Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám 3 és fél hetes.2880...

Babám 3 és fél hetes.2880 grammal született, most 3,5 kg. A védőnő szerint kevesebbet kéne hogy egyen. Van hogy 80akat, de van hogy 110-et megeszik. Mit csináljak, vegyem le hamarabb a ciciről? De akkor meg sírdogál.

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A kicsi tudja, mikor lakott jól, ezért szerintem ne vedd le hamarabb a ciciről, főleg, ha sírdogál. Max, ha nem jelez, hogy éhes, húzd el egy kicsit a két etetés közötti időt. Lehet, hogy elég neki kevesebbszer is.

Az én kislányom ugyan tápszeres és ő is jó húsban van. Többen mondták, hogy ne tömjem, de erről szó sincs. Én is megpróbáltam elvenni a cumit tőle, de ő is sírt. Én viszont, ha jelzett, ha nem vittem neki 4 óránként a kaját. Most csak akkor kap, ha kéri.

2009. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem ne adj neki kevesebbet,tudja ő hogy mennyire van szüksége,nekünk is volt olyan,hogy 3hét alatt 90dkg-ot hízott,de a dokim egy szóval sem mondta,hogy adjak neki kevesebbet.

8.5hós baba anyukája

2009. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!A lányom 2830 grammal született 2680 grammal jött haza.Egy hét alatt visszaszedtük.Most voltunk a 8 hetes mérésen 5090 gramm.Engem is a sírba tett a védőnő,négy hét után már nem voltam hajlandó mérni mennyit eszik.Jól érzi magát,a frontokat leszámítva kiegyensúlyozott:))

Ő sokkal jobban tudja mikor és mennyit,mi csak találgatunk!!

2009. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a védőnőket, tisztelet a kivételnek, de nagyon furcsákat mondanak!!! Én az enyémnek már csak bólogatok!! Szerintem teljesen rendben van a 80 g, ráadásul a 2880 az nem nagy születési súly, nőnie kell!! Amúgy pedig kibukja majd a felesleget, ha túl sokat enne.
2009. jún. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A védőnő le van ejtve! Nekünk is okoskodik. Én elhiszem, hogy csak jót akar, de tudja a te babád, hogy mi a jó neki! Nekünk is mondta a védőnő, hogy ne egyen többet ennyinél meg ennyinél (tápszeres javarészt), na de ha kell neki...

Nem kövér, abszolút formás baba, mindenki csak ájuldozik, hogy mennyire szép. Akkor most vonjam meg tőle? ÁÁÁÁ.....

2009. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja még annyit.... teljesen jó súlyban van a babód!!! :)
2009. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia,

2890 gr-mal született a fiam (2770-nel jöttünk haza). Három-négy hetesen 50-80 gr. között evett. Erre akkor azt mondták kevés. Most 7 hós és 7600 gr.

Szerintem a babák tudják mennyi kell nekik. Az egyiknek jobban beépül, ezért kevesebbel is beéri, a másiknak több kell, mégse hízik sokat. A felesleget meg egyébként visszabukja.

4 hónapig használtam mérleget, kicsit függő lettem és állandóan paráztam (egy idő után nem is lehet rendesen mérni, mert mozok, két egymás követő mérés is adott 20-30 gr eltérést). Szerintem ne mérd! Saját tapasztalat, úgysem fogsz többet/kevesebbet adni neki, tök mindegy mennyit mérsz, és csak elnyomod a természetes ösztönöket. Nálam ez volt, ha jól evett, és két óra múlva sírt, kizártam, hogy éhes, hiszen megette az adagját. Holott sokszor tényleg éhes volt.

Sok sikert!

2009. jún. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám 3650-nel született, 3 hete 5 napja. Volt olyan a múlt héten, hogy 100-140 gr-okat evett és már 85 dkg-ot hízott, de azt mondta a gyerekorvos, hogy "biztos nem éhezik". Az utóbbi napokban viszont lecsökkent az adagja, már csak 70-100-akat eszik.

Hidd el, tudják ők, hogy mennyi elég nekik, a felesleget ki fogja bukni és anyatejből nem lehet túletetni. Viszont nem tudom, hány óránként eszik a tiéd, de legalább 2,5-3 óra teljen el a két szopi között - ezt javasolta a doki.

Ne vedd el tőle a cicit, majd jelzi ő, ha már elég neki!

Jó babázást!

2009. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A szpotatási tanácsadók azt mondják igényszerint etesd a babát:D Sztem teljesen jó sulyban vagytok. Az én fiam 400gr és 58cm-rel született. 3940gr volt mikor hazajöttünk. 4 hetesen 5180gr-ot mértek a védőben:D azt mondták hogy ej ha jó bőrben van és ez ránézésre is látszik:D etessem ahogy igényli:D Boldog babázást:D
2009. jún. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
400gr=4000gr bocsi
2009. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!