Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam, két óránként, követel...

Kisfiam, két óránként, követeli a cicit, félreérthetetlen tátogással.2 hetes. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A gondom ott kezdődik,hogy nagyon hasfájós,és már félek minden etetés után.

Masszírozni szoktam a pociját,vagy biciklizünk,hogy könnyebb legyen neki.

A kérdésem az,hogy tudok ennél többet tenni?

Valóban csak a 3 hónapban fog ez elmúlni?

Tényleg ennyi idő kell hogy meg erősödjön az emésztőrendszere?


2009. máj. 11. 08:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Igen idő kell, lehet három hónap, de több idő is, természetesen előbb is elmúlhat. Én megetetném, az én babám sokáig evett két óránként:éjjel-nappal. Hasfájós volt. Nem igazán tudsz mit tenni a dologgal, sokan vannak még a helyzetedben, valóban idegőrlő dolog. Vannak szerek amiket kipróbálhatsz:Espumisan, Gripe Water, Infacol, végső esetben orvos által felírt görcsoldó: Papaverin, Masszírozhatsz továbbra is, meg tornázhattok az valamennyire segít.
2009. máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Enni eszik,ahogy igényli,de nagyon elkeserít,ahogy szenved,és Én tehetetlen vagyok.

Infacol nálunk nem vált be sajnos.Csak bízni tudok benne,hogy ez hamar elmúlik.

Akkor marad a torna.

2009. máj. 11. 09:03
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Mindenképp igény szerint szopizzon a pici, az a legjobb neki! A hasfájás - bár néhány elmaradott szemléletű orvos és védőnő ezt szokta mondani - nem ettől függ. Sajnos vannak hasfájós babák. Kitartás, el fog múlni. Nálunk sem volt igazi az infacol, de a tornáztatás sokat segített. Na meg anya ölelése. :-) Cicizés közben még a fájdalom se számít, tapasztalat!:-)

Szoptass igény szerint és tarts ki, egyre jobb lesz a dolog, végül elmúlik.

Esetleg érdeklődj a gyógyszertárban homeopátiás készítmények iránt. Mi hasfájásra ugyan nem használtunk ilyesmit, de fogzásra és egyéb dolgokra nagyon beváltak.

Még valami eszembe jutott: iszol esetleg tejserkentő teát? Sajnos nagyon sok babánál ez okozza a pocifájást. A picinek se adj teát (nem tudom, szoktál-e egyáltalán), csak megzavarod vele.

2009. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen adj neki cicit! Ezzel a lelkének is jót teszel! Az én babám is másfél-két óránként evett az első pár hónapban, aztán magától beállt a 3-4 órára. Légy türelmes, masszírozgasd a pociját, szeretgesd sokat, el fog múlni ez a korszak is hamarosan! Kitartás!
2009. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled! A mi kislányunk is nagyon hasfájós,most 11hetes.Közeledünk a 3.hónaphoz és remélem jobb lesz. Először kaja után fájt a pocója 20-30perccel,azon segített az infacol pár hétig,utána kaptunk papaverines oldatot napi 3 alkalommal adtam neki.(sokáig nem adtam mert nyugtatót tartalmaz)Most valamiért két óra múlva kezd el fájni a pocója, egyik ismerősöm jártas homeopátiában és Ő ajánlott három fajtát. Chamomilla Vulgaris 15CH, Colocynthis 9 vagy 15CH, Lycopodium 9CH. Nektek még van idő próbálgatni közöttük.A gyogyszertárban lehet kapni füzetet amiben le vannak írva az adagolások,vagy keressetek egy dokit aki ért hozzá,esetleg hívhatod ezt a számot:06-70-376-06-06

Ez egy homeopátiás orvosi szolgálat. A pocak maszírozását és a bringázást ne hagyjátok el,és próbáld sokat hasra fektetni,esetleg melegben tartani a pociját.

2009. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok.

Igen iszok teát,nem sokat,de akkor abbahagyom.Csak félek nem lesz tejcim ha nem iszok.

Teát eszembe sincs adni a Manónak,bár már többen mondták,de kitartok a tejci mellett.

Ha én iszok édesköményt attól nem lehet ilyen gond ugye?

Mert ugyebár az is enyhítheti a fájdalmat.

Első baba,és már kétségbe vagyok esve,mert olyan rossz érzés,ha sírdogál a pocia miatt.

A szeretgetés megvan,nem hagyom hogy egyedül szenvedjen.

Köszönöm a biztatásokat.

2009. máj. 11. 09:21
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Szia!Az én kislányom is nagyon hasfájós volt.Együttérzek veled!Nekünk bevált az espumizán, minden szopi előtt kaphat.A camomilla is nagyon jó.5 golyócskát vízben feloldani, és müanyag kanállal add neki.Enni előtte és utánna fél óráig nem lehet.Kb 3 hónapos korára kinövi.Próbáld hason altatni az is segít.
2009. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, második válaszoló vagyok. Ne aggódj a tej miatt. A tej nem a serkentő vackoktól termelődik, hanem attól a stimulációtól, amit a baba szopizása jelent. Igény szerint szoptatott babánál egyszerűen nem fordulhat elő, hogy elapadjon a tej. Sajnos ma sem az orvosok, sem a védőnők nem mondják el (talán mert még ők is az elavult, többszörösen megdőlt nézetet tanulták) hogy semmi mást nem kell csinálni, csak szoptatni, a lehető legsűrűbben, a baba igényei szerint. Én is így csinálom, még mindig elsősorban szopis a lányom, 9 hós múlt. Szinte mindent eszik, de csak kis mennyiségeket, még mindig 3-4 óránként szopit kér, melegben gyakrabban. Ez a legjobb a picinek és nekünk anyukáknak is. Ne izgulj, szoptass és légy nagyon boldog a piciddel!
2009. máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

A baba az anyatejet 1,5 óra alatt megemészti. Nekem is mondták a kórházban, hogy hasfájós, meg azért bukik, mert túletetem. És ott szigorúan 3 óránként 120 gr-ot szabadott csak adni neki. De ez hülyeség. 2 óránként nyugodtan megetetheted, attól nem lesz rosszabb a helyzet. A tejben van fájdalomcsillapító. Én azt olvastam, hogy a hasfájás nem is igazán a tejtől van, nem is tudják mitől. Persze azért vigyázni kell, hogy mit eszel, puffasztó dolgok kizárva.

Babamasszázs is jó a hasfájásra, keress rá a neten, vannak jó kis hasmaszírozós képek is fent.

Tejserkentő tea sem rossz mindegyik, engem csak a Laktoherbtől óvtak. De akkor próbáld ki az urtica urrens homeós bogyót, nekem nagyon sok tejem lett tőle.

2009. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen egyetértek a második válaszolóval!!!
2009. máj. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!