Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hét alatt 6 kilót híztam,...

6 hét alatt 6 kilót híztam, mit tegyek ha folyamatosan csak hízok?

Figyelt kérdés
10 hetes szültem , de az első 4 hétben inkább fogytam és ahogy már nem véreztem tovább elkezdtem hízni.olyan elkeserítő, de ha nem eszek máris apad a tejem...
2012. márc. 14. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos úgy tűnik,a szervezeted raktároz a szoptatás alatt.

Én nem hízok, csak egy deka nem ment le rólam 3 hónapja (napi 20 perc torna,nem eszek kenyeret,pékárut, cukrot,készételt) viszont nekem eleve alig van tejem,azt a keveset is úgy kell lefejnem.


Tudom, nem vigasz, de próbálj nem erre gondolni. Olyan klassz, hogy tudsz szoptatni, én kifejezetten irigyellek!:)

2012. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én pontosan így voltam/vagyok, mint Te. Nagyon bíztam benne, hogy a szoptatás alatt le fog menni a várandósság alatt felszedett felesleg, ehelyett hízni kezdtem. Ráadásul a babám pocija nagyon érzékeny volt az első időkben, csak akkor nem fájt neki, ha kenyeret, tésztát meg krumplit ettem. Én próbálok nem gondolni rá (nem mindig sikerül), és élvezni a szoptatást, amíg még lehet. Kb. egy éves koráig tervezem a szoptatást, azután kezdem majd a fogyókúrát ezerrel. Próbálj meg Te is erre gondolni, most a baba az első! Minden jót Nektek!
2012. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is a szoptatás alatt hízók táborát gyarapítom. Már 3. baba, így legalább nem nagyon lepődtem meg, mikor a mérleg megint többet kezdett mutatni. Próbálok mozogni, és odafigyelni az evésre, hogy legalább a súlyomat tartsam. Ez sem egyszerű...


kis vígasz, mikor elkezdtem a középsőmmel a hozzátáplálást, és csökkent a szopik száma, pár hét alatt több kiló lement, és aztán némi odafigyeléssel még nagyon sok, tizenévesen voltam utoljára annyira vékony, mint aZ utolsó terhességem előtt. Pedig akkor is szoptattam még (15 hós koráig), csak kevesebbet.

2012. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz, a szülés lehet, hogy felborította a pajzsmirigyműködésed. Kérj erre vizsgálatot!
2012. márc. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első babámnál 2 hónap alatt lefogytam ami rajtam maradt súlyfelesleg. Most meg!!! 4 hónapos lesz a kisfiam és csak hízok! Pedig nem eszem többet, mint a terhességem előtt. Hogy mikor fogok beleférni a régi ruháimba nem tudom, de most a kisfiam az első és hogy legyen anyatej. Majdcsak lefogyok, legkésőbb a szoptatás után.
2012. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Jubilee ***** válasza:
Én sem fogytam egyik gyerekkel sem szoptatás alatt. Mennyit híztál a terhességed alatt? Állítólag, aki alig hízott (én 5 és 8 kilót), annak a szoptatás alatt raktározó üzemmódra kapcsol a szervezete. Próbáld meg számolni a szénhidrátokat, és naponta 5x-6x egyél keveset. Ne hagyd abba a szoptatást! :)
2012. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos a kisfiam, szülés óta 4 kg-t híztam, így összesen 9 kg pluszban vagyok. A levegőtől is rakódnak rám a kilók, szóval én sem az "olvadnakleakilók" kategória vagyok:) Egyél és szoptass, megéri... Inkább veszek egy számmal nagyobb ruhát és adom az anyatejben lévő pótolhatatlan dolgokat a kisfiamnak, minthogy 90-60-90 szupermami legyek (szándékosan!!!) tápszeres babával.
2012. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sovány vigasz, de higgyétek el, hogy az "olvadós verzió" sem annyira kellemes.

Az ember ugyanúgy tehetetlen.

Hiába híztam mindegyik terhességem alatt 20-21 kilót, amikor abbahagytam a szoptatást a második baba után, lánykori (átlagos) súlyomnál 6-7 kilóval kevesebb lettem. (48 a 162 cm-hez). És a szoptatás végeztével sem tudtam visszaszedni. Mindenki "beszólt", hogy túl sovány vagyok. (Persze cici sehol, mint egy szúnyogcsípés)

És ez csak a külcsín. Az irtó nagy súlyingás rövid időn belül nagyon megterhelő az ízületeknek, csontozatnak, hátnak/deréknak, mindennek. És éreztem, hogy energiám alig.


Szóval kitartás, mire kirepülnek a gyerekeink, biztos álomsúlyunkhoz jutunk mindannyian! :D

A gyerekeket meg semmi nem pótolja!

Szerintem bármilyen testalkattal lehet csinosan öltözködni, és vonzónak lenni, a belső tartás a lényeg!

2012. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
Azon túl, hogy ez lehet sajna normális is, nekem is a pajzsmirigy-alulműködés jutott eszembe. Olvass utána, hogy van-e még egyéb tüneted és ha gyanús, akkor szerintem is kérj egy vizsgálatot, biztos, ami biztos.
2012. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy a sulyom ingadozik, hol 1 kiló plusz hol 1 kiló kevesebb.Nem tudom mit tegyek de fogyni úgy értem fogyókúrázni most úgy sem tudok, elszomorító...
2012. ápr. 2. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!