Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 napos a kislányom. Mennyit...

9 napos a kislányom. Mennyit kellene egy alkalommal szopnia? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem nagyon volt eleinte tejem. Kapott tápszert, de próbáltam, hogy minél többször szoptatni vagy fejni. Tegnap még 2 étkezéshez kapott tápszert, ma már egyhez sem. Van, hogy szoptatok van, hogy lefejt tejet kap. A gondom, hogy tegnap és ma szinte állandóan sírt, tegnap kb. 14-16-ig, aztán 18-20-ig. Ma lényegében egész nap, 7:45-14:45-ig kb 4X10 percet, ha audt, amúgy sírt. Mát nagyon ki vagyok, arra gondoltam, hogy vagy kevés neki a tej, amit kap, vagy nem bírja a kis gyomra a tejet és fáj, vagy valami olyat eszek, ami nem jó és emiatt fáj a pocija. Van valakinek ötlete?
2012. máj. 19. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Cumiból adod a lefejt anyatejet/tápszert?

Mert egyrészről akkor lehet cumizavar, ilyen pici babánál gyakori.

Másrészről lehet az is, hogy Te eszel/iszol valamit, ami miatt fáj a pocak.


Szerintem a gyakori mellretételre kéne törekedni, meg arra, hogy ha csak lehet, a ciciből kapjon, és ha kell pótlás, akkor vagy fecskendőből, vagy pohárból, vagy kiskanállal, vagy NUrofen csővel esetleg, ha van otthon, bár első babánál még talán ilyened nincs (ez egy lázcsillapítónak az adagoló csöve, de a lázcsillapítót inkább nagyobb babáknak szokás adni)


Szerintem a legjobb, ha most felhívsz egy szoptatási tanácsadót, a www.lll.hu oldalon vannak telefonszámok, engem ők mindig kihúztak a csávából. Elmondod, mi van, ők kérdezgetnek, és megmondják, hogyan járj el.


Hajrá, menni fog biztosan, ha szeretnéd!

2012. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet egy kérdésem?Én sajna nem tudok válaszolni neked, de azt kérdezném, mennyire gyógyultál fel a szülés fáradalmaiból?
2012. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Császárral szültem, egész jól érzem magam, 10-én volt a műtét, 14-én jöttünk haza, 16-án kiszedték a varratokat. Kb. péntek óta vagyok úgy, hogy rendesen fel tudok ülni, meg lehajolni, meg normálisan mozogni. Néha fáj, de nem vészes. Ma már a tüsszentés is simán ment! Amúgy köszi a válaszokat. Szerintem alakulnak a dolgok, valószínűleg a pocakja fájt, de tegnap meg eddig ma (lekopogom :-)) már sokkal jobb a helyzet.
2012. máj. 21. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!