Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért vagyok így a szoptatással?

Miért vagyok így a szoptatással?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mikor hazahoztam a babámat a kórházból, még kevés volt a tejem, ezért vagy csak tápszert kapott, vagy ha le tudtam fejni egy kicsit, azt kapott! Akkor kijött a védőnő és a háziorvos, és kérdezték, hogy mennyit eszik, és mivel korához képest elég jó étvágya volt, ezért mondták, hogy vegyem vissza az adagját! Mivel egyszer-kétszer cicire tudtam tenni és akkor ugye értelemszerűen nem tudom mennyit eszik, ezért rámtukmáltak egy mérleget! Elkezdtem méregetni az elején a babát, de mivel izgett-mozgott, ezért szerintem elég sokszor nem tudtam pontosan lemérni( az a régi fajta csecsemőmérleg van)! Azóta viszont megszálottja lettem annak, hogy márpedig tudni akarom, hogy mennyit eszik a baba alkalmanként! Odáig fajult, hogy már csak fejek és cumisüvegből adom oda neki az anyatejet! Viszont egyszer-kétszer rámtör az, hogy csak szoptatnom kellene (amikor éppen nem fáj a mellem), akkor elkezdem elötte méregetni, a szoptatás közben csak azon agyalok, hogy elég-e neki egyáltalán a tejem, ha abbahagyja azért hagyja-e abba, mert elég volt neki, vagy mert nincs több tejem! Ma is megmértem szopi után, nem evett meg annyit, amennyit cumisüvegből szokott! Persze egy fél óra múlva követelte a maradékját! Erre persze még az is rájön, hogy alkalmanként tápszereznem kell, mert nem jön le annyi tej! Volt már valaki ilyen helyzetben? Szeretném szoptatni, de annyira idegesít, ha nem tudom, hogy hány milit evett meg, de ettől a méregetéstől a falra tudok mászni! Egyébként 1 hós a kislány!
2011. nov. 14. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne méregesd, nem kell. Ha éhes szólni fog. Rakd cicire ahányszor kéri és lesz elég tej is. Egyébként meg egy idő után ki is tapasztalod majd, lehet hallani-látni, amikor nyel is és nem csak cumizik. Szóval méregetni egy jó étvágyú babát szerintem tök felesleges. Hallgass a saját és a babád ösztöneire és bízz magatokban.
2011. nov. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is elgondolkodtam néha h biztos elég-e neki amit ciciböl eszik.aztán egyre kevesebbszer mértem,evett rendesen,hízott is,ha azt érzed h szoptatnád,tedd azt,ugy is látni fogod ha éhes még,akkor adj neki egy kis tápszert és ennyi.csak lazán.:)))
2011. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 alaszka ***** válasza:
Először is szerintem tedd el a mérleget, add vissza, mert ebbe beleőrülsz, hidd el erre semmi szükségetek, pláne ha jó az étvágya. Amit tenni kell: ahányszor csak akarja cicire tenni, és szerintem még az se késő, hogy leálljatok a tápival, és csak anyatej. Az elején mindenkinek kevés a teje, ezért szerintem az elején sem kellett volna pótolni, mert pont attól lett volna több tejcsi, ha "non-stop" van lehetősége cicizni. Szóval, mérleg felejtős, ahányszor sír szopi, és ciciből, nem cumisüvegből. +Enni, inni, szopis tea, és meglátod lesz tejed.
2011. nov. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felesleges méregetni.Ha nem elég neki amennyit szopik akkor úgyis sír.De ha elvan nyugodtan akkor biztos hogy jól lakott.
2011. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ÓÓÓ, hát bizony elég idegesítő ez a méregetősdi. Engem is jól bezavartak vele. Én is írtam az elején, néhány hónapig, hogy mikor mennyit hányszor és vajon elég, vagy nem, mert a doktornő listája szerint nem ennyit kellene ennie. Mikor a papír szerint 150-et kellett volna szopnia, akkor is 60at evett és teljesen kiakasztott, hogy most akkor mi legyen. Bár mivel ettől a 60ml-től is úgy aludt mint a bunda nem adtam neki tápszert egyszer sem, mivel azt gondoltam, ha éhes lenne csak sírna. Szóval kb. 3 hónapos korában meguntam a méregetést és elpakoltam a mérleget. Már az elejétől fogta akkor szoptattam meg mikor kérte és nem az óra szerint. Ja igen, mert a mérlegre rá tudtak venni, de szerencsére arra nem hogy időre szoptassak. Szóval szerintem ne mérd. Ha hízik szépen, nyugodt, jól alszik akkor nincs baj, tök mindegy mennyit szopott. és akkor szoptasd mikor kéri. nem lesz elkapatva ettől, előbb utóbb észre fogod venni, hogy beáll egyfajta rend a szoptatásba is.
2011. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Pontosan ezért nem szoktuk javasolni. :(

Egész egyszerűen tedd el (add vissza) a mérleget és kész. Bízz magadban, hogy fogsz tudni elég tejet termelni neki. És készülj fel rá, hogy meg kell tanulnod a babád nyelvét! - Mert eddig a sok méregetés miatt pont azt nem figyelhetted meg, hogyan jelzi neked, hogy szopizni szeretne, hogy mikor elég neki stb.

Az első napokban parázni fogsz ezerrel, de ha ezen túl leszel, minden egyes sikeres nap után nő majd az önbizalmad és a bátorságod. Menni fog, hidd el. De legyél kitartó és türelmes, mert nem lesz rövid, amíg kijavítasz minden hibát... És még ma kezdd el, mert minden nappal nehezebb lesz.

2011. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mint azóta kiderült, valószínűleg rosszul kaphatja be a babám a cicimet, mert utána mindig elkezd fájni, beödémásodik, ilyenkor csillagokat látok a fájdalomtól és elkezdek fejni és cumisüvegezni a szoptatás helyett! Most is ez történt...Megpróbálok bimbóvédőt használni, hátha jobb lesz! Visszatérve a méregetéshez, tegnap este is cicire raktam és a mérésnél kiderült, hogy megevett 150 milit az egyébként megszokott 100 milije helyett! Nem is bírt szegénykém elaludni...Pedig állítólag nem tudja ciciből túl enni magát!
2011. nov. 16. 18:13
 8/8 xStefix ***** válasza:

A bimbóvédő előtt (de még inkább helyette) próbáld meg a helyes mellrekapásra megtanítani, mert esetleg a védő is okozhat gondokat... Ha nem feltétlenül szükséges, akkor inkább kerüld, ha lehet.

Ha úgy tűnik, nem elég erős ahhoz, hogy beszívja a melled, nem tud rákapni, akkor pedig mindenképp keress meg egy Dévényes gyógytornászt, mert megeshet, hogy nem elég erős a babád arcizomzata és azért nem sikerül.

De ha megy azért a szopi, csak nehézkes, akkor a módszer a rossz: helyes mellretétel és azonnal cumi-stop. Különben csak tovább romlik a dolog.

2011. nov. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!