Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egész terhességem alatt,...

Egész terhességem alatt, szinte semmit nem nőtt a mellem. Ez azt jelenti, hogy nincs tejem, nem fogok tudni szoptatni? 38 hetes

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Majd szülés után beindul a tej.Nekem is így volt.
2012. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nyugi,az én melleim sem nöttek semmit a terhesség alatt,söt még a szoptatás alat is alig és mégis 1 éve szoptatom a fiamat.
2012. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent. A terhesség alatt igazából nincs tejtermelés. A tej a szülés után 3-7 nappal kezd termelődni. Előtte zsíros előtej van, ami olyan mintha nem is lenne. Legalább is mennyiségre, mert a babának éppen elég. Terhesség alatt meg nem mindenkinek van tejcsorgás. Nekem egyik gyerekemnél sem volt tejcsorgásom terhesség alatt és nem is duzzadtak meg a melleim. Viszont négy gyermekemből négyet szoptattam. picike cicijeim ellenére.
2012. máj. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor remélem menni fog.
2012. máj. 22. 13:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Óh, nekem nőtt, volt egy csomó előtejem, aztán a 3. naptól kezdve semmi... Egy tályogszerű valamin kívül a mellemben, meg 40 fokos láz... Gennyen kívül más nem jött belőle. A mellettem fekvő anyukának egy csepp előteje nem volt, semmit nem változott a melle, a babája pedig 200 grammal volt több, amikor hazamentek, annyi teje volt. :)
2012. máj. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Semmit nem jelent ne aggódj! Az idegeskedés többet árt. Ha megszületett a pici fő a nyugalom, rengeteg folyadék, egészséges vegyes táplálkozás. :) Nekem ikreim vannak kettőnek is volt elég. Mondjuk ittam is gazdagon... és minden szoptatás után még fejtem, mert akkor több termelődik.
2012. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Nincs egyértelmű összefüggés a kettő között.

De, azért néminemű odafigyelésre szükség lehet a részedről, mert igen ritka(!) esetben ez azért problémát sejtethet. Viszont előre ne aggódj ezen, mert ha mégis baj van, az csakis menet közben derülhet ki és alapból kicsi rá az esély. Az, hogy hogyan tudsz majd szoptatni, sokkal inkább a helyes szoptatási gyakorlattól függ majd, mint a mellméret alakulásától, ezt jól jegyezd meg!

Bízz magadban és csakis a pozitív dolgokra fókuszálj. :)

2012. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 eszterke4 ***** válasza:

Szia!

Az nagyon fontos, hogy mindig adj a babának, amikor szopni kér, akármilyen gyakran, éjjel-nappal. Az is nagyon fontos, hogy se cumit, se cumsüveget ne kapjon soha, még a kórházban sem, akkor mindig annyi lesz a tejed, mint a baba igénye. Érdemes tájékozódni, hogy mi a kórházi gyakorlat, ahol szülsz majd, mert a kisbabát egy percre sem lenne szabad elszeparálni az anyától, olyankor sajnos nem tudhatod, hogy mit kap.

2012. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
azért nem baj ha picit több tej van mint amennyit a baba kér... gondoljunk a kedves papára is:P
2012. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!