Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptassak így?

Meddig szoptassak így?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak pótlást kell adnom. Pár napja kevesebb lett a tejem. Főleg éjszaka vannak gondok, mert van, hogy csak 30 gr-ot tud kiszívni, és utána jön a tápszer, így elhúzódik az éjszakai szoptatás. Aki járt hasonló helyzetben, az mit csinált? Érdemes még így ennyi mennyiségnél éjszaka szoptatni, vagy hagyjam el és inkább és csak tápszert kapjon éjjel? Illetve akik pótólnak, mi volt az a mennyiség aminél azt mondták, hogy már ezért nem érdemes szoptatni, és csak tápszert adtak a babának? (Olyan válaszokat várok amik a kérdésemre vonatkoznak, olyat nem, hogy lehetne visszahozni a tejem, mert azzal már megszenvedtem.)
2012. febr. 24. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sose mértem, onnan tudtam meg, hogy pótolni kell, hogy fogyott a kislányom.Akkor három hónapos volt. Akkor mindig úgy csináltam, hogy szopizott, aztán kapta a tápszert. Most is így csinálom.Tíz hónapos. Éjjel is szopizik és utána kap tápszert. Ha csak egy csepp anyatejet szív ki is legalább annyit kapjon. Reggel meg van, hogy nem is kér cici után tápszert, mert éppen elég neki. Viszont olyan is van, hogy cici után még teljes adag tápszert iszik. Én így csinálom, de én nagyon szeretném még ha csak szopizna. Munka igényes, de megéri.
2012. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hétközben csak tápszereztem. Hétvégén amíg apuka csinálta a tápszert én ciciztettem.


Mivel szerencsére visszajött a tejem, nem tudom, meddig érdemes így csinálni :-(

2012. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ekkora mennyiségnél éjjel nem szenvedtem a szoptatással, mindkettőnknek így volt a jobb. Nekem napközben is csak 20 gr körül volt a tejem, és akkor már boldog voltam. Én 3 hónapos koráig erőltettem, majd áttértünk csak a tápszerre, semmi baja nem lett tőle. Mindenki úgy fél a tápszertől, persze az anyatej a legjobb, de ha nincs...
2012. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:) Kedves utolsó, mikor abbahagytad a szoptatást, egyik napról a másikra történt vagy fokozatosan hagytad el egy egy időpontban, mert félek nehogy mellgyulladás legyen a vége. Vagy ekkora mennyiségnél már nem gyullad be?
2012. febr. 24. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Egy csepp anyatejben milliárdnyi olyan hatóanyag van, ami csakis pozitívan befolyásolja az immunrendszert, az idegrendszert, fájdalomcsillapít... Amíg van tejed szoptass. Viszont azt is tudnod kell, hogy minden pótlásnál annyival kevesebb tej termelődik, amennyit nem szopi, hanem pótolsz.
2012. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az első 2 hónapban. nagyon keveset szopott, de élvezte és így folyton mellen volt, meg homeos bogyó szerencsére visszahozták a tejem. Pár napja volt megint, hogy kevesebb lett a teje, majdnem feladtam, de aztán belegondoltam mennyivel jobb és egyszerűbb a szoptatás. Ahogy érzed, de ne add fel! Viszont, ha folyamatosan görcsölsz rajta az sem hoz tejet!
2012. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!