Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák ti mit...

Szoptatós anyukák ti mit esztek, hogy ne fájjon a babátok pocija?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is felszerettem volna tenni, de akkor nem teszem még egyszer megvárom itt a válaszokat. Én már semmit nem merek enni, nehogy attól is fájjon a hasa, sajna nagyon hasfájós. :(
2012. jan. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ettem mindent. Eleinte a rizikósnak tartott dolgokat csak kis mennyiségben. Ha láttam, hogy nem okoz panaszt a babámnak, legközelebb már bátrabb voltam. Tudnod kell, hogy a babák se egyformák, vannak érzékenyebbek és olyanok is, akik csupán néhány dologra vagy épp semmire se érzékenyek.Ami elsőre gondot okoz, azt se kell hónapokra vagy az egész szoptatási időszakra száműzni! Néhány hét után óvatosan újra megpróbálkozhatsz. A szoptató anyukának is szüksége van a kiegyensúlyozott táplálkozásra, megfelelő vitamin, ásványianyag bevitelre. Ha minden innen-onnan hallott, rizikósnak tartott ételt elhagysz, a végén kenyéren és vízen élnél...
2012. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ez nálunk is így van. Voltak olyan napok, hogy csak pirítóst ettem, akkor nem tekergett és sírt annyit. Sajnos attól félek ha nm eszek változatosan elapad a tejem.
2012. jan. 16. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyedül maradtam terhesen, így én nagyon odafigyeltem mit eszek, nehogy fájjon a pocija, megkönnyítvén mindkettőnk első pár hónapját.

Amiket ettem: reggeli, vacsora: kenyér, zsemle, vaj, felvágott(sonka, kolbász, szalonna) virsli. tojás, vagy péksüti, de nem ettem kakós dolgokat, mert nem kakilt, csak segítséggel, 6 hetes korától a hozzátáplálás kezdetéig, így nehogy a kakao legyen a ludas, hanyagoltam.

zöldségek:paprika, paradicsom(ezt valaki nem bírja, én bírtam)uborka.foghagymás pirítót(fiam imádta a hagyma ízét, a tejcsibe:-)

ebéd: husik, pörköltök, sült, rántott husik, rántott sajt, sajtos tészta, túrós tészta, krumplis tészta, mindenféle tészta étel.krumpli, rizs, sült répa, sült fehérrépa.

Kedvencem volt, a répa+fehérrépa, hagyma, krumplit megfőztem vegetás vízben, majd mikor 90 %puhult, akkor kiszedem a léből, bele egy tepsibe, majd be a sütőbe. Egy pici vajhat teszek rá, meg egy pár csik szalonnát, vagy csirkemmellet. Finomra összesül. Hetente 2* ettem ilyet.


Inni vizet ittam, vagy teát,

NAsizni nasiztam kekszeket,vagy sült almát. Ettem almát. Minden gyümit lassan vezettem be,és figyeltem minden ok e.

Első 3 hónap volt ilyen rizikós, majd szépen lassan elkezdtem enni mindent, és figyeltem minden ok e.

2012. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a hasfájós babákat. Én mindent eszek, válogatás nélkül. Persze itt nem a zsírszalonnára gondolok, hanem normál ételeket, de nem válogatom meg, mert nem kell. Sose fájt a hasa (eddig). Remélem nem is fog. Különben, akinek hasfájós a picije, az honnan tudja, hogy most épp melyik kajától fáj neki?
2012. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babócám most 3 hónapos és majd meg halok egy jó töltött káposztáért, egy jó kis babgulyásért stb. :). Eddig semmit K betűset nem ettem, féltem nehogy hasfájós legyen, de szerintem lassacskán énis próbálkozok majd mindent enni. Egyszer gyanakodtam a tejtermékekre is, mert elég nyűgös volt a kicsim, de szerencsére nem az volt a hiba...

Szerintem ki kell tapasztalni, minden baba más és más....Szerencsére az enyém nem hasfájós.

2012. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm azt mondta, hogy bármit lehet enni, csak ésszel. Állítólag a hasfájás azért van, mert 1)a pici nem tudja összehangolni a nyelést és a lélegzést 2)mert fejletlen a gyomor. Nálunk is hasfájós a baba:-( A doki ajánlotta a bio gaia nevű cseppeket, így egy picivel jobb.
2012. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 V.-né Rita válasza:

Sokan érvelnek az indiai anyukák étrendjével: nagyon fűszeres, sok puffasztó zöldséget tartalmaz, a babáknál még sem jelentkezik a hasfájás. Vajon miért lehet ez?

Az első gyerkőcnél én sem ettem semmi "gyanúsat", mégis mindig "hasfájós" volt.

A második babával pár hetesen csülkös babot és töltött káposztát ettem egy napon. Semmi nem történt a kicsivel.

A két gyerek között annyi volt a különbség, hogy a kisebbet kezdettől kezdve igény szerint szoptattam, amikor ő kért - a nagyobbat a védőnő tanácsára csak az előző szopi után minimum 1,5 órával. Utólag tudom, nem a hasa fájt csak kért volna repetát...

A kicsit hordozókendőben hordtam, ha kicsit is nyűgös volt, ez nyugtatta, amíg nem jött a foga szinte a hangját sem hallottuk.

Az igény szerinti szoptatást és a sok-sok testközelséget javaslom. HA minden kötél szakad alma, répa, krumpli, sütőtök, cukkini, tök, húsok, tejtermékek, gabonafélék biztos nem ártanak. Egyél szoptatás után mindig, így a tejbe nem kerül be nagy mértékben a puffasztó étel.

Remélem segítettem:)

2012. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!