Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrás? Hogyan tovább?

Növekedési ugrás? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Segítsetek! Kétségbe vagyok esve. Lányom 3 hónapos, anyatejes, eddig igény szerint szopott. A jobb mellemet gyakran nem fogadja el. A védőnő tanácsolta, hogy egy evés-egy cici , és váltsak 3 óránként mellet (és ha 1 óra után megint kér, tegyem ugyanarra vissza), de néha át kellett így is tennem a másikra, mert nem fogadta el). ez odáig fajult, hogy már csak 40 milit tudtam kifejni, annyira lecsökkent a mennyiség. A balban meg megnőtt. Viszont néhány nappal ezelőtt ugrásszerűen megnőtt a babám étvágya, nem elég neki a tejcsi, hiába van benne 150 mili, egy óra után ordít, visszateszem rá, de csak egy reflexnyi van benne, azt hohón kiszívja és sír. Melegítek lefejt tejet, adok 50et cumisüvegből, mohón befalja sír utána, adok még 50et, az már elég, eljátszik 1 órát, alszik 1 órácskát, aztán kezdődik minden előlről. Mit rontok el ? nem hasfájós. 3130-cal született, most 6400. Egész éjjel alszik. Aggódom érte, hogy sok a súlya és bűntudatom van, hogy túletetem, de nem szeretném sírni hagyni. Mit tegyek ? Vissza fog valaha állni a korábbi igénye ?

2012. jan. 3. 14:00
 1/10 xStefix ***** válasza:
100%

Nem pontosan értem, miért kellett egyszerre csak egy mellből szoptatnod..? Ha az egyiket valamiért nem fogadta el (pl. mert nehezebben jött belőle a tej), akkor a gyakori váltással tudnád/tudtad volna a legjobban stimulálni a tejtermelést.

A mellváltás egyáltalán nem baj, sőt, ilyenkor pont az kell, ha szükséges, mert az szaporít a legjobban!

Az pedig, hogy egyre kevesebbet tudsz csak kifejni, megint nem probléma. Ha valaki fejni is tud, az azt jelenti, hogy valószínűleg kicsit több teje is van, mint kéne. Ha nem tudnál fejni egy cseppet sem, az sem jelentené automatikusan, hogy nem elég a tejed. Hanem pont azt, hogy inkább éppen elég lenne. Szóval ezen ne aggódj.

Jól teszed, hogy gyakran teszed mellre most, ezt próbáld is minél inkább így csinálni! Ha mégis sír, mert éhes marad, próbáld valahogy megnyugtatni. Én azt javaslom, hogy pótlást csakis akkor adj neki, ha nem sikerül sehogy máshogy megnyugtatnod vagy időt nyerned a következő szopiig. És csakis annyit adj neki, amivel éppen elvan, de ne rakhassa tele a pocakját. Mindez azért kell, hogy lehetőleg ne ritkuljon (nagyon) a szoptatás, mert ez most a cél. Az üveggel pedig csak óvatosan! Ha így akarod neki adni a pótlást, akkor figyelj oda, hogy nem szopik-e pár napon belül lanyhábban, nem lett-e türelmetlenebb a szopival vagy a melleddel; ezek egy esetleges cumizavar előjelei lehetnek.

Csak higgadtan!

2012. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy nem vagyok szoptatási tanácsadó sőt szerintem sokszor én sem biztos, hogy jól csinálom, ennek ellenére leírom, hogy én mit tennék, remélem segítek valamit. Most jelenleg a 3. babámat szoptatom, ő 9 hónapos lesz nemsokára. Szóval én úgy csináltam ilyenkor, hogy kb. 2 óránként szopiztunk, ha igényelte akkor éjszaka is. Annál sűrűbben nem, mert ennyi idő kell az ő gyomrának is, és ha huzamosabb ideig ennél sűrűbben szoptattam már én sem tudtam követni, hogy mennyit is kellene ennie, illetve miért is sír. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nyugtatásképpen nem szoknám odaadni akár óránként is a cicimet, de növekedési ugrásnál nálam ez nem jött be. Én mind a két mellemet odaadtam neki, először azonban jó párszor visszakínáltam azt, amelyikből először szoptattam és csak utána kapta meg a másikat. Szoptatás után fejtem, mert nekem ez vált be tejszaporításra. Akkor is fejtem, ha nem jött belőle semmi, kb. pár percig. Én lefejt tejet nem adtam, mert így nem fog beállni a kereslet- kínálat elv. (így szépen ment is a kukába a rengeteg lefagyasztott tejcsi...) Nekem pár nap (ált. a harmadik napra) rendeződött így a dolog. Sok szerencsét!
2012. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:
Csak egy apró megjegyzés, remélem, nem baj: két óránál gyakrabban is lehet szoptatni, sőt, nincs olyan összefüggés, hogy ennyi idő kell a gyomornak az emésztéshez és hasonlók.
2012. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! Azért váltottam egy cicire, mert amelyiket nem szereti csak rágcsálta, húzta, fáj, és pihentetni akartam, és fejéssel serkenteni a tejtermelést. Mindig adok neki, ha kér, és váltogatom is, csak a védőnő szerint túlsúlyos a babám, és így csináljam.. megpróbálom nem pótolni.
2012. jan. 3. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Lányom is most 3 hónapos. Nálunk az esték nehezek. Pont akkor, amikor nincs elég tejem. Van, hogy óránként mellre teszem 4 órától és így az esti etetésre már nincs semmi a mellemben. Ekkor kap egy kis lefejt tejet, de ezelőtt is adom neki mindkét mellem, hogy valóban érje stimuláció. Nem tudom így jól teszem-e, be fog-e állni a kereslet-kínálat. A 3 hetes ugrást nagyon elrontottam és 2.5 hónapomba telt visszahozni a tejem normális szintre. Nem akarom megint ezt, viszont sírni sem akarom hagyni. Éjjeli etetésre megint megtelnek a cicik, szóval egy nap kb. 110ml lefejt tejet kap.
2012. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos anyatejes baba?? ILYEN NINCS!!!!!

Az én 2. lányom ennyi idősen 8 kg-os volt,pedig csak 2980g-mal született. Most 2,5 éves,jó erőben lévő,nem sovány de nem is gurulva közlekedik-valahol a kettő közt van- 12 kg volt a 2 éves státuszon!


Szoptasd továbbra is igény szerint,adj Neki annyit,amennyit "kér",hiszen attól marad egészséges,kiegyensúlyozott!!!!



Üdv:3 lányos

2012. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:
Hát ezen a túlsúlyosságon nekem is fennakadt a szemem..
2012. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok. Fura ez a védőnő. Azt is mondta, h ha egy óra után újra kér a picim, adjak neki 1-2 kanál vizet, attól megnyugszik. Mondom már mér nyugodna meg 2 kanál víztől ha éhes ? Ez után mondta, h tegyem vissza ugyanarra a mellre. Teljesen összezavart ezzel a túlsúlyos dologgal, és hogy egy babának mennyi az adagja egy nap stb., pedig ezek szerint azelőtt jól csináltam,hogy váltogattam, ha úgy kívánta a helyzet.. most nagy kő esett le a szívemről!!
2012. jan. 3. 17:35
 9/10 alaszka ***** válasza:
Dehogy túlsúlyos!!! Megint egy okos védőnő! Az enyém 2,90-nel született, és 3 hónapos korára több mint 6 kg volt, sose mondták a védőnők hogy túlsúlyos, csak hogy szép dundi baba, de sosem mondták hogy ez baj lenne. Etesd annyiszor ahányszor csak kér!
2012. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Tudom, hogy lehet sűrűbben is etetni a babákat. De mint írtam nálam növekedési ugrásnál nem jött be az ennél gyakoribb szoptatás, mert akkor gyakorlatilag egész nap a cicimen lógott és már gyakorlatilag nem tudtam megmondani, hogy ment is valamennyi a gyomrába, vagy csak komfort cumizott. Túlsúlyos anyatejes baba pedig szerintem sincs. Szerintem a védőnő arra gondolt, hogy nem szívja ki eléggé a baba az először szoptatott cicit, és a másik cicivel kárpótolja magát (amiből meg sokkal könnyebben jön ugye, ezért talán többet eszik a kelleténél, bár ez meg ott bukik, hogy a hátsó nehezebben jövő tej, meg zsírosabb...)
2012. jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!