Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pótoljak tápszerrel szerintetek?

Pótoljak tápszerrel szerintetek?

Figyelt kérdés
Hízik rendesen a babám, 8 hetes, 2820-szal született, most 4180 g. De sokszor marad éhes, kevés a tejem. Tudom, hogy a rendes gyarapodáshoz elég, és onnantól még jobban apadna, de annyira nem bírom amikor éhségében sír... Nem hasfájás, az is van nagy ritkán, de akkor másképp kínlódik...
2011. nov. 20. 23:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is csak szoptatod. be fog állni a kereslet-kínálat, ne aggódj.

A legjobb neki, ha csak anyatejet kap. Milyen gyakran szopizik? Tedd gyakrabban cicire, vagy fejj! Igyál elegendő vizet, nekem azen múlik - ha elfelejtek inni, akkor kevés a tejem, ha iszom rendesen, akkor rendben van.


16 hetes kislány anyukája

2011. nov. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
Kár volt itt kérdezned, mert itt mindenki azt fogja mondani, hogy a tápszer az ördögtől való. Ha úgy gondolod, hogy mindent megtettél, hogy több tejed legyen, de sikertelen voltál és a babád éhezik, akkor adj neki tápszert.
2011. nov. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Nekem is szépen gyarapodik a kislányom (2980-ról 3630-ra) de egyszer csak azt vettem észre, h bármennyit van cicin, mindig éhes. A tejem is láthatóan kevesebb. Ezért, mindig cicizik, de napi 3* vagy 4* kap kiegészítésnek tápszert. Most rajta vagyok, hogy visszatérjen az eredeti mennyiségbe a tejcsi. Nem teszel semmi rosszat, ha adsz neki tápszert, persze jobb az anyatej. De hogy éhezzen?! Ne aggódj, nem lesz semmi baja a kiegészítééstől!
2011. nov. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én is le leszek pontozva. Sosem bírnám elviselni, hogy éhezzen a babám.

Ha úgy gondolod, hogy már mindent megtettél, de mégsem elég neki, akkor próbáld meg. Amúgy, ha tévesen gondoltad, és nem éhes már, akkor nincs az az isten, hogy megigya a tápszert. Mert annak rosszabb íze van, mint az anyatejnek, ahhoz az én gyerekeimnek tényleg nagyon éhesnek kellett lenniük, hogy elfogadják.

Én úgy csinálnám, hogy min. 2 óránként szoptatnék utána fejnék, ha van benne még tejci, akkor nyilván más a gond. Ha nincs, akkor jöhet a tápszer. Ha elfogadja... Arra vigyázz, hogy csak és kizárólag cici után adjad, mert ellenkező esetben rá fog kapni az ízére, a cumisüvegből való evésre, és a szopi látja kárát.

Egy háromgyerekes anya (legkisebbem 7 hónapos, anyatejes)

2011. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Természetesen mind a két ciciből etetnék/fejnék.
2011. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Látom a szuperanyák lepontoztak. Én soha nem éheztetném a gyerekem.
2011. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 xStefix ***** válasza:
43%

Mi sem éheztetjük a gyereket, de vannak időszakok, amikor NORMÁLIS, hogy a baba nem rakha tele a pocakját, mert épp nincs elegendő tej.

Nem tudom, Kérdező, hogy miért nincs elég tejed, ennek sok oka lehet, de ha táőszerrel pótolsz, akkor még kevesebb lesz. Szóval az első lépés kideríteni, hol van a gond és azt kezelni. Ha EZ nem sikerül és sehogyse tudsz több tejet adni, AKKOR kellhet a pótlás. De csak azért, mert sír és te nem tudod, hol a gubanc, nem annyira jó tápszert adni. Persze te is megnyugodnál és ő is jóllakna (ha épp), de hosszú távon ez sokkal kockázatosabb.

Én se arra bíztatlak, hogy éheztesd a babád - de arra igen, hogy láss tovább a jelennél, mert egy félrefutott szoptatást sokkal nehezebb megmenteni, mint időben jó irányba váltani. A kérdés, kinek mi a fontosabb.

2011. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Ezt is lepontozhatjátok.

2 hete elég sokat pótoltam tápszerrel, és így rengeteget hízott a baba. Így megfogadtam, ha törik, ha szakad, csak minimális tápot fog kapni és erőltetni fogom a szoptatást. Sikerült is, 3 napon keresztül csak anyatejet kapott az utóbbi egy hétben, de a 7 hét alatt ilyen sírós még soha nem volt. Úgyhogy én itt feladom és fontosabb, hogy a babám kiegyensúlyozott legyen.

2011. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%

Ja, arról meg ne is beszéljünk, hogy én is idegbajossá váltam, mert állandóan azon stresszeltem, hogy lesz-e elég tejem a következő etetésnél vagy tudok-e annyi tejet fejni, hogy éjjelre pótlásnak elég legyen.

Túl van misztifikálva ez az egész szoptatás Magyarországon.

2011. nov. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 xStefix ***** válasza:
43%

Ahogy írtam, kinek mi a fontosabb.

De engedtessék meg az is, hogy másoknak meg a szoptatás legyen a fontosabb és ebben próbáljanak másoknak tanácsot adni, ha már ők kérik. Sose értettem, miért jó az, ha valakit a tápszerre bíztatunk - ha muszáj lesz, úgyis szükség lesz rá a végén; de akkor meg minek arra irányítani a figyelmet már az elején? Így csak elmegy a kitartás és a türelem, ami a szoptatás folytatásához kellene... Nem kell olyan dolgot a falra festeni, ami magától is be fog következni, HA a sors úgy hozza.


És semmi misztikus nincs egyébként az egészben, de tény, hogy (ha szükség van rá), akkor sokat kell róla "tanulni" és gyakorolni, különben nehezebben fog menni. De sokan vagyunk itt, akiknek sikerült; talán megéri figyelni a tippeket és tanácsokat, mert lehet, hogy ott van valahol a saját megoldás is.

2011. nov. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!