Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő alatt alkalmazkodik...

Mennyi idő alatt alkalmazkodik a tejtermelés a baba igényeihez?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy néhány nap, de mégis..úgy kábé? 6 hetes a babám , főleg a délután és az este kritikus. Szinte állandóan cicin van, ami persze oké, tudom, h így lesz több kaja. Estére nyűgös is lesz, idegesen püföli, ha nem jön (olyan mintha egy tubust nyomkodna a drága :)), aztán meg egyszer csak szép nyugodtan elalszik és éjjel csak egyszer kelünk. Olyan, mintha minden rendben menne, az esti küzdelmet lesszámítva...Gondolom egy éhes baba nem aludna ennyit. Szóval jó lenne tudni, h mikor lesz nyugi újra.Köszi

2012. máj. 11. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A leírásodból az derül ki, hogy a tej elég neki:).

Az esti szopi közebni nyűglődés az egész napos feszültség oldása is lehet. Felnőttként is van, aki forgolódik, van aki kocog egyet, van aki videojátékozik. A kicsid valószínűleg ekkor adja ki a "stresszt". Van baba, akinél ez óramű szerinti sírással jár, nálatok "csak" mocorgással:).

2012. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy nincs elég tejem este, mert nagyon nyűgös volt a leány, kettőt szívott, abbahagyta és zokogott. Aztán rájöttem, csak az a baja, hogy a "zajos" nappaliban vacsorázik, ahol ott a tesó, a tv... Amióta elvonulok vele a félhomályos hálóba, semmi gond. Eszik nyugodtan és alszik hajnalig.
2012. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
... de ha nem a fenti két eset játszik, hanem tényleg a 6 hetes ugrásnál vagytok, az ideálisan már 3-4 nap alatt javulhat. De van, akinél akár 2 hét is eltelhet, mire újra beáll a tejmennyiség... szóval kitartás!
2012. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Szerintem ez utóbbi lehet, mert először én is arra tippeltem, h nyűgös, túl sok inger érte napközben...(teljesen nyyugodt körülmények között eszünk egyébként, nincs még másik tesó, aki zavarna), de hát azért nem minden nap van ez így , viszont az esti küzdelem mindig meg volt.

Úgyhogy akkor kitartok, ha ilyen sokáig elhúzódhat, nem esem kétségbe...köszi mégegyszer!

2012. máj. 15. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!