Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni, ha elalszik...

Mit lehet tenni, ha elalszik a baba szopcsi alatt? Hogyan ébresszük fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőmnek ma egy hetes a babája, és nem akar szopcsizni. Ha cicire kerül pár korty után elalszik, és az anyuka nem bírja felébreszteni, üvegből azonban szépen és gyorsan eszik. Mit lehet tenni, ha "lusta" a baba?


2010. márc. 2. 06:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez volt a helyzet. Az első hetekben minden etetés legalább négy kezes volt. Az én két kezemet lefoglalta a pici, ill. a bimbóvédő és ezen kívül kellett még valaki, aki simogatta evés közben. Azt mondják, hogy a talpát kell simogatni, ill. a lábujjait piszkálni (nálunk nem jött be..). Próbáltuk az arcát, a hátát, mindent. Nagyon kemény ez az 1-2 hét, de üzenem a bnődnek, hogy tartson ki, nemsokára "magához tér" és már kérni fogja. Nálunk a sárgulás miatt volt ez a gond. Nálunk ami végül bejött (szintén csak a cumisüveggel az első időben, de ha nem akarja cumihoz szoktatni, akkor csinálhatja kiskanállal, fecskendővel, kispohárral is) az az, hogy két etetés között kapott egy kis cukros vizet (ez beindítja az étvágyat- két deci vízhez egy kávéskanál cukor összeforralva, ezt nem fogja mind meginni, de amennyit elfogad-ez lehet, h alkalmankét csak 1-2 ml) és 3 óránként szigorú etetés-keltés, még éjszaka is. Nálunk az első két hétben volt ilyen aluszékony, a 3. héten már beállt és a 3. hét után már nem keltettük. Utána beállt a rend. Nappal 3 óránként eszik, este 9-től 6-ig alszik és már nem alszik el, ha éhes.. Ajjjaj, dehogy! :)
2010. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a probléma. Sárga a gyerek, 3 hetes. Csak elnyammog a cicin, minden szopcsi 1 óráig tart. Üvegből enne mint mint a kismacska, csak nem szeretnénk mi sem cumisüvegre szoktatni. Mi is teljesen ki vagyunk emiatt. Természetesen szopcsi után, ha nem evett eleget, nyűgös. Most is ez történt éjjel.

Kérek nagyon hasznos tanácsokat.

2010. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a fülcimpájukat kell morzsolgatni, mert attól beindul a szopóreflex. Én kipróbáltam, be is indult, de túl sokat sem szopott. Én még az állát is nyomogattam felfelé, meg a cicimet kicsit hozzányomtam a szájához. Így eszegetett, de nem mondanám, hogy sokat.
2010. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt játszottuk mi is két hetes koráig. Én egész nap sírtam a gyerek meg aludt. A helyzetet még súlyosbította egy jó kis berepedezett mellbimbó. A baba állkapcsát lehet még megmozgatni a fültőnél, vagy a kulcscsontját birizgálni, attól is éberebb lesz.

Üzenem a barátnődnek, türelem és nyugalom, a baba ha éhes ordítani fog...addig is 3 óránként kitartással cicire. Az én kisfiam 3 hetes és ha pontosan három óra múlva nincs mellen, akkor iszonyatos kabarét rendez.

2010. márc. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a bnőm nevében is.
2010. márc. 2. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a talp birizgálása volt nyerő:)
2010. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!