Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptató Anyukák! A ti babátok...

Szoptató Anyukák! A ti babátok se hajlandó inni cumisüvegből?

Figyelt kérdés

Megfázott, és a gyógyszerét úgy akartam beadni, hogy cumisüvegbe kevertem, anyatejjel. Esze ágában sincs inni belőle, csak ordít, ha a szájába teszem. Így most kiskanállal adom neki, csak hát ugye kisebb hígításban, és most azért sír, mert gondolom keserű.


Mi lesz akkor, ha már nem szoptatom? Minden etetésnél majd meg kell küzdeni vele? Nálatok hogy volt?


2009. máj. 18. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most a 4. babámnál nincs is cumisüvegem. Eleve nem vettem, mert a nagyokat is sokáig szoptattam, így bíztam benne, hogy vele sem lesz gond. Most 8 hónapos és kifelé hajló peremű pohárból iszik gyönyörűen. Egyébként a két nagyobb se nagyon kapott semmit sem cumisüvegből, ők is hamar megtamultak pohárból inni.
2009. máj. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
TOMMEE TEEPPE-t próbáld. Nekem csakis ebből volt hajlandó inni kb. 5 és fél hósan, amikor el kellett kezdenem hozzátáplálni. Olyan a kialakítása, mint a cici. Rögtön tudta szívni. Más semmiből sem volt hajlandó.
2009. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én 7,5 hónapos kisfiam sem tud mit kezdeni a cumisüveggel.

A kiskanálból való evést 3-4 hét alatt tanulta meg. Addig kész kínszenvedés volt. De most már szépen eszik.

Inni én is pohárból itatom, illetve a csőrős pohárból való ivásra próbálom tanítani, ha olyan helyen vagyunk, ahol nem tudunk poharazni. (pl kocsi)

2009. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a kislányom csak pislog a cimusüvegtől, semmit nem csinál vele. Akár percekig képes úgy nézni, hogy ott a cumisüveg a szájába, de még véletlenül sem kortyol bele.
2009. máj. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 hónapos, cumizik, iszik cumisüvegből, tudja mindig mi van a szájában és mit hogy kell szopizni. És szopik ugyan úgy egyáltalán nem zavarta meg.
2009. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak cicizik, és most meg van fázva, pláne nem fogaja el a cumisüveget! Valószínűleg nehezen kap levegőt, és az üvegből mégis máshogy kell szívni. Az én babám pont ilyen alkalommal szokott le a cumisüvegről, amiből a kiegészítést kapta. Azóta csak cicizünk. Szerintem ne bánd, ha nem kell neki, próbáld majd később. A gyógyit meg keverd ugyanúgy össze, és kanalazd be neki. Reméljük hamar meggyógyul!
2009. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!