Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma 2 hetes a kisfiam. Van...

Ma 2 hetes a kisfiam. Van hogy szopizik 90 ml-ert, de van hogy csak 70ml-ert. Elég ez neki? Kb. napi 6-7x szopizik. Olvastam valahol, hogy egy 5 napos baba akár 100 ml-ert is megeszik egy alkalommal. Az én kisfiam keveset eszik?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem eszik keveset, neki ennyi az igénye:)

A fiam pont fele ennyit evett ennyi idősen, mégis szépen gyarapodott, neki meg annyi volt az igénye:) Komolyan, 6-7 alkalommal evett naponta, átlagosan 30-40ml-t. Frászt akartam kapni, hogy éhen hal, de mivel folyamatosan gyarapodott, volt elég pisis pelusa, és jókedvű, kiegyensúlyozott baba volt, így végül belenyugodtam, hogy neki ennyire van szüksége:) Nyugalom!

2012. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom 4 hónaposan evett meg 100 ml-t. :)

2 hetesen nagyon kicsi mennyiségeket evett, de neki meg az volt az igénye, és ő sem evett 6-7 alkalomnál többet.


Tök változó az igényük, és ezért nem is lehet, nem is szabad őket összehasonlítani!

Fiad nem eszik keveset, hanem épp annyit eszik, amennyire szüksége van.

Ha szépen fejlődik hétről-hétre és van elég pisis-kakis pelusa, akkor minden a legnagyobb rendben.

2012. máj. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne mérd, mennyit eszik, tedd mellre igény szerint, elveszi magától, amire neki szüksége van.

2 hetente úgyis mérik a védőnőnél, ha gyarapszik, akkor minden rendben van.

2012. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 12hetesem ritkán eszik 100at v többet. ne aggódj, ha szépen nö a sulya mindegy mennyit eszik
2012. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 hetesen eszik 7-szer 100-at.
2012. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, én is azt mondom, ha elég a pisis, kakis pellu akkor minden ok. A védőnő úgyis méri. a kislányom is kb ennyiket evett, van mikor kicsit többet. Annak függvénye is, hogy mekkora súllyal született a baba. Ha kiegyensúlyozott, jókedvű, alszik rendesen, nem sírós nagyon biztos minden rendben van.
2012. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit olvastal nem anyatejesekre ervenyes.Ne merd csak hetente egyszer.
2012. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!