leszoktatni. Mindig cicin aludt el, csak beraktam az ágyába. Illetve kétéves kora után már előfordult többször, hogy szopizott, jóllakott és maga kérte, hogy tegyem az ágyába, ott simán elaludt. Most gond nélkül alszik el néhány perc alatt úgy, hogy ott ülök mellette.

A fiam 15 hónapos, ő is cicin alszik el legtöbbször, de ha nem, csak lerakom az ágyába és elalszik magától. Most is pont ezt teszi, az előbb tettem le. :-)

Most várom a harmadik babót, vele sem fogok semmit másként csinálni, teljesen bevált ez a dolog. Semmi gond nincs a babákkal, amint bizonyos dolgokra elég érettek, azonnal megcsinálják. Így van ez a cici nélküli alvással is. Soha nem próbáltam meg leszoktatni a lányomat, akkor sem, amikor már pocakban volt az öccse, később a kettőt szoptattam, altattam cicin. Egyikük elalvásával sincs gond. :-)

2011. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Kisfiamat 25 hónapig szoptattam, és cicin aludt el mindég. 2 évesen bölcsis lett, akkor még a nappali alvásnál is kellett neki. Nem bírtam leszoktatni, rettegtem, hogy mi lesz a bölcsiben. De ott egyáltalán nem kérte, itthon hétvégén ugyan úgy cicin aludt el délután. 25 hónapos korában megbeszéltem vele, hogy már nagy fiú, anyának fáj már a cicije, így nem kap többet. Az első 1-2 nap nehéz volt, de nem sírt miatta, csak nyüszizett. Úgy hogy használd ki, hogy szopizik. Én imádtam szoptatni, engem jobban megviselt, hogy már le kellett választanom mint őt. Annyira édes volt, amikor szopizott...
2011. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

Nekem 1 hónap múlva lesz két éves, de mai napig cicin alszik el!Vagy este már kieszi mindkettőt majd elfordul odahúz és elalszik! :)


Mmával si és apával is el tud aludni, de tőlem kell a cici!Én szeretem így! :) Már babát várok újra, de az sem zavarja, és ennek én nagyon örülök! :)


23 hós kislány és 13 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Jól csinálod.Enyém 3 és fél évesen hagyta el a cicit,addig azon aludt el minden este és délben.Most semmi segítség nélkül elalszik.Mellete vagyok,de nem simizem,nézem a tévét hang nélkül,5 perc alatt alszik.

Legjobb dolog ami a babáddal történhet ebben a korban,és késöbb is,hogy cicin aludjon el.

2011. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
66%

Ugyanazt tudom írni, amit az előttem szólók. :)

Nekem is pozitív tapasztalatom van vele, sőt. Még egy tippet is tudok ezzel kapcsolatban adni: ha szeretnél sokáig (akár évekig) szoptatni, a mellen alvás külön is segíthet ebben, mert ez állandósíthatja a szopizás iránti igényt.

Mivel az elalvás kezdetben alapból egy kisebb "megrázkódtatás" egy pici babának, ösztönösen olyan helyet keres, ahol könnyebben, nyugodtabban alhat el; azaz rajtunk. És mivel az anyamell igen kellemes hely, gyorsan hozzá is szokhat. :) De ez egyáltalán nem gond, mert hosszabb távon is nyugodt, kiegyensúlyozott lehet az elalvása ill. alvása is.

(Persze mindez nem törvényszerű és készpénz, de én úgy látom, hogy segíti a szoptatás megtartását.)


Mivel feljebb szóba került, reagálnék rá: nem ismerem ugyan a hátteret, de első nekifutásra nem gondolnám, hogy biztosan a mellen elalvás volt az, amitől az illető rossz alvó lett később. (Persze lehet, hogy mégis így van, én nem tudhatom, de az első gondolatom nekem más.) Én inkább arra tippelnék, hogy az anyamellről való leválás ill. az önálló alvás megszokása, tanulása idején történhetett valami olyan élmény, ami ezt a hatást váltotta ki. (Vagy később bármikor.)

Épp nemrég írtam egy másik kérdésnél arról, hogy nekem a lassan 4 éves lányom alszik el mostanában kaotikusabban, mert elkezdett félni a sötéttől. egyedülléttől. (1 éve alszik már szépen külön ágyban, szobában.) Ha most bedurvulnék, mondván, dehát ő már 4 éves, tudjon egyedül elaludni!, és nem segítenék neki sehogyse, akkor nála is megeshetne, hogy olyan emléknyomot hagyok benne, ami miatt később is rosszul aludna. - De nyilván nem fogom ezt megtenni, hanem a jelen helyzethez és a (mostmár idősebb) életkorához mérten igyekszem könnyíteni az alvását.


Szóval Kérdező, amíg a babád ösztönös igénye az, hogy rajtad aludjon el, addig biztosan nem teszel rosszat, ha ezt a vágyát kielégíted. - Ha pedig majd bármikor terhessé kezd el válni számodra, még mindig több mindent tehetsz a változásért.

2011. nov. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!