Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erőltessem 7,5 hónapos babánál...

Erőltessem 7,5 hónapos babánál még a szopizást v. hagyjam elapadni a tejcsit?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig kizárólag szopizott, mióta elkezdtük a hozzátáplálást nagyon megcsappant a tejmennyiség, mondjuk már előtte is voltak gondok. Már csak reggel és este szopizik, de egy hete nem kell neki, túl sokáig kell szívnia, hogy legyen tejcsi, úgyhogy inkább elfordítja a fejét v. begurul és megharapja, ami nekem nagyon kellemetlen. Hiába próbálom, kínálgatom napközben is, nem kell neki, sokszor sír is. Kipróbáltuk a tápszert, azt megissza. Ez már mindkettőnknek kínlódás, anyukám szerint most kellene teljesen elválasztanom..., nem tudom mit csináljak...
2008. aug. 25. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia, ha már mindkettőtöknek csak kínlódás és megissza a tápszert akkor szerintem ne erőltesd a szoptatást!

Nekem már az elején sem tudtam szoptatni a babám, így 2 hetes kora óta tápszeres!

3 hónapos kislány anyukája

2008. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
ne erőltesd, inkább örülj neki, hogy ő is kezdeményezi a leválasztást. ha annyira igényelni, elszopogatná a mellbimbódat, tej nélkül is. nyugodtan abbahagyhatod a szoptatást, lelkiismeretfurdalás nélkül
2008. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Szia.

Szerintem is nyugodtan hagyjátok abba,pláne,hogy a babád szeretné.

A la´nyom szerdán lessz 7 hónapos,ma´r ö sem akar csak reggel,és este szopizni.Èn próbálom a délit tartani,de nem mindíg kell neki.Nálunk az a gond,hogy éjjelente 5x,6x felkel,és akkor csak a cicivel alszik vissza.

2008. aug. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat, már olyan lelkiismeret furdalásom volt, hogy én is hajlok az elválasztás felé, mert biztos jó lenne neki még az anyatej, dehát kapta 7,5 hónapig. Gyönyörű, összebújós időszak volt, sajnálom, hogy vége.:-(((
2008. aug. 25. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet, hogy épp egy fogacska van kibújóban? Egy szoptatási tanácsadó szerint ez is okozhat szopási sztrájkot. Esetleg a menstruáció miatt megváltozott a tej íze. Sok minden okozhatja. Ha nem adsz neki mást, kénytelen lesz szopizni helyette. Hozzátáplálni pedig szopi után kell! A babák ritkán akarnak leválasztódni 1 éves koruk előtt. Még egy kis türelmet megérne a dolog. Cumizik? Az is okozhatja a tejmennyiség csökkenését.
2008. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Ha már nincs kedve sokáig szívni, hogy elinduljon a tej, márcsak azt teheted, hogy lefejed a tejet, és cumisüvegből adod a babádnak. Ez a megoldás azért elég macerás...Ha úgy döntesz, hogy elválasztod, akkor is már nagyon sokat tettél a babád egészsége érdekében:)))

2008. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne sajnáld:-) Minden kornak megvan a szépsége. Most jön a puszit adok, átöllellek, és a szemedbe mondom, hogy szeretlek anya:-) Van ennél szebb?

Szoptatni meg lehet a következőt:-)

2008. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!