Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt mas is, aki csalodott a...

Volt mas is, aki csalodott a szoptatasi tanacsadokban?

Figyelt kérdés

az elso, aki kijott, teljesen masrol beszelt, mint ami a baj volt. A masodikkal csak emailezgetni lehetett, amikor mar harom levelvaltasin tul voltunk, egyszeruen nem valaszolt. Ujra elkuldtem a levelet, azzal, hogy olvassa el, annyit irt, hogy oke es kesz. Ismet elkuldtem, megint semmi, mar nincs pofam tobbet zaklatni. A harmadik meg maga helyett ajanlott valakit, aki ketszeri megkeres utan sem hivott vissza. Annyira akartam szoptatni, elhataroztam, hogy ha gond van, akkor tanacsadot is megkersek, de nem gondoltam volna, hogy ilyen megbizhatatlanok.

Elegge elkeseredtem, de mindegy, mas baba is felnott tapszeren. Csak kivancsi vagyok,hogy volt e igy massal is, vagy en vagyok ilyen szerncses.......



2012. ápr. 7. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hozzánk is jött anno, amikor a lányom 6 hetes múlt pár nappal.

Ő ahogy betöltötte a 6. hetet, abba hagyta a szopást.

Mi nagyon sok mindent kipróbáltunk, de a 3. napra már felkerestem egy tanácsadót. El is jött hozzánk. Nagyon sokat segített, de sajnos "reménytelen" volt a helyzet.

Ő mondta azt, hogy felejtsem el, hogy szopni fog a gyermekem.

Én az akkori gyerekorvosunkban csalódtam sokat! A lányomat az asztal mögül ülve, ránézéssel vizsgálta meg.

Amikor a lányom 2,5 órás evés után a vállamon tartva hányt előttünk, akkor is azt mondta, hogy nincs semmi baja a gyereknek.

7,5 hetesen a kórházban kötöttünk ki, mert a védőnői vizsgálaton a mérleg szerint fogyni kezdett a lányom.


Jelentettem a gyerekorvost, de azóta is praktizál.. hát ennyit róla. Az én gyerekemnek nem árt többet a semmittevésével.


Fel a fejjel, sok minden lesz még, ami rossz lesz.

Az én lányom is felnőtt tápszeren :))

2012. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is levélben kerestem meg egy szoptatási tanácsadót. A babám hasfájós volt, alig evett, de azt szinte 1/2-1 óránként. Többször vissza is hányta amit kiszopizott.

Azt volt a válasz, hogy csak így tovább, egyszer majd csak jobb lesz.

A gyermekorvosunk azt javasolta, hogy ne szoptassam meg sűrűn, legalább 2-2,5 óra teljen el az etetések között, de jó lenne ha 3 óránként enne. Én ezt nagyon régimódinak, elavultnak tartottam, de kipróbáltam. Az első nap kínszenvedés volt mind a babámnak, mind nekem. De másnapra minden megváltozott. Már az első hajnali szopikor szépen evett, majd a többi alkalommal is. Nem sírt hogy éhes, nem fájt a pocija, nem hányt, nyugodt, kiegyensúlyozott baba lett.

2012. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a kórházban lévő szoptatási tanácsadóban csalódtam nagyot.Nagyon szerettem volna szoptatni,de iszonyat nehezen indult meg a tejem.Mikor könnyek között mondtam neki,hogy problémáim vannak,nem akar szopizni,nem tudom rendesen mellre tenni,a válasza az volt,hogy megcsavarta a mellemet,és "van ebben tej" kiáltással kiviharzott!Nem is tudtam szoptatni...
2012. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jesszus... Ez nagyon durva utolso... :-(
2012. ápr. 7. 20:43
 5/13 anonim ***** válasza:

A kórházak nem valami motiváltak, az igaz.

Nekem a fiammal volt bajom. 2. baba, és nagy önbizalommal álltam neki a szoptatásnak, mivel a lányom nagyon sokat, és nagyon jól szopott 1,5 éves koráig. A fiam meg 2 korty után elfáradt, és elaludt a cicin. Én láttam, hogy gyenge hozzá, de mindenki kinevetett, hogy 4,2 kg-val született, nem lehet gyenge. De nagyon hosszú volt, és nagyon sovány. A lányom már eleve dundibban született. A fiam nagyon be is sárgult, az első 2 hétben annyira aludt, hogy fel sem lehetett ébreszteni. Fogyni kezdett, én fejtem neki. Mivel a mosópor is kiütötte elég durván a gyerekorvos végülis beutalt a kórházba, hogy lehet, hogy valami fertőző kiütése van, azért ilyen gyenge. A kórházban is megnézte a főorvos, azt mondta, hogy jól veszi be a mellemet a gyerek, tejem is van, nem érti mi a baj, de az nem állapot, hogy fogy a gyerek, ő ír fel tápszert. Erre mondtam, hogy akkor inkább fejek neki. Azt mondta, hogy rám bízza.

Amikor hazajöttem írtam szoptatási tanácsadónak, és csak az általános dumát írta vissza, hogy biztos, hogy nincs eleget mellen a gyerek. Aztán eljött anyukám, és meglátott pucéran szoptatni. És jót nevetett, hogy itt ez a sok diplomás b.arom, és senki nem veszi észre, hogy mi a baj?! A mellbimbóm hatalmasra duzzadt, és a gyerek egyszerűen nem tudta rendesen bekapni, fuldoklott tőle, aztán elfáradt, és feladta. Mondta, hogy nézzem csak meg a tükörben. És tényleg. Nem tudom miért, az első gyereknél nem volt ekkor a mellbimbóm, akkora lett, mint a hüvelykujjam. A csúcs az volt, amikor a mellszívóba beleszorultam. A férjem halálra röhögte magát, én meg ott bőgtem, hogy nem tudom levenni magamról. A védőnőm mondta, hogy ő ismer egy jó szoptatási tanácsadót, ír neki, hogy ilyenkor mi van, mert ő ilyet még nem is látott. Írt neki, a csaj nem is válaszolt. Hát, ennyit erről.

A barátnőm pár hónappal utánam szült, és láttam mellszívóval, hát tényleg vagy feleekkora a melle, mint nekem. Szegény gyerekem. Biztos ki volt akadva, hogy meg akarják fojtani egy ekkora cickóval.

Én nagyjából 3 hónapos koráig fejtem neki, aztán megnőtt annyira, hogy be tudta venni a mellemet rendesen. De a szoptatási tanácsadókkal ki voltam segítve, de tényleg.

2012. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

:)))

Tudom, Neked nem volt mulatságos beszorulni a mellszívóba, de én nagyon jót mulattam rajta.

Nagyon rám fért már egy kis jókedv! :(

2012. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, a férjem is jót röhögött rajta, még most is ha felemlítem. De én már készültem a kórházba, hogy leműtsék rólam. A férjem végülis mondta, hogyha nem akarom, hogy az egész kórház rajtam röhögjön, akkor inkább leszedi ő. De nagyon fájdalmas volt. 1 hétig fájt utána.
2012. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Igazából ezek az ligások,olyanok mint egy rossz cd lejátszó.beakad a lemezt,és ugyanazt a 3 mondatot ismételgetik,hogy biztos 3 óránként szoptatsz,meg biztos teáztatod.Ja és,hogy mindenki tud szoptatni.

Nem akarom minősiteni őket,de én még nem hallottam/olvastam olyat,hogy valakinek segitettek volna.Esetleg annak,akinek azért apadt a teje mert az orvos/védőnő/ nagymama azt mondta,3 óránként kell etetni,meg éjszaka hagyja orditani. Ennél bonyolultabb probléma megoldására nem igen képesek.

2012. ápr. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én azért kerestem tanácsadót, mert elviselhetetlenül fájtak a mellbimbóim(úgy néztek ki, mintha kiharaptak volna belőlük egy-egy darabot, sebesek voltak)Félmeztelenül mászkáltam a lakásba, mert üvöltöttem, ha valami hozzá ért.A szoptatásokat a gyerekkel együtt végigbőgtem, és a tejem is elkezdett apadni.

Az első, akit felhívtam, azt mondta, küld e-mailen egy kérdőívet.Töltsem ki, és utána beszélünk. Kitöltöttem, visszaküldtem. Nem jelentkezett többet.

A második azt mondta, ő nem ér rá, de ajánl valaki mást.

A harmadik eljött(úgy beszéltük meg az időpontot, hogy kb. pont etetési idő legyen, hogy meg tudja nézni, hogy teszem mellre. Másfél órát késett...)Azt mondta, hogy a vérző sebes mellbimbómat dörzsölgessem sós vízzel... és a nagy kínszenvedések árán lefejt tejet kiskanállal adjam a fiamnak- 3 óránként 70-80ml tejet kiskanállal-abból vajon mennyi folyt volna mellé???

Úgyhogy saját magamnak oldottam meg a problémát. Fejtem, és cumisüvegből megkapta, majd amikor meggyógyult(3 hét alatt) a mellbimbóm, újra elkezdtem cicire tenni-és jé, nem lett cumizavaros:) 7 hónapos koráig szopott.

2012. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig azt mondogatták, hogy pohárból adjam neki, vagy kiskanállal. Kiskanállal vajon hány óráig tartana? Pohárból melléborult, és nem volt annyi, hogy kiborogassam. Én is cumisüvegeztettem, nem lett tőle baja.

Egyébként nekem ez meglepő, hogy kijönnek házhoz. 5. vagyok, a védőnőmnek nem is válaszoltak. Ő ajánlott valakit, akihez el lehetne menni, és majd ő megnézi, hogy szoptatok, megvizsgálja a gyereket is, és úgy mondana véleményt. Persze pénzért. Ez még a kisebbik baj lett volna, de Pesten, nekem az nagyon messze lett volna.

2012. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!