Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig fejjek? Már csak napi...

Meddig fejjek? Már csak napi 120 ml tej jön le, az is másfél óra fejéssel.6 hónapos a lányom, és kizárólag fejéssel és üvegből tápláltam.

Figyelt kérdés

Légyszi a "tedd többet mellre", a "miért nem szopizik? " és a "keresd meg az LLL-t" tipusú válaszoktól légyszi kíméljetek meg. :)

Már vegyesen étkezünk, és tápszer is van itthon. Mi az alsó határ, amíg ti elővennétek a fejőgépet, úgy, hogy mellenként már csak 30 ml jön ki?


2009. máj. 28. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
5 hónapos a kisfiam. Ő is tápszert kap a lefejt anyatej mellé. Az egyik mellemből 60 ml, a másikból 20-30 ml jön le egyszerre (4-5 óránkénti, közel fél-egy órás fejéssel). Ha jól számolok, te napi kétszer fejsz (30ml mellenként napi kétszer az 120 ml). Ha van még erőd, próbáld meg egy picit sűrűbben fejni. Hátha... Nekem - igaz akkor még csak 2 hónapos volt a fiam - de kb. onnan sikerült felküzdenem magam a napi 400 ml-re, ahol most te vagy. Én is már többször meginogtam (akárki akármit mond, igencsak fárasztó és unalmas napi több órát fejni, s elkeserítő, hogy ennek ellenére is tápszert kell adni a babának), de eddig végül mindig sikerült erőt venni magamon. Én még "könnyű" helyzetben vagyok. Viszonylag gyakran alszik napközben a fiam, így nem tőle veszem el a fejéssel a játékidőt. Persze egyszer majd én is feladom. Mindenkinek magának kell éreznie, mikor jött el az a pillanat, mikor végképp nincs energiája tovább küzdeni. És ekkor sem szabad elkeseredni. Szerintem le a kalappal az előtt az anyuka előtt, aki 6 hónapja nap mint nap küzd, hogy anyatejet adhasson a babájának, függetlenül attól, hogy miért nem sikerült szoptatnia a babáját. Szóval erre a kérdésre csak te magad tudhatod a választ. De akárhogy döntesz, legyél büszke magadra, mert 6 hónapig anyatejet (is) kapott a babád.
2009. máj. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez nagyon-nagyon jól esett!

Te is nagyon-nagyon ügyes vagy, hogy küzdesz! :) Jól belénk sulykolták, hogy egy kisbabának az anyukája teje a legjobb :)+ nem vagyunk egy könnyen feladós tipusok :))

2009. máj. 29. 07:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is fejek, és üvegből issza. Már 9 hónapos múlt és még mindíg naponta 3x felej, bár nekem egy fejéssel 240-300 ml közötti mennyiség van. De már este így is kell a fagyóból felvenni. Most vagy másfél hónapja nem hajlandó csak anyatejet enni, pedig már 5 és fél hósan elkezdtük a hozzátáplálást, így még szerencse, hogy van tejem és a fagyó is tele.

De ezt neked kell eldöntenek tényleg, hogy meddig akarsz fejni. Néha már én is úgy gondolom, hogy abbahagyom és bevezetem a rendes tejet, de utánna meg csak úgy vagyok vele, hogy még várok. Én sem tudom eldönteni, hogy mi lenne a jó. Szóval megérem, hogy nehéz egy ilyen döntést meghozni.

2009. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!