Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 12 napos a kislányunk. Meddig...

12 napos a kislányunk. Meddig hagyjuk aludni két szopizás között?

Figyelt kérdés

Reggel 6-kor evett 120 gr-ot, 8-kor aludt el. Tegnap is mindig fel kellett kelteni 4 óránként, hogy itt a szopiidő.

Felkeltsük, vagy hagyjuk aludni, addig míg akar?


2009. jún. 6. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hagytam. Max, ha már nagyon sokat aludt, akkor elkeztem pakolni, jönni-menni (úgyis mindíg van mit csinálni) és akkor lassan felébredt.
2009. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doktornő, hogy 4 óránál ne aludjon többet. Szóval én is keltettem. Most 6 hetes a lányom, és orvosi tanácsra 3 óránként keltem enni. Jó, van, hogy fel kel magától.
2009. jún. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem sárgult be? Az enyém sárga volt, ezért nagyon aluszékony volt, őt mindig kelteni kellett. Éjszaka viszont csak egyszer keltettem, akkor kb. 6 órát aludt egyben. Nappal 3-4 óránként keltettem és etettem. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy csak berakod a cicit a szájába, hátha álmában eszik. De nappal felkeltheted kajálni, ha magától nem ébred 4 óránként. Ő még picike és ha nem szopik eleget kiszáradhat. Ha eszik mennyit, mennyi ideig eszik? Mert lehet, hogy olyankor nagyon teletömi a pociját és ezért alszik olyan sokáig, akkor viszont lehet hagyni durmolni.
2009. jún. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha 12 naposan 120-at eszik, ne is csodálkozz rajta, hogy sokat alszik... Szerintem hagyd aludni, bár nekem is azt mondta a védőnő, hogy 4,5 óránál több idő ne teljen el 2 szopi között az első hetekben.

Mi 3 hetesek vagyunk, és 80-at, 90-et eszik a Babám, 3 óránként... még éjjel is...

2009. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is max.4,5 órát mondtak annó a két evés között.
2009. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De jó neked hogy ennyit alszik:) enyim állandóan csak üvölt. Szerintem is azért 3-4 óra után kelsd fel mert ilywn picinek azért még sokat kell enni.Én a 4 órát se várnám meg.
2009. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is sokat aludt amikor ennyi idős volt és a védőnő azt mondta keltsem három óránként enni! Én egyszer keltettem fel, nem hogy enni nem volt hajlandó,de olyan üvöltést rendezett a következő alvásig, hogy öröm volt hallgatni.... :( Szóval én akkor megfogadtam, hogy többet nem ébresztem fel, éhezni biztos nem fog, mert ha éhes akkor nyugi bele felébred és követelni fogja a jussát! :D
2009. jún. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem sárga, látta gyerekorvos is.

Azt a 4 - 4,5 órát honnan számoljam? Az alvásra vonatkozik, vagy az evés kezdetére?

Szóval, ha eszik 10-kor (fél 11-ig) és nem alszik el csak 2 óra múlva, akkor mikor egyen legközelebb? Fel kell keltenem 2-kor, de akkor csak két órát aludt, vagy hagyjam aludni tovább?

2009. jún. 6. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Hagyd aludni! Ő tudja, mikor éhes! Gondolj bele: eszel ebédre egy jó laktatós, zsiros, kaját, és kedved van szunyókálni, de hosszabbra nyúlik az alvás, te is alszol 3-4 órát, nem? Ő pont igy van ezzel, nem kell még pluszban etetni, csak azért mert eltelt a 3 óra :-D
2009. jún. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg szépen gyarapszik és egészséges,addig szükségtelen felkelteni. Tudja ő, hogy mikor éhes.
2009. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!