Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szükséges a cukros víz az...

Szükséges a cukros víz az első napokban a babáknak?

Figyelt kérdés
Nem okoz valami gondot? Miért adják egyáltalán?
2011. nov. 30. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk nem cukros víz van, hanem nagyon világos kamillás főzet. Azért adják, hogy amíg nem indul be rendesen a tej, addig se legyen éhes/szomjas a baba. Meg azt mondta a csecsemős, hogy segít abban, hogy ne veszítsen sokat a súlyából a baba.

A lányom mindig megitta, amit hoztak, volt, hogy még kértem is pluszban.

De ettől még szopott rendesen. Viszont a mai napig igényli a plusz folyadékot.

2011. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! A kislányom nagy súllyal született (4550 gr) és azt mondták, azért kell adniuk egy kis cukros vizet, nehogy hirtelen leessen a vércukorszintje, és ez nagyobb baj lenne, mint az a kis cukor. De nem is lett baja tőle, már 6 hónapos. :)
2011. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem nem kapott ilyesmit a kórházban és nem is ajánlgatták. Egyszer kapott pár csepp forralt vizet a 2. nap pohárból.
2011. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xStefix ***** válasza:
79%

Én szakmai választ linkelek, ha nem gond:

[link]

2011. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 xStefix ***** válasza:
75%

A fentit még azzal egészíteném ki, hogy mint minden olyan folyadék, ami nem anyatej, sajnos kisebb-nagyobb mértékben ez is károsíthatja a bélflórát, mert azt a védőréteget mossa le, amit az anyatejben található immunanyagok ráépítenek. És amelyek az allergének, fertőző ágensek ellen is védenek.

Ezen túl, ha túl sokat kap a baba, megtöltheti a pici pocakot, ami miatt kevesebb anyatejet vesz magához, ez pedig nyilván nem olyan jó.

Összességében ezért javasolják azt, hogy lehetőség szerint kerülni kellene az itatást és csakis alaposan indokolt esetben adni. Csakhogy ennek a megítélésére sokkal kevesebben képesek ma még.

2011. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez a cukorszint leesés érdekes felvetés. Cukorbeteg kismamák babáinál szokott leesni a vércukorszint, és nekik tényleg muszáj cukorpótlást adni. De még náluk sem feltétlenül, ha nem megy fel a mama cukra szülés közben, akkor Ő is normális értékkel születnek. Ezt tapasztalatból tudom, mint cukorbeteg anyuka. Egyik gyereknek sem kellett egyszer sem cukorpótlás, pedig 2 napig 3 óránként mérték a cukrukat.

Jól kitalálta ezt a természet, a baba az első 2-3 napban simán elvan a tartalékaival.

2011. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk sima forralt vizet kaptak a babák igény szerint. Mikor hazajöttünk, nekünk az orvosunk mondta, ha nagyon nehezen ébred a baba, akkor adjunk neki egy kis cukros vizet, mert leeshet a cukra. Nem voltam cukros a terhesség alatt, viszont elég jó súlya volt a lányomnak, és nem esett neki vissza, mikor hazajöttünk a kórházból. Én nem adtam neki itthon sem cukros vizet, inkább sima babavizet kapott.
2011. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én babám nem kapott semmit. Nyugaton nem szokás.
2011. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Semmi szükség rá! Bőven elég az előtej is nekik. Lehet, hogy egész nap cicin lógnak ilyenkor, de nem kell már így az elején elrontani mindent.

Az én babám sem kapott cukros vizet, mégse halt éhen!

2011. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Ja és azért adják, hogy csendben maradjon a baba :(
2011. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!