Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg felemelő érzés a...

Tényleg felemelő érzés a szoptatás?

Figyelt kérdés

Én nem sokára szülök de egyenlőre nem tudom elképzelni hogy mi is az a jó?

Félek is hogy nem igazán fog úgy sikerülni ahogy kell, és meg fogom utálni, valaki gondolkodott igy mint én?

És változott?


2009. okt. 5. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 A kérdező kommentje:
Félek egy kicsit és változni szeretnék.
2009. okt. 5. 12:50
 2/86 A kérdező kommentje:
Sosem leszek oda a szoptatásért de a gyerek miatt legalább 5 hónapig ki kéne bírnom.
2009. okt. 5. 12:51
 3/86 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem kell azért borzasztó dologra gondolni, mert nem az. Én mondjuk egyáltalán nem féltem tőle, mikor terhes voltam. De szerintem tök klassz, mikor a kisgyereked felhúzott szemöldökkel les, miközben eszik és néz rád. Annyira cuki. Persze eleinte nem fenékig tejfel, de teljesen kibírható. Ha meg már megszoktad, akkor megy mint a karikacsapás. Nem kell szerintem ebből a dologból nagy problémát csinálni és akkor nem lesz semmi baj.

2009. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
38%
Hirtelen úgy olvastam, hogy a szopatás.. mert az az. :) bocsi.. :)
2009. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, hogy ne mondogasd, hogy soha. Jelenleg még "csak" kismama vagy, nincs saját tapasztalatod a szoptatással (gondolom, bár nem írtad, hogy első gyereked). Ha megszületik a babád, te is anyává fogsz születni, ami egy teljesen más érzés, mint előtte. Nagyon jó dolog egy ilyen csöppséggel törődni, ahogy majd érzed a bizalmát, érzed, hogy az egész élete Tőled függ, hogy rád van utalva, minden, miden megváltozik. Csak annyit kell majd tenned, hogy nem állsz ellen ennek az érzésnek. Sokaknál előfordul, hogy elsőre nem megy úgy, mint ahogy szeretnék, a lényeg a türelem és a szándék, hogy jobban menjen minden egyes alkalommal. Össze kell majd szoknotok, kettőtök közül te vagy az, aki tudatosan is tehetsz ezért, ő "csak" ösztönösen szeretni fog téged és tőled vár majd mindent! Ne aggódj, menni fog, neked is, ugyanúgy, mint sok millió anyukának eddig.

És még egy válasz, igen, igaz, tényleg felemelő érzés!

Boldog babavárást, könnyű szülést, békés szoptatási időszakot kívánok!


Ha majd meglesz a babád, ajánlom ezt elolvasni, vagy akár most is és akkor újra. Nekem sokat segített a kétségeim leküzdésében: [link]

2009. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
100%
Hát elmesélem én hogy jártam ezzel. Én akartam szoptatni, nem volt ellenvetésem a dologgal kapcsolatban. Bababarát kórházban szültem császárral, a tejem később, az 5. napon indult csak meg, viszont a kórházban semmi egyéb kaját nem adtak a babáknak, sem tápszert, sem cukros vizet, sem teát. Szóval szoptatni kellett, és még a bimbóvédőt sem engedték használni. A babámnak nagyon jó volt a szopóreflexe, ezerrel szívta azt a kis előtejet, és hát én közben csillagokat láttam, nekem nagyon fájt. Amikor "rácsatlakozott" az szörnyű volt. Persze mire kiengedtek a kórházból sebes volt mindkét mellem. (akkor arra gondoltam, mire igazán elkezdhetnék szoptatni, addigra annyira megutálom a fájdalom mitt, hogy nem fogom akarni) Nem tudtam mi lesz, hogy fogok így szoptatni hónapokig. És láss csodát! Otthon feltettem a bimbóvédőt, a baba viszonylag hamar el is fogadta, a cici 2 hét alatt begyógyult, elhagytuk a bimbóvédőt, azóta is szopizunk (3 hónapja) a tejem ugyan kicsit kevés, és ez nekem rossz, de mindezek ellenére azt kell hogy mondjam, hogy NAGYON SZERETEK szoptatni!!! :)) Az a jó benne, hogy a baba nagyon szeret szopizni, és ha ezt látni fogod, akkor minden más lesz. Ahogy csücsörög ha már a közeledbe kerül :) jó nagyokat nyel, cuppog, a kis kezével markolássza a ruhámat, és közben néz, hát ez szerintem csidálatos érzés.
2009. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ahogy beedződik a melled már egyáltalán nem fog fájni, van hogy az éjjeli szopi közben én is bealszom kicsit :)
2009. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
Ezzel nem szeretnék vitát szítani.
2009. okt. 5. 13:23
 9/86 A kérdező kommentje:
A férjem meg ugyan ugy törődhet velük szoptatás alatt is?
2009. okt. 5. 13:24
 10/86 A kérdező kommentje:
Volt már rossz élményetek szoptatással kapcsolatban?
2009. okt. 5. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!