Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tej elapadás, szoptatási...

Tej elapadás, szoptatási képtelenség, miért? Mi vezet erre?

Figyelt kérdés
Elsősorban leszögezném, nem akarok senki megbántani se szoptató anyukát, sem a tápszereseket. Kérdésem csak kíváncsiságból teszem fel. Köztudott, a sok ok amiért elapadhat a tejed..pl stressz..stb..de vannak sokan akiknél emiatt sem. Én pl 6 hónapja szoptatok, császáros voltam, első baba révén az első időkben rettentő stresszesen éltem meg mindent(még most is) rengeteget sírtam, kétségbe voltam esve.Ráadásul, a lányom az első 3 hónapban végig ordította a szopika:S Sokszor gondoltam ,h apadna el a tejem ,h ne lenne ez a cirkusz..:(Na de etettem tovább. Mai napig 1 ciciből eszik a lányom,másikat mindig lefejem ,h majd jó lesz az a cici is vmire:)Arra lennék kíváncsi ,h akinek elapadt a teje, az miért lehetett. Vagy csak alkat kérdése? Vagy agyban dől el minden? Véleményekre lennék kíváncsi.
2012. febr. 27. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is császáros vagyok és nekem majdnem elment. Nagyon lecsökkent stressz miatt (felelőtlen megjegyzések a "családban") de aztán hálistennek túljutottunk rajta. Most 14 hónapos és még reggel-este szopizik. Mondjuk akármilyen nehéz volt az eleje nekem meg sem fordult ilyen a fejemben: "h apadna el a tejem ,h ne lenne ez a cirkusz..:(" Valahogy olyan lehet ez, hogy te nem is féltél ettől, hogy elapadhat.. én nagyon, lehet ez is soat számít.
2012. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Most komolyan? Ezt minek írtad ki? Hogy vállonveregessünk hogy te milyen szuper vagy, mert szoptattál?


Az első lányom nem tudott, és nem is akart hatékonyan szopizni. Mivel 1 hét után is üvöltött és fogyott, ezért tápszereztünk. Én így is 3 hónapig kínlódtam hogy legyen valamennyi tej. 20-30g-nál több sosem volt, fejni nem tudtam, mert hiába próbáltam a szaporító fejést, és nyüstöltem félóráig a cicimet, egy csepp sem jött. Csak a gyerek tudta beindítani a tejleadó reflexet, de ő meg köszönte nem kérte. Én sosem éreztem a tejbelövellést stb, pedig anatómiailag semmi gond.


A második lányom imád cicizni. Ő beindította magának. Fejni egyetlen egyszer tudtam vele is, mert nem indult meg itt sem. Akkor az egy alkalommal egész nap nem tudtam szoptatni, és este lefejtem 30 ml-t. Ennyi. Sosem evett sokat a lányom, max 80-90g volt amit két ciciből szopizott, és ez neki elég volt.


Azt meg senki nem tudja megmondani miért tudtam a másodikat szoptatni, az elsőt meg nem. De mégsem szállok el magamtól, hogy én vagyok a szuperanyu, mert a másodikat szoptattam, és szoptatom még két évesen is.

2012. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első! Az akkori kétségbeesésem miatt ilyeneket gondoltam, valószínű nem komolyan.

És 2. gondoltam ,h lesznek ilyen emberkék mint te..minek írod ki...kezdéssel...akkor te minek írod le ,h mit szenvedtél az elsővel ,h sajnáljanak...??? egy szinten van a te kérdéseddel. Az elején leírtam, h senkit nem akarok megbántani, nem vállon veregetést várok hanem véleményeket..ki mire következtet...Tőled megkaptam..nem tudod, h miért különbözött a 2 gyermeked..kösz..ennyi eléi a többi meg pffff:S

2012. febr. 27. 12:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokmindentől függ. Pl van olyan baba aki nehezen szopizik, és elmegy a "kedve" a cicitől. Vagy pl olyan baba, akinek pici a gyomra, emiatt csak egy-egy alkalommal keveset tud szopizni, és ebből kifolyólag a nap 24 órájában óránként, félóránként kéri a cicit. Az első lányom volt ilyen, nagyon nehéz volt vele, se éjjelem se nappalom nem volt hat hónapig. Végül sikerült kibírni, de én is többször ott tartottam, hogy hagyom a francba az egészet, és inkább tápszerezem. Aztán van olyan is, hogy az anyukának később indul be normálisan a tejtermelése ( mert kicsit csúszik a hormonmennyiség egyensúlyba állása ), és addigra a baba már érthető okokból pótlást kap, így a termelődő tej mennyisége eleve ehhez áll be, és a hat hetes növekedési ugrásnál ismét a tápszerből kell többet hozzápótolgatni. Így is lehet vegyesen táplálni hat hós korig, csak a szerencsétlen kezdés miatt kevesebb lesz a tej. Aztán ott van még a stressz, az idegesség, lelki traumák, és a fizikai fáradtság is, amik mind csökkentik a tejtermelést. Ezen kívül ott vannak még a rossz beidegződések a témával kapcsolatban, ez minden családot érint, egyszerűen generációs okai vannak. Gondolok itt arra, hogy pl az anyáinknak még teljesen mást mondtak annó, ill az ő anyáik is másképp tudták a dolgokat. Ebből sok feszültség, támadhat a családon belűl, ami szintén nem tesz jót. És hát az is divat nálunk, hogy tévhitek keringenek a köztudatban, ill rosszul reagálnak mondjuk a családtagok a baba sírására. Pl ha a csecsemő sír, annak általában az okát abban látják, hogy éhes, neadjisten egyenesen éhezik. Ennek pedig csak az lehet az oka, hogy az anyatej kevés, rossz, túl ilyen, túl olyan, és sajnos ha az anyuka ezt naponta többször végighallgatja, az megintcsak nem túl szerencsés. Itt egy cikk erről : [link]


Szóval a leginkább a stressz az szerintem, persze ha nincs más anatómiai, vagy hormonális ok. :)

2012. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, nem pontoztalak le...más szerint is hasznos vagy biztos..Köszi az elmés megjegyzéseket;)puszipacsi
2012. febr. 27. 12:57
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm válaszod,szerintem teljesen megtalálható benne minden amire csak gondolni lehet. Biztos sokat számít az is ,h ha valaki stresszes a baba miatt, viszont ott van mögötte a támogatás, mint az aki teljesen egyedül van vagy még negatívumokat is kap. Akár hogy is a szoptatás akár mennyire egyszerűnek kéne lenni annyira bonyolult...
2012. febr. 27. 13:06
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is kissé túl van ez a téma már dimenzionálva, és már emiatt is sokan idegesek lesznek alapban. A nagylányomnál pl az agyamra ment a családom. Mindenki szakértő volt szoptatásból, és bármit tettem, gondolok itt olyan alapvető dolgokra mint mondjuk az evés, vagy a napi tisztálkodás, rögtön valaki károgott, hogy ez rosszat tesz a tejnek, a babának. Meg tudtam volna tőlük őrűlni :D Így visszagondolva vicces mikbe kötöttek bele, pl ne fürödjek túl hideg, vagy túl meleg vízben, túl sokáig stb, mert akkor nem lesz tejem. Vagy pl amikor több családtagom vitatkozott össze a fejem felett arról, hogy mit egyek, mikor, és mennyit, ill milyen sorrendben :DDD Vagy mit igyak, mennyit aludjak, és mikor, és még lehetne sorolni napestig. Ráadásul annyira de annyira szoptatni akartam, hogy már az is önmagában gátolt benne. A blogot is azért írom, mert azt szeretném vele üzenni a többi anyukának, hogy egy kicsikét lazábban kéne ezt kezelni. A szoptatásnak eleve egy jó élménynek kéne lennie, nem pedig feszültségforrásnak. :)
2012. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdeném talán ott, hogy van akinek a kórházban meg se mutatják, hogyan is kell. (Császár után 4 órával behozták a lányom, hogy szoptassam, és otthagyták velem... Lesz@rták, hogy nem tudom hogyan is kell, hogy már vérhólyag volt a bimbóimon...) A másik dolog a stressz lehet, továbbá, ha a baba nem tud hatékonyan szopni.
2012. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A kórházban iszonyatosan nehezen indult meg a tejem.Mások már rég szoptattak,mikor nekem még semmi,mondanom sem kell,üvöltött állandóan a picikém :( aztán besárgult,nem is lehetett velem,és állandóan aludt.3 óránként hozták ki szoptatni,de nem tudta felkelteni,és egy nővér sem volt ott hiába kértem,hogy próbáljuk meg ébren tartani mert ez így nem lesz jó.Próbáltam komfortciciztetni is,de az sem kellett,egyszerűen annyira aludt,hogy ha ágyút sütnek el mellette sem ébred fel.Szóval nem igazán tudtam mellre tenni,elkezdett vészesen fogyni,ezt vészjóslóan emlegették nekem minden nap minden "szopinál" majd egyszercsak elkezdett hízni.Nem nehéz kitalálni mitől...(cicizni még mindig nem cicizett) bár nekem senki se mondta,hogy kapott tápszert,de nyílvánvaló.Mikor végre hazamentünk,onnantól kezdve óránként cicin volt,azon aludt,cumizott,hagytam,nem is érdekelt,hogy fáj,sem semmi,de már késő volt.Még szenvedtem,vettem elektromos mellszívót,homeo,teák,kapszulák,de semmi.Soha nem éreztem bedurranva a melleimet,és soha nem éreztem mit is kellene érezni a tejleadó reflexnél.Második babánál nem tudom mit fogok csinálni,mert itt ez az egy kórház van,de nagyon nem szeretném ezt mégegyszer végigjárni.
2012. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, nagyon sok érdekes információ volt benne. Sajnos úgy látszik ,h nem feltétlenül tudja az ember befolyásolni ezeket a dolgokat és nem igazán lehet tudni az igazi okokat.
2012. febr. 28. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!