Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Húgom tegnap szült császármetszéssel egy nem éppen szoptatáspárti kórházban egy picike,2,3 kg-os babát.

Figyelt kérdés
Elvették tőle, inkubátorban van, nem is próbálhatta meg szoptatni. Mit tegyen? Van esély rá, hogy lesz teje? Minimum egy hét múlva próbálkozhat csak.Javasoltam neki, hogy próbáljon meg fejni. Remélem, azt megengedik, és ha sikerül egy kevés tejci, akkor odaadják. nagyon aggódok, mert nekem is kevés tejem volt, hasonló, de nem teljesen ugyanilyen okok miatt.
2009. jún. 26. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak ezt tudja csinálni. Nyilván okkal van inkubátorban a pici. Mindenképpen fejjen, szerintem odaadják a babának. A kórházban, mikor szültem volt egy lány, akinek koraszülött volt a babája és át is vitték a babát egy másik kórházba. Ő pedig minden nap fejt és jött apuka, aki elvitte a tejet a másik kórházban lévő babának. Szóval még az sem volt akadály, hogy nem egy helyen voltak. Van rá esély, hogy lesz teje, csak gyakran fejjen és nem ártana valami szoptatós tea sem.
2009. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
fejjen
2009. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is fejjen. Ez nem engedély kérdése, vigyetek be egy kézi mellszívót. Másodsorban ha van teje, akkor tiltsa meg a baba etetését más módon, azaz csakis az anyatejet kaphassa meg a baba. Erre az anyjának minden joga megvan.

Harmadsorban, ha ő jól van, akkor ne maradjon egy hétig. Mielőbb menjen haza. Ez császár esetében 3-4 nap, ha nincs semmi gond, utána haza lehet menni.

Ha a babának kutya baja, akkor a babát 2-3 nap múlva kiadja a kórház, ki kell kérni. Ha kell, segíts addig a baba ellátásában, ha tudsz. És ha van egy picike tej is, akkor azt adni a babának.

Azt célszerű elérni hogy ő és a baba mielőbb együtt lehessenek, mert a tej a szoptatástól, mellretételtől fog megindulni.

Nem írtad, hogy a baba miért van inkubátorban. Császár után kötelező valamennyi ideig inkubátorba tenni? Ha az a kötelező idő lejárt, akkor megpróbálhatja mellre tenni a babát!

A 2,3 nem olyan picike, nekem mindegyik gyerek olyan körül volt (ikrek) és nem került egyik se inkubátorba, pedig 35 hétre jöttek. Ha csak a császár miatt van inkubátorban, akkor reméljük, mielőbb kijöhet onnan, de ezt az egy hetet nem értem, miért csak akkor próbálkozhat? Írj bővebbet, akkor hátha könnyebb javasolni valamit.

2009. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! toxémia miatt kellett 37,5 hetesen császározni: a lepény nem látta el a babát.
2009. jún. 26. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Nővérem is toxémiás volt , 35 hétre császározták meg,és inkubátorban volt a babája 2-3 napig.Utána vitték neki az osztályra 12 nap múlva hazamehettek.

Én szintén koraszülött babás voltam 3éve,és nekem is inkubátorban volt a fiam.Mi is 12 napig voltunk bent,ő végig koraszülött osztályon,de nekünk légzés problémáink voltak az elején,és infúzió is volt.(35 hétre szültem 2410 gr, 46 cm volt a baba)

Szerintem nem kell úgy kétségbe esni,megindul a tej termelődés akkor is ha " csak " fej,és nem teheti még mellre a babát.

2009. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. jún. 26. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!