Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Romlik a tej minősége, ha...

Romlik a tej minősége, ha olyan teát iszom, amitől a tej mennyisége növekszik?

Figyelt kérdés
Ezen jár már egy ideje az agyam. Múltkor bementem patikába és kértem magamnak olyan teát, ami segít abban, hogy a baba ne fújódjon fel. Erre a patikus nő azt mondta, hogy az a tea nem csak arra jó, hogy ne viselje meg a tej a baba pociját, de arra is, hogy a tej mennyisége növekedjen. Vettem egy dobozzal és tényleg több tejem lett. De most abbahagytam, mert félek, hogy a tejem nem lesz a babának megfelelő. Merthát ezzel a teával a szervezetemet kényszerítem arra, hogy többet termeljen. DE!!! Mi van akkor ha a gyors termeléstől vizesebb lesz a tejem, amitől a baba nem lakik jól.
2011. dec. 16. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Tejed úgy jó, ahogy van.

Nincs olyan, hogy jó tej vagy rossz tej.

A tejed olyan, amilyen a gyermekednek kell, amire szüksége van, az van benne.

2011. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem ez volt a kérdés.
2011. dec. 16. 15:45
 3/9 xStefix ***** válasza:
100%

De pedig ez a válasz. :)

Az, hogy több a tejed, nem jelenti azt, hogy vizesebb is vagy hasonló. Ha több tej termelődik, az nemcsak a víz-részét növeli meg, hanem anblokk az egészet, vitaminokkal mindennel együtt. Pláne, hogy nem úgy működik a termelés, hogy mondjuk az egyik csapból megy a kész anyatejbe a víz, a másikból meg a "tartalma" és így esetleg eltolódik az egyensúly... vagy nemtom, hogy képzelted ezt el. :)

Tejtermelés közben a mirigysejtekbe áramlik a víz, ahol hormonhatásra a sejtek váladékot termelnek hozzá. Ez aztán mint anyatej ürül ki. De a több tej nem lesz hígabb. (Illetve annyi megeshet, hogy több elsőtej fog ürülni, ami valóban hígabb összetételű, de összességében ettől nem lesz vizesebb, rosszabb a tejed.)

Szerinted hogyan szoptatjuk a 6 hós babákat, akik mondjuk napi 1 litert is kiszittyóznak? Gondolod, hogy még ez se csak sima víz... ;)

2011. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Jó, akkor ne rakj fel kérdést, ha nem vagy képes elfogadni azt, ami a válasz rá.

HA ennyire kételkedsz valamiben, akkor hívd fel a védőnőd. Ugyanezt fogja mondani. Remélhetőleg a kis agyacskáddal felfogod majd, hogy ez tényleg így van.


1-2 dolognak utána olvashatnál, mert elég hosszú idő a gyereknevelés. Ez pedig egy teljesen alap dolog, amit jó tudni...


Ja, remélem úgy érzed majd, hogy 'megbántottalak'. Nem akartalak, csak annyira bunkó stílusban válaszoltam neked, ahogy te hozzám 'dobtad' a köszöneted...

2011. dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Te elveddel, akkor vizet se nagyon igyál, nehogy felhigítsa a tejet :))


Nyugodtan igyál tejserkenő teát, csak ne vidd túlzásba! Elég napi 2, max. 3 bögre.

2011. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

,,Tejtermelés közben a mirigysejtekbe áramlik a víz, ahol hormonhatásra a sejtek váladékot termelnek hozzá.´´


Igazat megvallva, nem tudtam, hogy a tej tényleg így termelődik. Habár eddig ezen még nem is gondolkodtam :) Kösz szépen! Köszi a válaszokat!

2011. dec. 17. 07:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Én értem a logikáját a kérdésnek. De gondolj bele, hogy valakinek a tea sem segít, tehát nem tudod kényszeríteni a szervezetedet, hogy több tejet termeljen, ha amúgy nem képes rá. Tehát ha több tejed lett a teától az jó, akkor lehet hogy éppen az a valami hiányzott a szervezetedből, ami a teában van, de biztos hogy nem lesz vizesebb a tej.
2011. dec. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7:32 Azt hiszem, te megértetted a kérdésem lényegét. Köszi a választ. Erre voltam kíváncsi.
2011. dec. 17. 19:46
 9/9 xStefix ***** válasza:

A teában is lehet olyan összetevő, ami segít, de általában a több folyadék szokott belőle segíteni, mert nyilván abból lesz a tej is, ami folyadékot te megiszol...

Illetve a gyakori szoptatás és a nyugalom segít még.

Kérdező, a tejtermelésnél ez alapinformáció, úgyhogy ha úgy érzed, van még néhol "homályos folt", akkor olvass utána a témának pl. itt: www.lll.hu

2011. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!