Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalt anyukák, az éjszaka...

Tapasztalt anyukák, az éjszakai szopizásról hogy tudom leszoktatni 1 éves babám?

Figyelt kérdés
6 hós korától nem aludt végig még egy éjszakát sem. Akkor kezdődtek a mozgásfejlődési ugrások, majd jöttek a fogak szépen sorban. 11 hósan 8 foga volt, most pedig már nagyon megy. Szóval ezeken már túl vagyunk, meg is voltak a következmények, olyankor rengetegszer felsírt éjszaka, csak cicvel nyugodott meg. Most perpillanat úgy gondolom, semmi "oka" az éjszakai felsírásoknak, mert nem jön foga sem (akkor másképp sír éjszaka). Mégis olyan 2-3-4-szer felsír reggelig, hajnaltájt már köztünk alszik, de ott is folytatja. Nagyon szeretném leszoktatni róla, többen írták már itt, hogy már akár korábban is leszokott, de a módszert nem írták. Segítsetek légyszi, mert szeretnék éjszaka én is aludni egy huzamban több órát!
2012. márc. 22. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Többgyerekes barátnőim és szerintem is csak a teljes elválasztás segít már ilyenkor. Egy évesen hagytuk abba, ugyanígy jártunk, fogzás idején óránként is kelt. De amúgy is. Elválasztás után 4 nappal átaludta az éjszakát. Persze azért még vannak ébredések néha, de nem ugyanaz. Lehet lesz más tapasztalat is, reménykedjünk:)
2012. márc. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, szintén egyéves volt, amikor besokalltam.

Amit tudok javasolni: először is határozd el magad keményen, mert nem lesz egyszerű. Amíg nincs meg benned a rendíthetetlen elhatározás, nem fog menni. És csak akkor kezdj hozzá, amikor egyébként nyugodt periódusban vagy.

Nálunk is a teljes éjszakai elválasztás jött be, tehát legközelebb csak reggel lehetett szopizni. Tápláló vacsit adtam neki, eztán elmagyaráztam, hogy már nagyfiú, majd világosban lehet újra szopizni (nem tudom, mennyit értett belőle). Amikor felsírt, átmentem hozzá, adtam neki vizet (hol kérte, hol nem), ringattam, énekeltem neki, és egy pillanatra sem hagytam magára, amíg vissza nem aludt. Megpróbáltam lehetőség szerint neki is megkönnyíteni.

Igazából könnyebben ment, mint gondoltam. Első éjjel háromszor kelt, második éjjel kétszer, a harmadiktól két hétig egyszer, aztán átaludta az éjszakát. Mindezzel párhuzamosan napközben is sokkal kiegyensúlyozottabbá vált, hiszen kipihente magát.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy két hét múlva teljesen elválasztotta magát nappalra is, de én nem bántam.

Nem hiszek az alvástréningben, meg hogy csak tízpercenként lehet bemenni hozzá, soha nem hagytam, hogy egyedül rázza a rácsot, közben pedig hányásig sírja magát, de meggyőződésem, hogy gyengéd módszerekkel igenis le szabad szoktatni egy ennyi idős gyereket az éjjeli szoptatásról.

2012. márc. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:

Hát, pedig valami oka biztosan van annak, ha nemcsak felébred éjjel, hanem fel is SÍR... Gondolj bele, ő azért már nem újszülött, hogy csak sírással kommunikáljon - de mégis ezt teszi, vagyis elég határozott jelzést küld nektek, hogy valami nem tetszik neki.

Márpedig ha így van és tényleg "alapos" oka van az ébredésének most is, akkor szerintem ugyanúgy kéne eljárni, ahogy eddig is tetted. Mert akkor nem egy megváltoztatható "rossz szokásról" lesz szó, hanem megint egy kielégítendő szükségletről...

Persze már csak arra kéne rájönni, mit szeretne közölni. Te miket vettél eddig számba?

2012. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket. Én még nem szeretném teljesen elválasztani, csak az éjszakai cicizést leredukálni. Nagyon változó, hogy hányszor kéri, de nem szomjúság, éhség miatt.

Én is a gyengéd módszerek híve vagyok, olvastam az Aludj jól gyermekem, de nem szimpi, inkább úgy próbálnám, ahogy a picimnek jó. Már amennyire lehet neki jó.:)

3.-nak a válaszom, hogy valószínűleg azt szeretné közölni, hogy velünk szeretne aludni, már csak azt nem értem, hogy amikor hajnalban közöttünk köt ki, miért nyávog még utána is néha.

2012. márc. 23. 16:32
 5/11 xStefix ***** válasza:

Nem lehet, hogy azt érzi rajtatok, hogy ti nem szeretnétek őt magatok mellé venni, ott tartani?

Csak ha már kérdeztem.

2012. márc. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neeeeem. Mi kifejezetten szertünk vele aludni, a férjem is. Csak azért én aggódom egy kicsit, hogy meddig lesz így. Ha majd tesója lesz, akkor nem szeretném, ha 4en aludnánk az ágyban. :)
2012. márc. 23. 16:49
 7/11 xStefix ***** válasza:

Szóval nem a közös alvással van gond, hanem az ébredésével, ha jól értem.

És azt még nem próbáltátok, legalább átmenetileg, hogy hagyjátok köztetek aludni? Úgy értem, nem csak akkor viszitek át, amikor már többedszerre felsír, hanem az elsőnél vagy akár már este. Mindez csak ötlet, nem biztos, hogy így másképp lenne, csak hangosan gondolkozom.

Az meg, hogy mi lenne majd egy kistesóval, a jövő zenéje ám. ;) Erre szoktuk azt mondani, hogy nem kell ilyesmin előre aggódni. (Persze megértem, hogy nem szeretnél magadnak előre ennyivel több "gondot", jó dolog a megelőzés, de vannak dolgok, amiket nem lehet/érdemes előre kivédeni...)

2012. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát igazad lehet a tesóügyben, csak tudod, annyit lehet hallani, többek között a rokonoktól (okos dédimamák, anyós), hogy hogyis kéne csinálni. Én eddig mindig az ösztöneimre hagyatkoztam (pedig egy csomót olvasok mindig mindenről, nehogy rosszul gondoljam) és úgy néz ki, jól csináltam. Szerintem. Meg anyukám szerint is.

A közös alvással az a gond, hpgy őt 9 körül altatom, akkor mi még utána tvzünk, meg ilyesmi. Mostanában felsír még éjfél előtt, akkor még nem szeretném kivenni, de utána az első hajnalinál kiveszem. Szóval fogalmam sincs mi és hogy lenne jó.

2012. márc. 23. 17:12
 9/11 xStefix ***** válasza:

Értelek. Hát, én is úgy szoktam gondolkodni, ahogy te, vagyis elolvasok, megfontolok mindent, aztán a saját eszem és ösztöneim szerint döntök. És általában jól működik. :)

A tesó-dologhoz még annyit, hogy mi ugye 2 évig családi ágyaztunk a lányommal. Nyár elején fog jönni a pici, akivel szintén együtt fogunk aludni. Már bennem is felmerült, hogy mi lesz, ha a nagy is velünk akarna aludni megint - végül azt beszéltük meg apával, hogy szükség esetén szerzünk neki egy matracot a mi ágyunk mellé és ott fog aludni, amíg igénye lesz rá. (4-en már mi se férnénk el benne.) Vagy ha úgy szeretné, akkor apa alszik vele, én meg a picivel. Szóval kb. mindenre van olyan megoldás, ami az egész családnak jó. ;)

A tv-s elalvás nálunk is gond lett idővel, na a mi lányzónk is ekkor került külön szobába és ágyba.


Azt még megkérdezhetem, hogy miért csak hajnalban veszed oda magatokhoz?

2012. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A mi hálószobánkban van a kiságya, de tvzni a nappaliban szoktunk este. Azért csak hajnalban veszem ki, mert mi csak 11-12 között fekszünk le, ő meg legközelebb akkor szokott felsírni. Olyan 1 és 3 között.

Ha nem sértelek meg, Te nagyon normális vagy. :) a legtöbben tök bunkók szoktak lenni, meg mindenbe csak a rosszat látják. Én elég ritkán szoktam ide feljönni, csak ha van szabadidőm, meg kedvem, de komolyan csak azt látom, hogy mindenki negatív, Te vagy az első jó "élményem". :)

2012. márc. 25. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!