Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha elválasztom a 16 hónapos...

Ha elválasztom a 16 hónapos kisfiamat, mennyi ideig fogja hiányolni a szopizást? Mennyi idő elteltével nem kéri már a cicit? Megírnátok a saját tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

2012. febr. 12. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm kb. 2 hete választotta el 18 hónapos kislnyát.Azt mondta,az első nap sokszor kérte és ordított,mivel nem kapta meg,de másnap már sokkal jobb volt a helyzet,nem ordított,csak pityergett.Gyorsan elfogadta a helyzetet a kislány,viszont még néha-néha most is bepróbálkozik,hátha kap,de már nincs sírás.Ennyi szopizás után azért nem tűnik el nyomtalanul a dolog,egyik percről a másikra.

Az biztos,hogy ha tényleg le akarod szoktatni,határozott kell,hogy legyél,mert később csak nehezebb lesz,ha most félbe hagyjátok.

Én is lassan le akarom szoktatni a 18 hónaposomat.Eddig 4x-5x szopizott,de pár napja,csak reggel-este,de még így is jól túltelítődtem.

2012. febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én 14 hósan szoktattam le. szépen, fokozatosan. amikor már csak 1x szopizott, este, akkor egyre több vacsit adtam előtte, és fürdés előttre áttettem a szopit (hogy ne az alvás része legyen. helyette mesét kezdtünk olvasni). kb.2 hét telt el, amíg érezhetően lecsökkent minimálisra a tejem. 3-4 nap volt, amíg próbálkozott a szopival, de nem sok jött, aztán nem is érdekelte.
2012. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálunk az történt, hogy egyszer csak leesett neki, hogy anya és a cici "egyek" és onnantól egyfolytában csak szopizna... Volt olyan nap, hogy akárhányszor meglátott, kérte. Kb 30szor. Ha nem adom, sír.


Én úgy voltam vele, hogy szoptatom, amíg ez mindkettőnknek jó, de nekem ez már teher :( Állandóan a pólóm alatt van a keze és ráadásul fájdalmat okoz, csípkedi, csavargatja a mellbimbómat, ami tényleg fáj... Próbálom elmagyarázni neki, hogy nem szabad, de persze semmi változás.


Az éjszakák pedig drámaiak. Többet szopizik, mint alszik.


Adjatok, kérlek valami használható tanácsot... Már nagyon el vagyok keseredve, pár napja azt mondtam a férjemnek, hogy ha előre tudtam volna, hogy ez ilyen, akkor nem akartam volna gyereket, pedig tudom, hogy ilyet nem szabad mondani! Mert nagyon szeretem ezt a kis cicifüggőt!

2012. febr. 15. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:
esetleg napközben másra tudod bízni? vagy egy hétvégére elmennél otthonról? hátha észrevenné hogy szopi nélkül is van élet.
2012. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!