Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatás után a baba...

Ha szoptatás után a baba éber-nézelődik-nyökög stb nem alszik el akkor lehet h nem lakik jól? 1,5hetes

Figyelt kérdés

40-60akat eszik egyszerre.

nagyon sokat van fent nappal és éjjel is. szopik után nem nyugszik meg és alszik el, hanem fent van van h a következő etetésig (ebben az esetben 2-2,5órát) ha elalszik akkor meg ébresztem 3orára rá, mert sárga is kicsit s azt mondták h ébreszteni kell. éjjel is ezt teszem, de nem tudom meddig kell igy tennem.


2012. márc. 2. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudod, egyet kell megértened: minden baba más és más. Nincs egy írányadó forgatókönyv, hogy mikoir mennyit kell aludniuk. Van baba, amelyik nagyon aluszékony, van olyan amelyik éberebb, van olyan is, amelyik -viccen kivül- keveri a nappalt az éjszakákkal.

1,5 hetesen még csak most kezd el alkalmazkodni a kinti élethez. Az enyém pl. 3 hónapos koráig fürdetés után (kb. 7 óra) 11-ig , éjfélig is sírt, fészkelődött, mire nagy nehezen elaludt. Semmi olyat nem ettem, hogy bántsa a hasiját, de ez minden nap menetrendszerűen megismétlődött. Ki tudja miért? 3,5 hónapos korára -hála az égnek- kinőtte. Ezt csak azért írom, hogy tudd vannak az elején furcsaságok, de idővel könnyebb lesz. Ráadásul a Te babád csak nézelődik, az enyém meg volt hogy bömbölt :):S

Az ébreszgetést folytasd nyugodtan, azzal szűnik meg gyorsabban a sárgasága, ha anyatejcsit eszik.

Egyébként a leírt mennyiségek szopira nagyon szépek, szerintem szinte biztos, hogy nem éhes.

2012. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül alszanak el a babák szopi után, egyre többet vannak ébren. Az én lányom 1 hónaposan már csak 3x2 órát aludt egy nap plusz éjjel. Ha nem tűnik éhesnek, pl sír, tömi a kezét a szájába és van elég pisis pelusa, jó a közérzete, akkor ne aggódj, eleget eszik.


Amíg sárga, érdemes kelteni, de szerintem 1-2 hét elteltével ez elmúlik és akkor hagyni lehet, hogy ő maga állítsa be az etetések időpontját. :) De ha sárga, érdemes a doki válaszát megvárni, hogy elmúlt-e biztosan.

2012. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!