Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem értik meg néhányan,...

Miért nem értik meg néhányan, hogy az anyatej mekkora kincs a gyerek számára?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy 6 hónap után már nincs szüksége tovább a gyereknek az anyatejre. Óriási tévedés az, hogy 6 hónap után olyan mint a víz!

El se tudják képzelni, hogy mennyi Kálciumot tartalmaz, folyamatosan erősíti a baba immunrendszerét, 2000 élő sejtet tartalmaz és még sorolhatnám.

Sokan azt se értik meg, hogy mit jelent a gyerekeknek a szoptatás, mint vigasz.

Nem a minél tovább szoptatás mellett szólok, -mert a gyerekek úgyis eldöntik, meddig igénylik-, hanem az anyatej mellett, mint ÉRTÉK!


2009. jún. 20. 21:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
76%
Mi a kérdés?
2009. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ezt mindneki elismeri,a tápszeres anyukák 99%-a gondolhatod,hogy nem direkt nem szoptatja a babáját!
2009. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 A kérdező kommentje:
Az, hogy miért akarják páran azt bizonygatni, hogy felesleges 6 hónapnál tovább szoptatni?
2009. jún. 20. 21:40
 4/100 anonim ***** válasza:
81%
Miért kell megint provokatív kérdést kiírni? Nem igaz, hogy minden nap van egy ilyen ember, aki egymásnak uszít anyatejeseket kontra tápszereseket. Elhiheted, hogy mindenki a legjobbat akarja és adja a saját babájának, legyen az anyatej, vagy bármi más...
2009. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az utolsóval.


Ez pedig a szoptatás mellett:

[link]


Kéne ide egy tápszeres is, de azt nem találtam. Ha valami gondom lett volna, nem haboztam volna, és tápszerhez nyúlok.

2009. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező.

Szopatatni akarsz, szoptass. Aki nem tud, vagy valami miatt úgy dönt, hogy csak 6 hónapig tesz, szíve joga.

Ez egy kérdezős oldal, semmi szükség arra, hogy fanatikus deklarációkat olvasgassunk.

2009. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
47%

Kövezzetek meg! Én egyáltalán nem vagyok annyira anyatej párti...

Mindig mindehol azt hangozgatják, hogy az anyatej mennyire jó és erősiti az immunrendszert ráadásul az autoimmun betegségeket is messziről elkerüli, aki hosszú ideig anyatejes volt. Ehhez képest én is és a családomban más is, aki évekig kaptunk anyatejet más-más fajta betegséget kaptunk! Ráadásul ismerősi körben is tudok ilyenről! Szóval ennyit az anyatejről...

2009. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
58%
Én sem vagyok anyatej párti. 6 hónapig kapta a babám, aztán már kezdett nagyon apadni, ő sem igazán akart szopni, így nem erőltettük. Makkegészséges kisgyerekem van. A barátnőmé 2-2 évig szopott mind a kettő, elég betegesek, többet vannak otthon, mint suliban. Szóval erről tényleg ennyit :)
2009. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
47%
Én pont valamelyik nap kérdeztem, hogy szemét vagyok-e ha csak 6 hóig szoptatok. Azt mondták, hogy nem. :/ Én tiszteletben tartom ha valaki évekig szoptat de nem kéne bántani azokat akik mondjuk csak az első hónapokban. Megmondom őszintén, hogy szerintem nagyon gáz egy 1,5-2 éves gyereket szoptatni. És ezzel nem vagyok ám egyedül!
2009. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is provokatív a kérdés...picit...Az én mamám a második babáját szándékosan nem szoptatta,mert az elsőnél úgy begyulladt a melle,hogy oldalt fakadt ki neki,azt mondta a szülés ahhoz képest leányálom volt,ha mindezen Te is keresztül mentél volna anyám,most nem tennéd fel ezt a kérdést.Amúgy én is szoptatok és fontosnak tartom,de szerintem a legtöbb tápszeres baba anyukája így van ezzel.
2009. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!