Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az anyatejes babáknak csak csőrös pohárban lehet adni pótlást? A cumival mi a baj?

Figyelt kérdés

Én még előtte állok, de ezt nem értem, hogy miért nem "szabad" cumit adni nekik, meg miért kiskanállal etetik őket a kórházban?

Egy kicsit tudatlan vagyok ebben a témában, még nekem sok van hátra a szoptatásig. De szeretnék ezekkel a dolgokkal is tisztába lenni.


2009. okt. 21. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyet nem mondtak még, de sejtem, hogy mi lehet a háttérben. Nem biztos, hogy így van, ez csak az én saját véleményem.

Tehát, az anyatejes babák szopnak, azt mondják, ez kemény munka számukra. Ha a pótlást (akiknek erre szükségük van) cumisüvegből adod, az nagyon hasonlít arra, mintha szopnának, csakhogy a cumisüvegből sokkal könnyebben jön a tejecske, mint a ciciből. Rájönnek hamar, hogy kevesebb munkával is hozzá lehet jutni a kajához, ezért egyre lustábban szopnak --> egyre kevesebb tej fogy, egyre kevesebb termelődik --> még nehezebb szopni --> és ez így megy tovább. Szép lassan leszokhat (nem mindegyik baba viszonyul a szopizáshoz, mármint, hogy kemény meló) a ciciről, tudja, hogy ha eléggé sír még, hogy éhes, akkor kap cumisüvegből.

Szerintem a kanalas dolognál ez a két dolog nem kapcsolódik így össze. A csőrös... hát szerintem az is határeset.

2009. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a csőrösből nem könnyebben jön, mint a cumiból? Mert ha én belegondolok, akkor azt még szívni sem kell, jön magától. Vagy lehet rosszul gondolom?
2009. okt. 21. 16:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként így már látok valami logikát benne, ahogy leírtad. Csak a csőrös miért jobb, mint a cumi? Ezt nem értem.
2009. okt. 21. 16:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A csőrősben nincs szelep, és úgy kell inni, mintha pohárból innál. A csőrős egyébként tanulópohár is egyben.
2009. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem csak az a gond hogy könnyebben jön ,hanem más teknikával kell szívni a cicit mint a cumisüveget.

Ez a babát megzavarja.És nem tud jó teknikával szopni már a cicin,ezért nem jut elég tejhez.Ez ált. nem jelentkezik azonnál,lehet csak pár hónap múlva.

A cumi pedig azért lehet veszéyles mert ritkábban kéreckedik cicire a baba,ez fejlődési ugrásnál okozhat gondot.A cumizás,szopó mozgás,jollakotságérzetet ad a babának.ezért kéri ritkábban a cicit.Tehát ha igény szerint akarsz szoptatni,lehetőleg ne adj,cumit cumisüveget.


[link]


Itt mindent megtalálsz ami fontos a szoptatással kapcsolatban.

2009. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 22. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!