Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS 38,5 fokos lázam van,...

SOS 38,5 fokos lázam van, vegyek be algopyrint, vagy szoptassak lázasan?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van orvosod hívd fel és kérdezd meg. Ha nincs akkor a házi orvosodat, vagy a gyerek orvost.
2012. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Ne szoptass lázasan, Algopyrint, Algoflexet be lehet venni terhesen és szoptatás alatt is. A babának sokkal rosszabb, ha te szenvedsz/beteg vagy (gyerekorvos és védőnő is ezt mondta).
2012. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Algopyrint nyugodtan bevehetsz, hogy jobban legyél. Ettől függetlenül nyugodtan szoptathatsz, de Neked fontos, hogy ne szenvedj. Ha nem szoptatnál, nyilván bevennél.


Jobbulást!

2012. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:

Ha úgy érzed, mindenképp kell gyógyszer, akkor nyugodtan vegyél be, de a mennyiségre azért ügyelj.

És pláne szoptass lázasan! Ha valamilyen fertőzésed van, akkor meg pláne, mert a baba közben már kapja is az ellenanyagokat.

Ha pedig tejpangás, mellgyulladás miatt van lázad, akkor ezeken túl szoptass és/vagy fejj, amennyit csak lehet, hogy elmúljon az elzáródás.

2012. márc. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Ezt a kérdést egyértelműen ide kell írni, és nem az orvosodnak feltenni. Csütörtök délután háromnegyed5-kor írtad ide. Olyankor akármilyen orvos elérhető. LOGIKUS!!!
2012. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TeniTimi válasza:

Én úgy tudom szoptatás alatt csak a paracetamol tartalmú lázcsillapítók javallottak pl.: Panadol, Ben-u-ron, Rubophen stb.

:)

2012. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Ibuprofent is szabad, sőt, a szopis szakemberek szerint ez kicsivel jobb és biztonságosabb is.

(szakmai tanfolyamon tanultuk)

2012. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Lázasan NEM SZABAD szoptatni, a lázas tej árthat is a babának (vagy nyugtalan, hasfájós lesz tőle). Fejni mindenképp rendszeresen szükséges, hogy megmaradjon a tejtermelés + ne alakuljon ki mellgyulladás a pangás miatt. Amíg ilyen lázas vagy, addig ne add a babádnak a tejet! Inkább etess pohárból vagy kiskanállal, ha félsz a cumizavartól, bár szerintem ha már nem egy-két hetes babáról van szó, akkor nem okoz különösebb problémát, ha egy-két napig cumisüvegből kap enni (korábban lefejt tejet vagy ha minden kötél szakad, tápszert).


A lázat mindenképp csillapítani kell, Algopyrin nyugodtan szedhető terhesség és szoptatás alatt is (nekem nőgyógyász kifejezetten fel is írta, hogy ha bármi gáz van ebben a vírusos takony időben, akkor legyen kéznél.

2012. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Gondoltam, hogy lesz megint egy ilyen válasz. Pedig helytelen sajna. :(


Lázasan szabad, sőt, sok esetben éppen ajánlott is (a termelődő ellenanyagok miatt) szoptatni!

2012. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!