Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a baba besárgult, s nem...

Ha a baba besárgult, s nem jelez hanem ébreszteni kell evésekhez s akkor is lassan-nehezen megy akkor honnan tudom hogy nem éhes?

Figyelt kérdés
tehát nincs az h felker-sir x időközönként. én 2-3óra közt teszem mellre ha nem jelentkezik, akkor kb 20-30prc alatt eszik meg kb 40g-ot mérleg szerint. elég neki vajon? ha kiment a sárgaság egyszerűbb lesz, de igy...
2012. febr. 28. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Átérzem, a fiam nagyon kis súllyal született, plusz még be is sárgult, mindig ébreszteni kellett, akkor sem akart enni. A koraszülött osztályon voltunk, ott mindig mérni kellett, megvolt nagyjából az adagja, innen tudták/tudtam, hogy eleget eszik. Ha elmúlik a sárgaság sokkal jobb lesz.
2012. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha besargult, akkor ebreszteni kell es merni is. Azert nem ebrednek ilyenkor altalaban, mert le vannak gyengulve es aluszekonyak. De mmibdenkepp ebreszteni kell sajnos. Az en babam szopizas kozben is bealudt, semmit nem evett, ugy kellett ebreszgetni. Nehez idoszak volt.
2012. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20-30 perc nem is rossz. A fiam 45 perc alatt evett az első időkben. És nem volt sárga, sőt már picinek is nagyon aktív volt.

Hány hetes a babád? Úgy tudod, hogy nem elég neki, hogy nem hízik. Nyugi. Ha nem lenne sárga sem biztos, hogy jobb lenne a helyzet.

2012. febr. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

még pici, csak ma egy hetes a kisbaba.

a kórházból stagnálóemelkedő sullyal engedtek haza minket.

szopizik alkalmanként 40eket. de van h oránként mellre teszem ilyenkor általában csak 20at...mindig mérem...

holnap megyünk háziorvoshoz, majd kikérem az ő tanácsát is!

köszi aki irt!

2012. febr. 29. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Oh, akkor a mennyiség nagyon jó, és semmi gond nincs szerintem. Én írtam, hogy a fiam nem volt sárga, és nem is evett ennyit. Ha hízott, akkor javaslom tedd el a mérleget, és nyugodj meg, meg fogzs őrülni a sok mérlegeléstől.
2012. febr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kakil, pisl a baba?, a gyarapogása emelkedést mutat ebben az egy hétben? Nálunk is ez volt, egy dolog miatt ne hagyd magad paráztatni (ezzel szoktak jönni a gyerekorvosok, védőnők, tisztelet a kivételnek): semmi gond, ha nem a 2., hanem 3-4 hetes korára nyeri vissza a születési súlyát, ha egyébként gyarapodást mutat a heti súlya.
2012. febr. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pisiket kell figyelni. Ha van napi 5-6 pisis pelenka, akkor nincs gond, csak érdemes tényleg 2-3 óránként ébreszteni és etetni, ha sárga. A mérlegben meg nem szabad megbízni, sose tudhatod, hogy tökéletesen mér-e vagy sem, nekem nem egyszer fordult elő a hiperszuper momert digitális mérlegemmel, hogy 2-300 g-mal kevesebbet mutatott valamiért szopi után, mint előtt, ami még akkor is lehetetlen lenne, hogyha egy cseppet sem szopott volna a babám.


Szóval a sárgaság miatt ébreszd, próbáld minél többször mellre tenni, mert az anyatejtől fog megszűnni a sárgasága!


És ne aggódj, pár nap múlkva el fog múlni biztosan! A lényeg az, hogy szopizik, ha csak 0-at, akkor annyit, hiszen cseresznye-méretű gymorral születnek a babák, egy hét alatt az nem nő olyan nagyot, hogy sokkal több férjen bele!

2012. febr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!