Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szüntethető meg a tejterm...

Hogy szüntethető meg a tejtermelődés?

Figyelt kérdés
Nem laktató a tejem,pótlást kap a 2 hónapos kislányom.Ha szopiztatom,max fél óra múlva éhes.Kb 10-12 óra alatt úgy feltellik a cicim,hogy kemény és fáj.Akkor megetetem a picit,hogy megkönnyebbüljek.
2012. márc. 14. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha egyre kevesebbet szoptatsz, akkor el fog apadni.

Egyébként meg szoptasd meg ha éhes, akkor laktató lesz a tej, akár kétóránként is. Lehet, csak szomjas vagy közelségre vágyik. Honnan tudod, hogy pont éhes?

2012. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sajnos elapasztani csak ugy tudod h ha egyálltalán nem szoptatsz igy mindig kevesebb tej fog termelödni én legalábbis igy tudom
2012. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Jubilee ***** válasza:
Mennyi ideig van a melleden a baba? Kb 20 perces szoptatás kell ahhoz, hogy a laktató hátsó tejhez is hozzájusson a baba. Minél kevesebbet szoptatsz, annál kevesebb tej fog képződni.
2012. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
írd be felül a keresőbe hogy "apaszt" ott vannak tanácsok,praktikák.
2012. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak annyit fejjél ki mindig,hogy ne feszüljön a cicid és ne hagyd becsomósodni.Amiután kicsit tejet fejtél érdemes még hideg vizes borogatást tenni rá.

Nem fog egyik napról a másikra elapadni,kell neki legkevesebb 1-2 hét.A lényeg csak nagyon kevés tej kerüljön ki és minél ritkábban.

2012. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nincs, hogy nem laktato tej. A tejed pont olyan, amilyen a babadnak kell. Jol irtak, hogy legyen 20 percet minimum cicin, akkor tuti hogy a zsiros hatso tejet is kiszivja.


Egyebkent mibolgondolod, hogy nem laktato. Nem hizik, esetleg fogy? Nince eleg pisis pelus? Es mibol gondolod, hogy fel ora mulva ehes? Es ha ehes, miert nem teszed megint cicire? Egy vagy ket mellbol szopik egy alkalommal? Mennyi ideig van mellen?

Ezeket mind at kene gondolni, mielott nekikezdesz az apasztasnak es tapszerezed a babat.

Az anyatej sokkal ertekesebb es testre szabottabb, mint a tapszer, sok anyuka osszetenne a ket kezet, ha lenne es szopna is a babaja,. Az is lehet, hogy fejlodesi ugrasa van, ilyenkor akar fel orankent iscicire kereckednek a babak, hogy noveljek a tej mennyiseget.

Ne azert tedd mellre, hogy te megkonnyebbulj, hanem hogy egyen.

Meg erdemes lenne megnezni, nncs-e lenove a nyelve vagy nincs-e szajpenesze, ami miatt nem szopna eleg hatekonyan es ehes maradna. en nem javaslom meg az apasztast. esetlegfejd le es poharbol add oda neki a tejet.


(kerj a vedonotol segitseget az apasztasban,ha emellettdontenel megis, nem ugy kell, ahogy vki irta, hogy egyszeruen nem szoptatsz. Begyulladhat a melled es be is lazasodhatsz igy.)

2012. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó, 6. válaszolóval, úgyhogy nem írom le újból.
2012. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:

Abból, amit leírtál, én azt érzem, hogy jelenleg még nem vagy tisztában vele, pontosan hogyan is működik a tejtermelés és a szoptatás.

Ha gondolod, ajánlanék erről olvasnivalót, mert szerintem jópár dolgot tisztázni kellene...

2012. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ok
2012. márc. 15. 12:54
 10/12 xStefix ***** válasza:

Konkrétan ahhoz, amit te leírtál, röviden annyit lehet mondani, hogy:

- Nincs nem laktató tej. Pontosabban, a tejed összetétele (ha így értetted) mindig megfelelő a babád számára. Ez alól csak akkor van kivétel, ha te magad tartósan és komolyan alultáplált lennél, de gondolom, nem így van. - Ha esetleg azért gondolod ezt, mert a babád nem (az elvártnak megfelelően) hízik, az egy külön történet, ebben az esetben egy csomó részletet tisztázni kellene. A legfontosabb, hogy a baba gyarapodása csak egyetlen mércéje a fejlődésnek, de nem elég csak ez alapján dönteni pl. a pótlásról!

- Mivel (úgy értem, rendszeres) pótlást kap a babád, jelenleg biztosan nincsen elegendő tejed és ezért szoptatás után nem meglepő, ha hamar újra éhes lesz. (Bár a gyakori szopiigényt nemcsak az éhség okozhatja, hanem sok minden mást is, mert a szoptatás nemcsak etetést jelent!)

- Úgy tippelem, hogy azért vársz ilyen sokat két szoptatás között, hogy az előbbi okból kifolyólag legalább valamennyi tej összegyűljön a melledben, és akkor egyszer kb. jóllakjon a babád. Csakhogy ez a módszer biztosan nem fog eredményre vezetni, legalábbis ami a szopi megmaradását illeti. Ez az elapadás iránya, ami nem tudom, mennyire szándékolt célod jelenleg.

- És ebből adódóan az sem jó, hogy a melled ennyi idő után (megint érthetően) ilyen állapotba kerül; ezt túltelítődésnek nevezzük. Amellett, hogy így biztosan apad a tejed, még egy tejcsatorna-elzáródás esélye is ott lebeg a levegőben! Amiből aztán, ha nem kezeled időben, mellgyulladás és egyéb komoly gondok lehetnek...

- Az, hogy ilyenkor megszoptatod a babád, mindenképp jó dolog, de ezt nemcsak akkor kellene csinálni, amikor fullon vagy. A tejtermelés más módon működik.


Szóval, nem tudom, mennyire eldöntött tény, hogy tényleg el szeretnéd apasztani a tejed, de ha javasolhatok neked, szerintem nézz még egyszer utána, hogyan is van ez az egész szoptatás. Hátha csak az a gond, hogy nem vagy teljesen tisztában a folyamatokkal - de ha megértenéd és meglátnád, mit hogyan érdemes, nagy valószínűséggel javulna a helyzet és esetleg az elapasztásról is lemondanál, hiszen pozitív élményeid lennének végre.


A linken lévő írást én csináltam, és bár elég hosszú, de minden lényegeset beleírtam, amit általában nem szoktak tudni erről, pedig hasznos lehet. Ha van időd, próbáld meg végigrágni, szerintem találnál benne hasznos információkat a szopiról és a folytatásról.

[link]

(Nemrég voltam egy szakmai tanfolyamon és egyelőre egyetlen nagyobb eltérést találtam, ami másképp szerepel az én írásomban, mint ahogy a valóságban van. De a lényegesen ez se változtat, a javasolt lehetőségekkel pedig minden rendben van.)

2012. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!