Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szükséges a cukros víz az...

Szükséges a cukros víz az első napokban a babáknak?

Figyelt kérdés
Nem okoz valami gondot? Miért adják egyáltalán?
2011. nov. 30. 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Abban az esetben ha nagyon sárga a baba és még az anyukának sem lövellt be a teje, kell valamilyen folyadék. (Ezzel segítik a babát, hogy minél előbb helyreálljon a szervezete) Sima víz tökéletesen megfelelne. (itt saját sztori jönne, hogy valóban ront az állapotukon, ha nem kapnak elég folyadékot, de hosszú. Most nem írom le) Cukrot azért raknak bele, hogy legyen egy kis tápértéke, de akkor már jobb lenne tápszer. Feltételezem pénz hiány miatt maradt egy-két kórházban ez a cukros vizes megoldás.


De ha nincs semmi gond, akkor annyit kell csak tenni, hogy sokszor szoptat az anyuka.

2011. dec. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

ez a cukros víz olyan bosszantó... 2 barátnőm is van, aki nem bababarát kórházban szült, így a csecsemőt telenyomták cukros vízzel...

józan paraszt ésszel, ha a gyerek pocakja tele van, akkor nem akar szopizni, így a cicit nem éri az inger, nem akar tejet termelni.

teljesen normális, ha egy újszülött a cicin lóg a második napon.

én bababarát kórházban szültem, ott a csecsemősök mondták is, hogy az első 24 órában a csecsemő alszik - kipiheni a szülést, majd a következő 24 órából 20-at cicin van.

ezt az egy napot minden anyuka kibírja. (gondolom, ikreseknek azért jóval nehezebb ez).

én így a babámat, amikor kérte, cicire tettem, és már a 3. napon anyatejeset kakilt, és olyan hamar beállt a kereslet-kínálat. Nem egy cicifüggő baba lett emiatt. Sztem sok anyuka attól fél, hogy cicin akar majd lógni a pici egész nap, ha a legeleján hagyja. de ez badarság.

szerintem :)

2011. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én bababarát kórházban szültem, mégis volt olyan csecsemő aki kapott cukros vizet kapott.
2011. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mikor én szültem éjszaka a csecsemős minden babának hozta a cukros vizet én nem engedtem hogy adjon a lányomnak inkább éjszaka hagytam hogy mellen legyen .A csecsemős onnantól úgy nézett rám mint a véres rongyra nem érdekelt .Ők akartam pihenni hogy ne kelljen éjszaka bejárniuk hozzánk segíteni a babáknál.
2011. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!