Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek kevés a teje és tápszer...

Akinek kevés a teje és tápszerrel pótol, kb. mennyi tejet tud adni a babájának alkalmanként?

Figyelt kérdés
Nekem 8 hetes a babám,de alkalmanként kb. csak 50-80ml tejet tudok produkálni,tápszert adok mellé.Hetek óta szenvedek a tejszaporítással,de sajna semmi nem vált be.:( Annyira rosszul érzem magam emiatt...Ráadásul amióta kap pótlást,székrekedése van. Szélcsővel tudok neki segíteni,ettől is olyan lelkiismeret furdalásom van...
2011. nov. 13. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sohasem mértem a babámat, hogy tudjam mennyit eszik. A mérleg elbizonytalanít és a szoptatás ellensége.

DE volt egy nap, amikor ettem valamit, amitől nem kellett a tej a kicsinek. Akkor 12 hetes volt és 60ml-t fejtem ki a mellemből. Szóval több nemigen volt benne soha, mert ezt reggel fejtem és már akkor, amikor majdnem szétdurrantam.

Ezzel együtt NEM pótoltam soha, még aznap sem, amikor nem kellett a tejci. A babám szépen fejlődik, hetente 150-200g-ot tesz magára.

Ne aggódj a tej mennyisége miatt. Te csak tedd mellre a picit ahányszor az akarja. A tápszerezés apaszt nem szaporit.

2011. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy elkezdted a tápszert szép lassan elapasztod a tejed. Az első pontosan megírta. Minden egyes csepp táp az anyatej többszörösét apasztja. Gyakori mellre tétel és türelem.

Ott a probléma, hogy az anyukák megijednek kreálják, hogy " nekem nincs tejem" és elkezdenek teáztatni, tápozni. [link] Érdemes ezt az oldalt olvasgatni.

És az első hetekben fontos a fejés. Minden szopás és fejés stimulálja a mellet a tej termelésére.

2011. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt hogy én is így etettem a fiam. Most 5 hónapos, ugyan néha cumisüvegből de csak anyatejet eszik (reggel sok tejem van, azt tudja megenni ha napközben kevesebb van). Ami nekem sokat segített a Herbaria Milk&Love tejserkentő kapszulája.
2011. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igazából azért döntöttem a pótlás mellett, mert a babám az 1. hónapban alig hízott valamit.Mindemellett tényleg mindent megteszek, hogy több tejem legyen!!!
2011. nov. 14. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Ne legyen lelkifurdalásod! Próbálj meg megnyugodni. Tapasztalatból tudom, hogy amíg görcsöltem a tejszaporításon, addig csak apadt. Aztán én is tápszerezni kezdtem, és beletörődtem, hogy ez van, ennyi volt a szoptatás. És láss csodát egyre több tejem lett. Még mindig kap pótlást is, de mindig a cicit kapja előbb. És ajánlom a Milumil Komfort 1-et, mert attól nincs székrekedés, hasfájás. Fel a fejjel! 4 hós kislány anyukája
2011. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az utolsónak! Mi most a BEBA HA Startot esszük, de szerintem is ezzel lehet gond:( Amit te javasoltál, azt is a doki írja fel? Kipróbálom, hátha segít neki kicsit.
2011. nov. 15. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!