Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptassam a babámat?

Meddig szoptassam a babámat?

Figyelt kérdés
Pont 7 hónapos, 1* kap főzeléket vagy gyümölcsöt, 1* tejpépet és 3* szopik. Ti mit gondoltok/mit hallottatok mikor jön el az az idő, amikor a szoptatás kiváltható a többi étellel illetve tejpéppel? (tápszert nem akarok adni neki) Barátnőm babája 1 héttel fiatalabb, mint az enyém, már nem hajlandó meginni semmilyen tápszert ezért tejpéppel helyettesítik.
2010. ápr. 4. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
én 3 éves koromig szopikáztamXD
2010. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
A tejpép valóban tejbegríz.Több gyümölcsöt,főzeléket,darabos ételt iktass be fokozatosan.Ha már táplálóbb ételeket eszik,akkor magától elhagyja a szopást.Igaz,hogy most divat évekig szoptatni,de egyéves kor után az anyatej már nem tápláló,és a legújabb kutatások szerint toxikus anyagok is lehetnek benne.
2010. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet olyan választ adni, ami mindenkire érvényes és elfogadott. Van aki azt mondja, hogy minnél tovább, van aki azt, hogy másfél-két éves korában le kellene szoktatni (pl. fogorvos).

Én, a kisfiam 15 hónapos korában úgy határoztam, hogy leszoktatom. A védőnőm azt mondta, hogy egy ilyen korú gyermeket nem baj, hogy leszoktatok, de tápszert még adjak neki (nem adtam, inkább tej termékeket), a gyermek orvos viszont fel volt háborodva, hogy ha fizikailag megtehetem miért nem szoptatok tovább...

2010. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudom,hogy van, aki annak a híve, hogy minél tovább szoptassunk és talán a fő kérdésem nem volt tökéletes, de mint azt utána kifejtettem a kérdés lényege végülis az, hogy mikor válthatnám ki a szoptatást? Mindenki maga dönti el miben hisz, én 1 éves kora után nem igazán akarnám már szoptatni a kisfiamat.
2010. ápr. 4. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ő el nem választja magát.

Fiam 21 hónaposan tette, lányom 13 hónapos lesz és még többször szopik.

2010. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyerek majd elválasztja magát, amikor neki jó.


Ha meg te már eldöntötted, hogy maximum egy éves koráig szoptatod, akkor nem értem, miért kérdezed meg, hogy meddig szoptass még.

2010. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha kb 1 éves koráig szeretnéd szoptatni, akkor még van időd ezen gondolkozni. Tulajdonképpen elég hamar el lehet választani, ha már eldöntötted, hogy ezt szeretnéd. Tejes étel/ital mindenképp kell, hogy legyen neki, legalább napi fél liter tejalapú valami. Ha nem szoptatod, akkor most muszáj lenne a tápszer, amire azt irod, nem akarsz adni. Igy marad az, hogy majd már ehet joghurtot, tejpépet, később gyerek tejitalt (kb 1 éves kortól), addig tehát marad nagyjából igy, ahogy most vagytok :) A tápszer sem rossz amúgy, pl nem hizlal csak normál mértékben, mig tejpépet nem szabad többször adni, mint a javasolt, mert attól jobban hizik a baba. Én a helyedben most meghagynám a 2x szopit, még egyet kiváltanék főzelékkel-gyümölccsel, az utolsó két szopit pedig csak az előtt pár nappal, hogy eldöntötted, meddig szeretnél szoptatni végülis. Sok sikert :)
2010. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, főleg neked kedves utolsó! :)
2010. ápr. 4. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!