Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elegendő, ha 10 hós baba este...

Elegendő, ha 10 hós baba este és reggel szopizik?

Figyelt kérdés

1 éves koráig biztosan fogom. De nem tudom, meddig, de nem akarom majd még 2 évesen is szoptatni, mert addigra már nem a kajáról szól a dolog.


Egyáltalán mennyire laktatja őt most a tej? Mivel még van egy délutáni szopi is, amit el akarok hagyni, mert nagyon úgy érzem, hogy csak cicifüggő lesz, nem enni akar. És nem akarom, hogy a ruhámat ráncigálja majd a boltban, vagy ilyesmi..


2012. máj. 28. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

attól függ mennyi tejed van..ha sok a tejed akkor elég, de ha nem sok akkor csak játszik cicizik..

én nem tudom de sok kismama azt hiszi hogy 1 éves korában a babának bőven elég ha anyatejen él..az már nem elég neki,.

persze nem a te esetedben, hisz írtad hogy reggel-és este.

ez bőven elég ,..

a többi legyen rendes étel,..


sok- sok tejednek kéne lennie kb150- 200 ml-nek ahhoz hogy neki elég legyen egy szopizás, hogy jól lakjon..


nem tudom szoktad fejni?.. abból meglátnád mennyi tejed van..


igazából érdemlegeset nem tudok írni csak ennyit.

2 éves kislány és 17 hetes pocaklakó anyukája

2012. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem igényli többször, és neked is jó így, akkor elég.


(Első válaszolónak: minden baba más, és igenis előfordul, hogy 1 évesen elég nekik az anyatej. A saját példámat írnám le: 6 hónapos korában próbáltam adni neki mást, de nem fogadta el. Folyamatosan próbálkoztam, de nem erőltettem. Először 9 hósan fogadta el a szilárd kaját, és csak 11 hónaposan evett meg értékelhető mennyiségeket. Bocsi az offért!)

2012. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A babáknak kb. 6 hónapos koruktól nem elég az anyataj, mert kifogynak addigra a hozott vas-tartalékaik, és mindenképpen muszáj kapniuk kaját, hogy pótolhassák. Már csak ezért is fontos a hozzátáplálás (korának megfelelően természetesen). Én csak 6 hónapos koráig adtam neki kizárólag anyatejet, aztán már üvöltött, mert sosem lakott jól, és az első kajánál végre tele lett a pocakja, megnyugodott, és végre nekünk is volt egy nyugodt békés éjszakánk. :) Szóval a tej nem csak a laktatásról szól ilyenkor már, de amíg szoptatod addig szoptatod. Ezt csak Te tudod megítélni. Elvileg innentől már "bónuszpályán" vagy. :)
2012. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!