Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon aki nem tud szoptatni...

Vajon aki nem tud szoptatni (mert ő azt állítja), az tényleg mindent megtesz érte vagy csak nem akar és ezt nem vallja be?

Figyelt kérdés
Messziről jött ismeretlen emberek állítják mindig, hogy ők mindent megtettek, mégsem ment nekik. Barátnőm nem tudott szoptatni, mert nem volt elég teje, de nem adta fel, és a végén rátalált a megfelelő tejserkentőre és nem azonnal, sokat keresett és próbálkozott. Emiatt vélem úgy, hogy csak akarni kell. Vélemények?
2012. ápr. 24. 07:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
76%

Ismét 16: amiért támadásnak érzem/érezzük:

"Messziről jött ismeretlen emberek állítják"

"Emiatt vélem úgy, hogy csak akarni kell"


Egy példa miatt úgy gondolod, hogy csak az létezik? Szóval ha én nem voltam rosszul a terhességem elején biztos hazudok, mert a barátnőd rosszul volt vagy fordítva?

Azért, mert nem írod le konkrétan, süt a kérdésedből hogy aki tápszerezik, az rossz anya.

2012. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

20nak:

mert azonnal támadásba lendültél a kérdés láttán.

Te azt állítod, hogy a magamfajta, aki szoptatott, magasabbra emelem magam mint azt, aki nem tudott.

Én viszont ugyanezt érzem rajtad, csak te azt preferálod, aki tápszerezett.


Én nem ezt kérdeztem. Hanem azt, hogy barátnőm esetéből kiindulva, vajon ki hogy látja?

Mellesleg harmadikommal a fél mellbimbóm leszakadt, mert olyan erősen szopott a lányom. Sokat bőgtem, szopi előtt már rettegtem. De tudtam, hogy mit határoztam el és azt, hogy végig akarom vinni. És ezt a fajta hozzáállást is sokan támadják, ahogy te is.

2012. ápr. 24. 10:19
 23/38 A kérdező kommentje:
Tehát én bűnös vagyok abban, mert a kérdésem szerinted azt sugallja, hogy rossz anya az, aki nem szoptat, de te megengedheted magadnak, hogy csak azért, mert ezt beleolvasod, akkor máris bánts másokat?
2012. ápr. 24. 10:20
 24/38 anonim ***** válasza:

Nem, ezt nem támadom. De azt sem, aki ebben a helyzetben úgy dönt, hogy nem szoptat. Te igen.


Még azzal nem értek egyet, aki inkább éhezteti a gyerekét mint hogy tápszert adjon neki. De őt sem támadom, csak nem értem.


Nem tartom magam sem szoptatás-pártinak sem tápszer-pártinak. A lányom mindkettőt kapott, talán még fog is hiszen még csak 7 hónapos, szükség lehet még a tápszerre.


De azt mondani egy ismeretlenre, hogy ő csak azért nem szoptat mert neki kényelmesebb, tehát önző és rossz anya - ez igenis felháborít.

2012. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Ha nem gondoltad bele, akkor bocsánat. De hát messziről jött ember... :-)))


Az első bejegyzésem egy részét viszont fent tartom: már lassan igenis ciki lesz szoptatni :-(

2012. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Nézd más szemszögből a kérdésem. Óvatosan fogalmaztam, nem véletlenül.

Messziről jött ember azt mond, amit akar. Pláne így neten. Engem is felháborít, ha idegenek kritizálnak névtelenül, arctalanul, csak azért, mert megtehetik.


Emiatt vélem úgy: a fogalmazásban benne van, hogy csak vélem, de ez közel sem biztosan helyes gondolat.


Barátnőm harca tényleg lenyűgözött. A gyereket nem hagyta éhezni, hisz az első reakciója a tápszer volt, ő csak megpróbálta, hogy sikerül e neki és sikerült. Borzasztó büszke volt magára, a testére és a kitartására.


Mivel az első gyerekem sem szoptattam normálisan, ezért én lehetnék az utolsó, aki ítélkezik ezügyben.

Az, hogy a másik kettőt sikerült (rengeteg ideg árán, mert ahogy írtam, szar ember voltam emiatt, pedig mind a kettő hízott liba volt), az már más.


Én tényleg kíváncsi vagyok, hogy ki hogy látja, mert szeretem a másfajta szemléletet is, hogy tapasztaltabb legyek.

2012. ápr. 24. 10:31
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokszor az információ hiánya is a baj. Még mindig sok védőnő is azt állítja, hogy 3 óránként kell szoptatni. Itt van a sztárolt Suttogó, az is állítja, hogyha a babát igény szerint tesszük mellre sosem fog rendet tanulni. (Kisbabát táplálunk, nem katonát képezünk ki, könyörgöm!)

Meg az is a baj, szerintem, hogy a kisbaba szinte a nap 24 órájában szopna, és erre senkinek sincs ideje, mert manapság a legtöbb nőnek nincs segítsége szülés után, és neki kell ellátni a háztartást, meg netán a nagyobb gyerekeket is.

Nekem 2 gyerekem van, a lányom nagyon jól szopott, már 1 hónaposan 150-200 ml-t, ennek megfelelően nagyon sok tejem is volt. De ő is, kb. 3 hónapos koráig 45-50 perceket szopott. Semmire nem volt időm, szinte egész nap csak szoptattam.

A második gyerekem viszont kis béna volt, 10 ml után elaludt a cicin. Őt szó szerint magamra kellett volna kötni, aztán szopjon, ha eszébe jut. Nem tudtam egész nap szoptatni, mert még a nagyobb gyereket is el kellett látni. Ennek megfelelően elkezdett apadni a tejem. A kicsi éhezett, a nagyot meg beültettem a tévé elé, mert azon kívül, hogy adtam neki enni, játszani vele már nem volt időm. Lehet, hogy jobb lett volna, ha mégis tápszert adok, nem is tudom. Anyukám nagyon mondta, hogy irassak tápszert, mit kínlódok. (Az persze nem jutott eszébe, hogy esetleg pár napra átjöjjön segíteni.) Szóval szerintem ez is az oka.

A mellről meg annyit, hogy nekem már a terhesség alatt is megnőttek, megnyúltak, már tök mindegy volt, hogy akkor szoptatok, vagy sem.

2012. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Ez már nem tudom hányadik topic ahol a tápszeres anyuka támadja a szoptatókat, mert az képes volt felrakni egy kérdést! Kedves tápszeres anyukák! Miből gondoljátok hogy mindenki bántani akar titeket? A kérdező feltett egy kérdést, amire kultúráltan is lehetett volna válaszolni azt: amikor én szültem a kórházban nem akart senki segíteni szoptatni, hiába szóltam bárkinek. Már ekkor elvették a kedvem a szoptatástól a mellem meg olyan volt mint a kő! De nem adtam fel, mire hazaértünk a kórházból már megtanultam SAJÁT MAGAMTÓL SZOPTATNI! Szóval azt akartam evvel mondani, hogy sajnos a kórházban sem figyelnek megfelelően a szoptatásra! Ha mindenkinek elmagyaráznák, megmutatnák hogy is kell, és mi az előnye biztos LENNE több szoptató anyuka, és nem kellene az anyukáknak szoronganiuk, amitől elmegy a tejük! És itt nem azokra az anyukákra céloztam akik genetikai okok miatt nem tudják szoptatni a gyereküket!
2012. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Most már a sokadik topicban látom ezt a nevet, hogy Suttogó. Írna valaki erről bővebben? Mert számomra ismeretlen.
2012. ápr. 24. 11:45
 30/38 A kérdező kommentje:

Google a barátom :)

Ez egy könyv, ugye? Rákerestem neten. Elolvasom, mert kíváncsi vagyok rá.

Én még dr. Spock-tól okultam. :)

2012. ápr. 24. 11:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!