Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj ha 2 óránként eszik a baba?

Baj ha 2 óránként eszik a baba?

Figyelt kérdés
A 2 hónapos babám napközben 2 óránként eszik 60-at mert nincs tönbb tejem, csak este amikor alszik akkor eszik 3 óránként. Tápszert nem fogadja el.
2008. ápr. 6. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj!!Ha 2 óránkénti tejcsi elég csak neki akkor csak nyugodtan szoptasd úgy.A 3 óránkénti ciciztetést csak a könyvek írják, a valóság mindig más!Az élet írja a legjobb forgatókönyveket, a gyereknevelésben is!A a picid 2 óránként igényli akkor ciciztesd úgy és ne hallgass senkire a ki rögtön a tápszert ajánlja!Az anyatej mindennél többet ér!
2008. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj. Sőt, ha nincs elég tejed, akkor a legjobb, ha minél gyakrabban teszed mellre, így remélhetőleg nem is fog kelleni a tápszer. Bár nem javasolják az ennél gyakoribb szoptatást, de szerintem amíg nincs elég tej, akármilyen gyakran szoptathatsz. Ihatsz mellé szoptatós teát, meg szedhetsz homeopátiás bocsókat, ha akarsz, így talán lehet fokozni a tejtermelést. Ha lesz több, akkor már biztos jobban teleeszi magát, és kicsit kitolódik ez az idő, így azért kényelmesebb :)
2008. ápr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tea nagyon jó ötlet!Minét több folydék, és rendszeres étkzés, annál több tejcsi lesz.És a gyakori ciciretétel is növeli a termelődést.Én 100%os narancsot ittam sokat, abban rengeteg a vitamin,és szopis teát.2 évig szopiztattam!Szorítok!
2008. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatási szakértők szerint igény szerinti szoptatás (ez a legjobb a babának) esetén akkor kapjon a baba cicit, amikor kéri, függetlenül attól, hogy 5 perce, vagy 5 órája evett utoljára.

Őt kérdezd, biztosan tud segíteni:

[link]

2008. ápr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj sincs, engem is paráztatott anyum, hogy ennek a babának már 3 óránként kellene ennie, lám, az unokatesómé milyen szépen beállt, biztos valami nem stimmel, de nem hallgattam senkire, csak a babám jelzéseire. És volt, hogy esténként akár másfél-két órán át ciciztünk, mert kevésnek tűnt a tejcsim ahhoz, hogy jóllakjon, pár nap után heklyreállt a rend; utólag tudtam emg, hogy rengeteg baba csinálja ezt, és nem azért, mert éhesek...
2008. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha csak anyatejet kap, és ilyen keveseket eszik, valószinüleg tényleg ki is ürül a gyomrocskája mire újra kér.

Tápszert szerintem ne adjál neki! amikor nekem kezdett már elapadni a tejem, és muszáj volt bedobni egy jó kis tápot, napokig alig evett, mert nem izlett neki. szerintem ezzel még ráérsz!

szoptassd, és szerinem minden szoptatás után fejjél, még akkor is, ha nem jön semmi, 5-5 percet szánj rá (jobb- ball) mert lehet, hogy megnövekedni a mennyiség, és később ki tudnád tolni az etetéseket ha egyszeri szoptatásra többet tudna enni.

sok sikert.

(17 hónapos kisfiú anyukája)

2008. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!