Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császármetszéssel fogok...

Császármetszéssel fogok szülni, és nagyon parázok, mert azt hallottam, hogy nehezebben indul meg a tej a császáros kismamáknál. Ez igaz? A kórházban tápszert adnak neki, ha nem tudom szoptatni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 23. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is császármetszéssel szültem.

Spinális érzéstelenítést kaptam ,ezért csak 8 órával a műtét után hozták a picit,hogy megetessem.Estére elvitték és csak reggeltől volt velem ,de enne ellenére már a 3. napon volt tejem és nem volt semmi probléma.

Szerintem ennek semmi köze ahhoz,hogy ki hogy szül.

Ne izgulj!

2008. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy kórháztól függ,hogy mit adnak a babának van ahol teát vagy cukros vizet.
2008. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha megvárják míg beindul magától a szülés,és hagynak vajúdni,akkor ugyanakkor lesz tejed mint normál szülés esetén.Én az elsőt meg tudtam szülni simán,viszont a másodikkal,és a harmadikkal császároztak sajnos.

A kicsi 3hetes,megpróbáltam most is simán,de amikor azt mondta a doki,hogy fél óra és meglesz,elfordult a drágám,így gyorsan ki kellett venni,mert rosszak lettek a szívhangok.Pedig 18órát vajúdtam vele,szörnyű nehezen ment a tágulás.De agyon szerettem volna megszülni.Így volt tejem rendesen mint másoknak.

A programozott császárosoknak van később,akiknél nem várják meg hogy beinduljon a szülés folyamata.Ez annyira rossz dolog:(((Ha már muszáj császározni,legalább valami természetes legyen a szülésben,hisz a babának is erre van szüksége.Persze vannak esetek,mikor muszáj,de nagyrészt azért kényelmi szempontokból döntenek így.

Sajnálom,hogy császároznak,de ne félj nagyon.

Ki lehet bírni ugyan,de össze sem hasonlítható a természetes szüléssel.De persze a baba és a mama egészsége a legfontosabb,hogy minden rendben legyen.


Minden jót,üdv.

2008. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én március 10-én (hétfőn),12:42-kor szültem, császárral. 13:45-kor már kint voltam a kórteremben és a picit is hozták, de aznap még nem adhattam neki oda a cicim, mivel a gerincbe érzéstelenitettek, alig birtam mozogni. Másnap reggel hozták, odaadtam neki a cicit, de csak 10 ml-t mértek, hogy szopott. A délutáni szopi már 15 ml volt, az esti is növekedett. Kedden és szerdán nem szivott semmit, de olyan volt a mellem mint a kő. Csütörtökön pedig már normális adagot evett. Azóta 4,5 hónap eltelt, és 200 -250 ml-t szopizik, szépen fejlődik, mind értelmileg, szellemileg, mind fizikailag.

Kellemes babázást.

Üdv.

2008. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok Én programozott császárral szültem,de eszembe sem jutott az hogy nem fogok tudni szoptatni,vagy nem indul meg időben a tej.

Ne gondolj ilyenekre,legyen természetes számodra is.

Egyébként ez a dolog teljesen egyénfüggő.

2008. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én programozott császáros voltam...már az örzőben folyt a tejem...pedig első babaás vagyok.

Aznap még nem szoptattam, de másnap reggel 6-kor hozták a kis lurkót cicizni.

Az a lényeg h pozítívan állj a dolgokhoz...

Én úgy tudom tápszert csak a 3.-ik nap után adnak a babának, ha nem indul be az anyuka teje. Addig cukros víz. (legalábbis ahol én szültem)

2008. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Általában a tej 1-2 nap, mire rendesen beindul, ha császárosvagy, akkor 2-3 nap. Tehát nem sokkal több!!

A kórházban, ahol szülni fogsz, ott érdeklődj utána, hogy mire számíthatsz. A Szt. Istvánban, pl anyatejet adnak a kicsinek.

A legjobbakat!

23 hetes kismami

2008. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! Sajna sérvgyanus vagyok erősen, és nem merik bekockáztatni+ erre rájön egy kétujjnyi visszér is. :((( De a lényeg, hogy minden rendben legyen. Még egyszer köszönöm!
2008. júl. 23. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Csaszarral szultem en is,es a babam mutet utan kb 20perccel szopizott.Na ez nem otthon volt..De a lenyeg hogy volt tejem,es o is ugyes volt.A terhessegem kb utolso havaban mar csopogott neha tej".Szoval fel a fejjel!
2008. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a lényeg:

NEM A SZÜLŐCSATORNÁN ÁTHALADÁSTÓL INDUL BE A TEJ ELVÁLASZTÁS, HANEM ATTÓL, HOGY A MÉHLEPÉNYT ELTÁVOLÍTJÁK!!!!!

Nyugi ugyanakkor fog a tej beindulni mintha természetes úton szülnéd meg a babát!!!

2008. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!