Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor lelek nyugalmat? Hogyan...

Mikor lelek nyugalmat? Hogyan kaphatok Istentől világos félreérthetetlen választ?

Figyelt kérdés

tudom,h elvileg a hátasságon kívüli szex bűn,de én úgy érzem,ha esetleg odaállnék,odaállok egy lánnyal az oltár elé,és Isten áldását adja a frigyünkre,akkor sem mernék együtt lenni vele.úgy érzem,h a hatodik parancsolat csak arra jó,h "állandóan" lelkiismeret furdalásom legyen.úgy érzem Isten megbüntetne ,ha házasság előtt lefeküdnék valakivel (akár szerelemből akár nem).minden nap önkielégítek,ha nem nappal akkor éjszaka "jön rám az 5 perc"...persze emiatt is bűntudatom van.lányokkal nem merek ilyen irányú kapcsolatot kezdeményezni,de tudom,h ez így nem lesz rendjén.évek óta képtelen vagyok belenyugodni abba,h most bűn vagy nem bűn?

gyerek korom óta járok hittanra templomba, ismerem a Bibliát,sokat kutattam ez ügyben,de...nem találtam választ.

kérlek csak értelmes válaszokat írjatok, "papolásból" hallgattam eleget...emberek vagyunk a tapasztalataitokra gondolataitokra vagyok kíváncsi.okkal írtam ide,és nem a valláskritika topicba


2009. dec. 3. 23:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit szeretetből,szerelemből,tiszta érzésekből teszünk,az nem látom miért lenne bűn,Isten nem azt akarja,hogy egész életedben egyedül legyél meg magányos és szomorú,hanem hogy boldog és szeressél.Ennél sokkal nagyobb bűnök vannak,emberek vagyunk és sokszor hibázunk meg rosszat teszünk,Istennek azonban az a lényeg hogy ha hibázol is őszíntén megbánd.
2009. dec. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Neked tényleg ez a legnagyobb bajod?


Van miből élnd? Vagy az Úr fizeti a számláidat?

Esetleg a hívők?


Hogy a mennykő vílágítsa meg az elméd!

2009. dec. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

1. Akar Ő neked rosszat?

2. Lehetséges, hogy magaddal tolsz ki? Esetleg tévhitet erősítesz még a bűntudattal is? Úgy értem: akkor legyen bűntudatod, amikor teljesen tiszta fejjel, szántszándékkal, gonosz kis vigyorral teszed azt, amit bűnnek gondolsz.

3. Lehet, hogy nem is lenne bűn, csak annak gondolod.


Mindenesetre biztos vagyok benne, hogy minden ízében túlvetíted. Leülsz, nem csinálsz semmit, néha alszol, máskor eszel. Ennyi a megoldás, és kivitelezhető lenne gond nélkül (még a fenékfájás ellenére is). Nem eltéríteni akarlak a hitedtől, de tanulj nyugalmat a buddhistáktól. Ha sallangmentesen, rituálékhoz és bonyolult nevekhez ragaszkodás nélkül tennéd, akkor Eckhart Tolle. Meggyőződésem, hogy ő se véletlenül idéz lépten-nyomon Krisztust.

2009. dec. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
kedves kérdező. a biblia félreérthetetlen választ tud adni a kérdéseide, mivel "a teljes írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanúl felkészített legyen" 2timóteusz 3:16 hidd el,ezekkel a problémákkal nem csak te küzdesz! de a leírt gondolataidból világosan kiderűl, hogy szellemi küzdelmet folytatsz ellene! pál ezt írta erről a csatáról: "ezt a törvényt találom meg hát a magam esetében: amikor azt akarom tenni ami helyes, a rosz van meg nállan. gyönyörködöm én az Isten törvényében, a szerint az ember szerin, ami belsőleg vagyok, de látok egy másik törvényt a tagjaimban, amely hadakozik az elmém törvénye ellen, és a bűn tagjaimban lévő foglyaként vezet. én nyomorúlt ember! ki szabadít meg engem a testből, mely alá van vetve a halálnak? van lehetőséged privát levelet is írni, mivel szolnoki vagyok, e-mailban szivesen válaszolok a kérdéseidre a biblia alapján.
2009. dec. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
csak be ne hálózzanak a jehovások
2009. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

- a szerelem Istentől való

- az önkielégítés nem bűn (Onán vétke NEM erről szól)

- a szexualitást Isten ajándékozta az embernek

- a "paráznaság" akkori és mai értelme nem ugyanaz!

- gondolom katolikus lehetsz---biztos jó helyen vagy, ha ilyen nehéz ez neked?

2009. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
ajaj! mit jelentett a paráznaság régen, és mit jelent ma?
2009. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
azert van lelkiismeretfurdalasod, mert nem helyesen teszed amit teszel, szerintem ezt te is tudod, ugyhogy csak hallgass a lelkedre, ahelyett hogy masok velemenyet probalod kikerdezni, orulj neki, hogy mkeg mukodik a lelkiismereted es nem romboltad le, es epitsd ahelyett hogy folosleges kerdeseket teszel fel. Szerintem a keresztenyseg valami mas aga jobb volna neked, de lehet ne, kers Istent hogy vezessen es valaszoljon neked, ha kitarto vagy meg fogja tenni, mert szeret, de elotte band meg a bunod. Minden jot !
2009. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Mit jelentett régen a paráználkodás,és mit jelent ma?

23/F református vagyok.

Őszintén azt gondolom,h az egyház nagyon leszabályozza ezt a dolgot,és az hiányzik,h nem magyarázzák el,h miért nem szabad( sztem ez a nem kívánt terhesség, AIDs ilyenek ez csak mumus.Isten szava más.)szóval mit akar ezzel Isten elérni....miért olyan jó ez nekem,h teljesen megtagadom ezt az érzést...ill miért jó a bűntudat,ha nem tagadom meg.életembe egyszer volt olyan,h azt éreztem,h bűntudat nélkül le tudtam volna feküdni egy lánnyal...valószínűleg mert szerettem-de nem feküdtem le vele. (sajnos még most is)

2009. dec. 6. 22:36
 10/21 anonim ***** válasza:
Észrevetted, hogy ezek a gondolatok egyre csak ismétlődnek, akkor is, ha nem akarod?
2009. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!