Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! Mit tegyek? (Többi lent)

S. O. S! Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Amióta megszültem, alig van étvágyam. Mindig letuszkolok egy keveset mindenből a tejem miatt, de elég kevés.

A fiam eddig nagyon jó baba volt, most 3 napja mintha kicserélték volna. Egész nap a cicin lógna, ha kiveszem a szájából üvölt, hogy éhes. Visszateszem mellre, semmi baja nincs. Folyamatosan szopik, elég sok tejem van, mégis ezt csinálja.

Mitől lehet?

Már nagyon kimerült vagyok, nem tudom, hogy mit kéne kezdenem vele. Gyenge lenne az anyatej? Próbáljuk meg a tápszert adni neki?


2012. febr. 7. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad mekkora a picid, de szerintem növekedési ugrása van. Ez pár napig vagy egy hétig is eltart. Ne adj neki tápszert, tedd sűrűbben mellre, ahányszor csak kéri, akármilyen fárasztó is. Így állítja be magának a szükséges tejmennyiséget. Olyan pedig nincs, hogy nem jó vagy gyenge anyatej, ezt vésd a fejedbe! A Te babádnak a Te tejed összetétele a legjobb. :)

Az étvágyra nem nagyon tudok mit mondani, nekem a kórházba nem ment le egy falat sem, de itthon megjött a kedvem hozzá. :) Semmit nem kívánsz? Enni kell, mert úgy lesz sok tej.

2012. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

1 hetes és 4 napos a picim.

2012. febr. 7. 08:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem volt kicsit sárga a babád. Mert nekünk az volt egy kicsit, de nem kellett fény alá tenni, s kb ilyen kor körül kezdett többször cicit kérni. De már rájöttem,hogy nem csak akkor üvölt, ha éhes, hanem akkor is ha más baja van, s akkor a cici nyugtatja meg.

Enned meg muszáj, mert kell a kalória. Azt tudod, hogy mennyit eszik amúgy (ml)? Ilyenkor jó a mérleg, mert látod, hogy tényleg éhes vagy más baja van.

2012. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak teljesen igaza van! Gyenge tej nincs, ilyen pici babó viszont abszolút természetes, hogy igényli a cicit. Fektesd magad mellé, úgy szopizzatok, akkor te is tudsz pihenni. Nem fog örökké tartani, ne izgulj, de ebben az életkorban ez a természetes viselkedés. Ne feledd, hogy az anyatej nem csak táplálék és folyadékforrás, hanem nyugtat, fájdalmat csillapít (pl. pocakfájás esetén), a gyermekágyi hathetes időszak pedig pont arra van, hogy anyuka pihenjen, baba legyen mellette és szopizzon igény szerint. Ha ez megvan, nem lesz soha gondotok a szopizással, ráadásul lesz egy kiegyensúlyozott, nem sírós babód.

Üdv: harmadik babós anyuka

2012. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 4 hete szültem (császárral), és az első pár napban nekem sem volt egyáltalán étvágyam, kb. fél zsemlét bírtam letuszkolni egy nap. Itthol lassan visszatért...

Kb. egy hete az én babóm is állandóan, folyamatosan enne, ugyanaz a helyzet, mint amit leírtál, bár nekem valószínűleg kevés is a tejem, mert egy cseppet sem tudok már szopi után lefejni.

2012. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TKI Ibolya ***** válasza:

kedves császáros ne keseredj el attól hogy nem tudsz fejni még nem jelenti azt hogy kevés a tejed.Én soha nem fejtem.A legkisebb babám most 10 és fél hónapos és még szopik!


Kérdező felejtsd el a tápszert!!!! Ekkora babánál ez természetes ahogyan azt már többen is írták neked.Nem tart ez örökké kitartás! Valaki már írta hogy vedd magad mellé és így te is tudsz pihenni én is így csináltam!

2012. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyereknél volt ilyen. Miután hazajöttünk bele kellett kis időnek mire lett valami étvágyam, a lényeg, hogy igyál sokat, gyümölcslé, tea, hogy legyen benn kicsi kalória is.

Az hogy állandóan cicizne az is természetes, nálunk mindkettő kb ugyanennyi idős volt, mikor ugyanezt művelték. Pár nap és helyre áll a rend, ne add fel. Mikor a pici alszik, aludj Te is. Pihenj amennyit tudsz, hagyd most a házimunkát, szokjatok össze!

2012. febr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

3 napig próbálkoztunk, aztán kimerültek a cicik:(

40 mili tejem, vagy még annyi se 1-1 etetésre, pedig, próbáltam fejni is, szoptatni is, a gyerek meg csak üvöltött..

A védőnő mondta, hogy próbáljuk meg egy kis tápszerrel.. Adtam neki, azóta végre tud pihenni a pici..

Nagyon el vagyok keseredve, mindent megpróbáltunk, étvágyam még mindig nincs, de eszek naponta 5ször, hátha...:(

Köszönöm mindenkinek!!

2012. febr. 9. 12:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el. Sajnos én is így jártam. Tisztán anyatejjel csak 2 és fél hetes koráig tudtam táplálni.

Három napig küszködtünk a babával folyamatosan volt hogy 3 órán keresztül mellen volt de csak üvöltött, mi a férjemmel meg azt hittük hasfájós, pedig csak éhes volt.

Aztán anyu mondta éhes az a gyerek hiszen alig jön tej a mellemből, és nekem is akkor esett le hogy egyáltalán nem telik már meg a mellem úgy ahogy az első hetekben. ÍGy lettünk tápszeresek, ami tejem van vagy kifejem vagy kiszopizza, de annyira gyatrán jön hogy 30ml kiszívása eltart sokszor 45 percig is.

Én is nehezen barátkoztam meg a tápszerrel, de ez van, nem éheztethetem a gyerekemet. Sajnos van ilyen hogy nincs tej bármit megtesz érte az ember. A végén már odáig jutottam hogy enni sem volt kedvem annyira rossz hangulatba kerültem emiatt, szinte mumussá vált a szoptatás. De bele kell törődni, más kicsi is felnő tápszeren.

2012. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos mára teljesen elapadtam, már 1-1 etetésre sem jut tej..:(

Persze mindenki rohadt okos és mindenki megmagyarázza, hogy az én hibám, mert nem rakom 5 percenként mellre a gyereket üvölteni...:(

Úgy elegem van...

2012. febr. 16. 18:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!