Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi teszi ki a súlygyarapodásun...

Mi teszi ki a súlygyarapodásunk nagy részét, illetve kisebb részét? Baba, lepény, magzatvíz súlya, esetleg a vér mennyisége is növekszik? 26 hetes kismama vagyok

Figyelt kérdés
Centiben csak a pocakom nőtt, 7 kiló minusszal kezdtem, majd a 20.hét körül kezdett visszamászni pár kiló, 3-4 körül, viszont sehol nem mutatkozik.
2010. febr. 15. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy mondod: baba, lepény, magzatvíz, többletvér, és a mellek is. :) 12 hetes baba anyukája
2010. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagy bögyöm van alapból, de egy centit nem nőtt amióta babát várok. Érdekes dolog ez. :)
2010. febr. 15. 16:33
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok: csak a kismellű nőknél látványos a méretnövekedés, de itt nem is ezen van a hangsúly, hanem a súlyán. Nem érzed nehezebbnek? Mert ilyenkor már úgymond "kibomlanak" a mirigyek (mint egy csukott rózsa, ami elkezd kinyílni) és tejci kezd bennük termelődni. :)
2010. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy csak a kismellű nőknél látványos... Két méretet nőttem, mióta terhes vagyok, és ez még nem a vége. D kosárral kezdtem, 31 hetes koromra meg úgy néz ki rajtam a D kosár, mint tökön a gyűszű. :-)


Magzatvíz: kb 1,5 kg

lepény: kb 1kg

plusz vér: kb 1-2 kg

méh megnövekedett súlya: kb 1-2 kg

Baba: kb 3-3,5 kg

Mell megnagyobbodása: egyéni

Testben zsír és vízfelhalmozódás: egyéni

2010. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Várom már, hogy bontakozzanak a mirigyeim, semmi előtej, pedig már jó lenne, csak hogy tudjam lesz tejem, tudok adni a babának.
2010. febr. 15. 18:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 39 hetesen sincs semmi előtejem, én is aggódtam miatta, de a szülésznőm megnyugtatott, hogy ez nem jelent semmit, nem muszáj, hogy legyen. Csak éppen előfordulhat. Úgyhogy nem aggódom, hogy szülés után nem lesz tejem :)
2010. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nagy mellű voltam előtte is, 5 hetesen már 2 számot nőt a mellem, amióta tejem van, még sokkal nagyobb. Előtejem nem volt terhesség alatt, szóval szimplán a terhességtől nőtt. A plusz súlyhoz érdemes hozzákalkulálni a víz mennyiségét, ha valaki hajlamos a vizesedésre, nekem pl. 7 kiló csak a víz volt.
2010. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor nekem 25 hetesen a 12. hétig leadott, majd visszajött 3-4 kilóből mi mennyi vajon? :) A baba 800 gramm körüli, igaz?
2010. febr. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!